Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plod má 1,9 cm. V ktorom som týždni?

lubica285
26. okt 2015

Ahoj žienky. Dnes mi dr.potvrdila,že som tehotná, plod má 1,9 cm, ale vôbec neviem,ako si vypočítam,ktorý to je týždeň. Poslednú menštruáciu som mala 27.8.ale neotehotnela som hneď potom.ako to zistím? A tie,ktoré ste fajčili,je lepšie prestať zo dňa na deň alebo to postupne obmedziť a potom prestať. Nechcem spôsobiť plodu nejaký šok preto prosím o radu. Ďakujem

pribinak
26. okt 2015

zo dna na den, sok budes mat iba ty

lubica285
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
26. okt 2015

tak naco nad tym rozmyslas?

bajana
26. okt 2015

@lubica285 tehotenstvo sa pocita podla poslednej MS (neviem, co myslis tym, ze si neotehotnela hned potom)...na UTZ koncom prveho trimestra sa este upresnuje podla realnej velkosti plodu...na to, v kolkom si tyzdni, sa opytaj lekara

Fajcit prestane cim skor, tiez nerozumiem tomu vahaniu....

lubica285
autor
26. okt 2015

Keď som bola u dr.pred dvomi týždňami tak mi to ani neviem ako vypocitala,ze to je desiaty den a dnes mi povedala len kolko cm ma plod a to si tiez nebola ista,ci je to ten desiaty den

sardinka335
26. okt 2015

@lubica285 ved si to daj do tehotenskej kalkulačky 🙂 http://tehotenstvo.academy.sk
Ak ti nerobí problém pre zdravie dieťaťa prestať fajčiť tak načo sa vobec pýtaš ,,čo je lepšie,, tak asi je lepšie hned prestať a uz nezačínat. Ani narkomani nejdu na detox s tým ze ved kazdy den si ,,pichnu menej,,. Proste stop, koniec, šmitec. Vela závisí aj od toho ako je človek uz závislý - sekretarka u mojho muža v kancli sa az trase ked nema čo 3 hodiny cigaretu a na vonok to vobec nie je nejaka prefajčena zenska. Okrem toho deti fajčiarok maju vraj nižšiu porodnu hmotnost, problemy s dychacimi cestami, poškodzuje srdce, zvyšuje riziko SIDS....treba s tým prestať je to len blbý zvyk. 🙂

bajana
26. okt 2015

@lubica285 desiaty den? podla tehotenskej kalkulacky http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka si v 10tt
opakujem este raz: lekar sa riadi najprv prvym dnom poslednej MS (bez vysetrenia) a ked robi UTZ, tak zmeria plod a UTZ mu rovno ukaze velkost a teda aj vek plodu

lubica285
autor
26. okt 2015

Uz som si to vypocitala a aj ta velkost plodu tam sedi 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli