Po každej práci oddych

lambrett
17. aug 2014

Ahojte, som iba v 6tt, ale obcas sa citim ako slonica :D Schudla som a nejem ako predtym, nechuti mi, mam v puse chut ako pri chorobe, ani cista voda mi nechuti, pritom predtym som ppila len cistu. A obcas sa mi rozbusi srdce aj ked len varim a musim si sadnut a oddychnut. Aj vcera ked som pratala, som utrela prach a sadla si, oddychla, povysavala, oddychla, odlozila vysavac a oddychla....je to normalne? ved este ani brusko nemam ani som nepribrala a uz fucim, aj ked idem po schodoch...katastrofa :( hovorila som s lekarom a on povedal, ze je normalne, ze sa tehulkam zrychluje tep, kedze sme uz dvaja 🙂 a neodporucal mi ani moc cvicenie na orbitreku zatial, aj ked by som chcela zlepsovat kondicku aspon 10min denne :-/ co vy na to? mate aj vy take pocity vycerpania a pocit hrosice uz na zaciatkoch? Dakujem baby 😉

mamulienka30
17. aug 2014

@lambrett - v siestom tyzdni? Nenamyslas si to? Dieta nie je napojene na tvoj krvny obeh, tehulkam sa zrychluje tep ked maju o liter-dva krvi viac v tretom trimestri a nie skor.

bianca
17. aug 2014

@lambrett v prvom rade treba skontrolovat krvny obraz a stitnu zlazu.Hormony vsetko menia

lambrett
autor
17. aug 2014

@mamulienka30 no nie nenamyslam si to, lebo realne si musim oddychnut lebo nevladzem a fucim :( ved je mi jasne, ze je to blbost, lebo nemam ani brusko a ani dovod na to, aby som fucala a mam kusok strach, co bude ked fakt priberiem :( @bianca no na prvu poradnu idem o necele dva tyzdne, zatial som bola iba na vysetrenie, ked MUDr.potvrdil tehu a vzali mi krv a so stitnou mam problemy, tiez som bola uz na krv, ale po vysledky idem az v piatok dalsi a bude i zvysovat davku, lebo beriem zatial najnizsie davky uz 5r (mam znizenu funkciu).....

mamulienka30
17. aug 2014

@lambrett - no normalne to nie je, je mozne, ze tvoje telo reaguje tak zle na hormonalne zmeny. Alebo sa teraz zacali prejavovat nejake problemy zo srdcom, ktore predtym boli skryte. Ale aj na to je este skoro, 6tt neni ziadna zataz na tvoj krvny obeh, kedze dietatko nan este neni napojene.

jerryjanka
17. aug 2014

no nemaš energiu kedže ti nechuti určite aj menej papaš, alebo aj nič, takže je jasne že si unavena, mam to podobne, tiež od začiatku, ale ja ešte stale a to som v 20tt lebo stale mi nechuti a jem malo, zatial mam na vahe minus 5 kil 😅

ematko29
17. aug 2014

je to hormonmi,nenamyšlaš si to aj ja som to tak mala a mám ,teraz mi už aj brušku rýchlejšie rastie tak ma bolí aj panva.Už mi zmyzla tá pachuť v ustach po prvom trimestri,ale fučala som už aj v prvom trimestri.Len pekne počúvaj svoje telo a riad sa ním,ide o tvoje bábo.ja napríklad nemôžem dlhšie chodiť ani stáť ,lebo mi príde zle ,pri chôdzi ma začnú bolieť klby a ked sa postažujem nejakej kamoške tak nemajú pochopenie.Jedna vraví ,že som precitlivená mala by som sa vschopiť a dalšia,že ona nemala také problémy tak mi ani neverí.tak super podpora .Rodina ma ,ale chápe a podporuje .Ja napríklad neumývam okná a tak ako ty po každej robote si oddýchnem,nestojí mi tá námaha bez oddychu za predčasný pôrod ,sesttra ležala 3mesiace lebo jej hrozil tak viem čo tto je.A ty teraz v prvom trimestri zvlášť dávaj na seba pozor ,ja som aj krvácala kôli hematomu tak som prvé 2mesiace preležala,dávaj si na seba pozor .

bianca
17. aug 2014

@lambrett no tak v pondelok k obvodakovi nech ti zoberie KO.Mozno tam bude pes zakopany.A stitka sa velmi v tehu meni.Ja som brala mega davky pocas tehu

bianca
17. aug 2014

@lambrett a este velka gratulka 🙂 prajem pohodove tehulkovanie a krasne pripravy

mummy01
17. aug 2014

Ja som mala to iste,uz od zaciatku tehu som bola tak strasne unavena ze som v praci za pocitacom mavala mikrospanky.Tiez som mavala zavrate a busenie srdca a bolo to kvoli nizkemu tlaku,ja som mala vzdy v tehu velmi nizky,nevladala som ani stat v buse,hned mi bolo na odpadnutie.Ale ja mam problem so stitkou a aj miernu anemiu.V druhom trimesrti sa mi mierne polepsilo,unava presla ale zavrate som mala stale.Jedz v malych mnozstvach acastejsie a mne bolo z vody hrozne zle,zniesla som len sodu so sirupom,pri dcere som do 12teho tyzdna jedla len jablka,piskoty a jogurty,ani chladnicku som nemohla otvorit ako mi bolo zo vsetkeho zle.Skus si dat spravit krvny obraz,pripadne aj stitku vysetrit.

lambrett
autor
17. aug 2014

diky baby, so srdcom som bola pred tehu este, lebo som mavala obcasne busenia (2r dozadu?) a robili mi aj ultrazvuk srdca a vraj je vsetko o.k. a robi to stitna a draslik ak vypadne a psychika (aj ked sa ako psycho necitim 😀 ).poslednu dobu uz nebusilo a citila som super. @jerryjanka @ematko29 aj ja si myslim, ze to bude asi tym, ze som schudla kusok a jem ovela menej ako predtym a mam uz taku svoju hranicnu vahu, pod ktoru ja uz velmi nemozem ist, lebo aj bez babatka to bolo malo na mna.uvidime no, snad mi zacne chutit a bude vsetko o.k. a ak by lekar povolil konecne cvicenie, aby som si kusok mohla kondicku zvysovat, bolo by super 😉 vy cvicite nieco?

lambrett
autor
17. aug 2014

@bianca hehe dakujem ti 🙂 este je to take cerstve a hlavne sa to podarilo na prvy sup, tak dufam, ze sa budeme tesit naplno az do konca 🙂

lambrett
autor
17. aug 2014

@mummy01 no presne aj ja vodu nemozem, len sirup alebo pomarancovy dzus :D nikdy som nemavala nizky tlak, skor normalny alebo kusok zvyseny, ale taky este v pohode a tiez dlho nemozem stat, napr. v obchode pri kase, ked je plno ludiiii.....otras 😀

ematko29
17. aug 2014

@lambrett ja som tiež pred tehotenstvom mala problémy s búšením srdca a bola som aj na ultrazvuk srdca a,že je to ok .Cvičiť by som ti neodporúčala teraz až ked ti prestane byť zle,lebo si dosť oslabená tým,že málo papáš a je ti zle,len by si sa viac unavila.

jerryjanka
17. aug 2014

ja necvičim som rada ked mi večer zaspia deti 😀 😀 😀

katey
17. aug 2014

@lambrett ja si myslim, ze to je normalne, kopu bab este aninevie ze su tehu a zistia to prave podla neskutocnej unavy, aj ja som bola velmi unavena, som chodila spavat do skladu aj cez obednu prestavku v robote 🙂 a panva s ami tiez brutalne roztahovala uz v 8tt, ked mi kazdy tvrdil, ze to je skoro.. vtedy som chodila jak kacka a to som este ani brucho poriadne nemala

palinkovamaminka
17. aug 2014

@lambrett ja som tiez tehotensto citila najintenzivnejsie na zaciatku, zhruba ten 5.6.tt, take stavy, ze by som aj postojacky zaspala a postupne sa to upravilo
ale caka ta tolko vysetreni, ze ak nieco neni ok, urcite to zistia, ale ak mas tie busenia, asi by ti mohli co najskor urobit ekg, to sa inak robi az neskor

miku1
17. aug 2014

@lambrett Ja som pri prvom tehotenstve zažívala to isté. V 7tt sme išli na dovolenku a ja som pri prechádzke, každých 20 m si musela sadnúť a oddýchnuť. Muž sa zo mňa už smial, že takto ďaleko nezájdeme. Ale po niekoľkých týždňoch to prešlo a už som bola v pohode. V 3 trimestri som sa nachodila toľko, že som bola sama v šoku, že vládzem. Takže u mňa to bolo presne opačne ako to väčšinou býva 🙂

sheila72
17. aug 2014

Čože, tak potom neviem čo chceš robiť v takom 7.mesiaci, keď teraz máš problém :D ja som v 8.mesiaci vyšla na horu po snehu čo boli asi 3 km cesty a snehu po kolená. Ani nehovorím o tom, že som pracovala ešte 2 týždne pred pôrodom som vstávala 5:30. Baby však nebuďte lenivé, ľahšie sa vám bude po pôrode chudnúť, keď budete aktívne aj v tehu. 🙂

bonaqa2013
17. aug 2014

Každé tehu je iné. Takže ja som pri druhom neustále driemala, bola som unavená. Tiež som cvičila erobik, aby som prekonala lenivosť a únavu. Výsledok - na druhý deň som začala strašne krvácať. Takže s tým erobikom pomaly. Možeš potratiť.

lauricka
17. aug 2014

konzultuj s gynekologom

zita19
17. aug 2014

@lambrett toto co popisujes su typicke prejavy chudokrvnosti. Daj si spravit krvny obraz, pripadne sa pytaj na interne ci nemas nieco so srdcom.

beruska1311
17. aug 2014

@lambrett Ja som toto mala pri oboch tehu. Od samuckeho zaciatku az do porodu. Jednak som zvracala den noc, nevladala som hocikedy ani len stat na nohach, vsetko mi smrdelo, vadilo, liezlo na nervy🙂 Pravidelne som mala tmu pred ocami, ked trebalo 5 min stat pri sporaku. Cele druhe tehu som lezala. Nemusela som, bola som zdrava, iba tehotna, ale ja som jednoducho nevladala. Nie som ziadna lemra, som.stihla, mam kondicku, no v tehu koniec🙂 Proste som sa devat mes trapila. 2 hodiny po porode mi nic z toho nebola, oklepala som sa, dala sprchu a ficim😀 Kto to nezazil nepochopi, zeny ktorym cele tehu nic nebolo ta oznacia za lenivca a blazna, ktory si namysla...kazda sme ina. Drz sa🙂 snad ti to coskoro prejde, su to len zaciatky.

dominix
17. aug 2014

ahoj, ja som na tom bola rovnako, teraz som v 7. mesiaci a co sa tyka "kondicky", som na tom lepsie ako na zaciatku tehu 🙂 Tiez som musela stale oddychovat, umyla som riad, sadnut, povysavat dve izby, oddychnut...podla mna je to normalne, telo si zvyka na novy stav...a co sa tyka cistej vody, tu som pred tehu tiez normalne pila, ale akonahle som otehotnela, napinalo ma z nej, nedokazala som ju vypit, takze som "ficala" na zdravej cole, ochutenom rajci a zelenom caji 🙂 Teraz uz znova pijem len cistu vodu, uz sa to utriaslo... Myslim, ze sa Ti to casom bude menit, ako Ti bude menej zle, zmenia sa chute a aj budes viac vladat - ale zase nie az tak ako pred tehu, nemusime to predsa s tymi pracami v nasom stave prehanat, ci? 🙂

lambrett
autor
17. aug 2014

@sheila72 diky, nepridala si mi na optimizme 😀 ja nie som leniva, normalne fungujem len nevladzem. ako co mam robit, ked mi busi srdce a som slaba? tak si sadnem na kusok a oddychnem nie? ved ide o babatko. mozno to casom prejde. doteraz som cvicila, skakala cez svihadlo a posilovala, no vsetko mi MUDr. zakazal zatial, aj orbitrek. mozno po prvom trimestri to uz pojde 🙂 mozno v zime aj a prejdem aspon cely nas velky park 🙂

lambrett
autor
17. aug 2014

@beruska1311 uplne suhlasim. mne je den po dni horsie, nezvracam zatial, ale ta pachut v puse a nemam chut jest, nic ma nelaka a tiez pri vareni nevladzem tak dlho stat 😒 no co uz. tak mame raz v zivote realny dovod na relax s nohami na stole pri telke ako chlapi 😝 😀

lambrett
autor
17. aug 2014

@dominix jaj som rada, ze pises 😀 ja si tiez sem tam odsrknem z coly, pricom doteraz som ju nemusela a pijem dzusiky a fajne studene a to som nemala rada :D ja tiez dufam, ze to prejde a casom budem uz sama vediet ako reagovat na co a spolupracovat sama s vlastnym telom, aby bolo spokojne a ano, nemusime to s pracou prehanat, ved este sa namakame do konca zivota 😉

kazdopadne dik za vsetky odpovede baby, ste zlate 🙂)

womankc
27. aug 2014

@lambrett mne tiež bolo veľmi veľmi zle , tiež som bola zo začiatku v tých prvých týždňoch totál unavená potom to postupne prešlo . Tiež som mala tie také pachute v ústach , aj to pekne samo odznelo, najhoršie boli nevoľnosti , tie ma riadne vytrápili, ale nakoniec sa aj to dalo zvládnuť. Ak máš to búšenie , tak si sadni , oddýchni , treba možno pridať magnézium , železo , viac tekutín, ono to postupne prejde , keďže tebe riadne nefunguje štítna, zrejme tie hormonálne premeny sa ti v tele dejú prudšie alebo citlivejšie na to raguješ .
Nesúhlasím s poznámkami typu , lenivé a neviem čo. Dotyčná asi nezažila počas tehu žiadne komplikácie , pretože by inak zvážila svoje komentáre. Napríklad ja som pri dvoch tehu mala také stavy nevoľností , že som v oboch prípadoch schudla v prvom trimestri po 8 až 9 kg a to som robila možné aj nemožné . Nepriala by som také stavy nikomu ani najväčšiemu nepriateľovi. Ale našťastie na konci tejto cesty boli krásne ciele. Prajem krásne tehuľkovanie

lambrett
autor
27. aug 2014

@womankc jej dakujem 🙂 uz si pomaly nachadzam svoj styl prace a mam dni lepsie a horsie. niekedy ked som cely den v robote som fit, lebo kecame s klientkami o ich veciach a na seba zabudnem, takze je to o.k. a unava dojde az vecer, ked pridem z prace a niekedy som cely den jak udreta mechom :D uz som dostala mierne zvysenie liekov na stitnu zlazu, tak snad to bude fajn 🙂 a to busenie tiez nemam uz kazdy den, zatial klop...klop...klop 🙂

misskate1
3. sep 2014

@lambrett ja som tiez strasne unavena. skoro kazdy den si musim lahnut spat poobede. este dotoho mi je stale zle. a fakt ma to vycerpava. obavam sa, kolko to bude takto trvat.

lambrett
autor
3. sep 2014

@misskate1 ja uz som niekedy menej vycerpana, ale zavisi od toho, kolko mam toho v praci.....v ktorom si tyzdni?a papas nieco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre