Po prekonaných potratoch mám strach že znova o bábätko prídem

kristina141190
11. sep 2019

Ahojte ženy dlho som váhala mať ďalšie dieťa keďže pred 6 rokmi som potratila po dcére v 8 týždni.a pred rokom a pol znova v 5 týždni.Mam dve zdravé krásne deti z manželom sme minulý mesiac skúsili sex na plno a na prvý šup sa podarilo som v 5 týždni tehotenstva v pondelok som objednaná lekárke.mam veľký strach aby som bábätko udržala a donosila do úspešného konca baby ste tu niektorá ktorej sa to podarilo?

Mám bolesť chrbta aj podbruška prsia mňa tiež bolia

katty2012
11. sep 2019

@kristina141190 ked mas za sebou 2 potraty, daj si cim skor urobit hematologicke vysetrenie, skuseni lekari tvrdia, ze dokonca aj ked je zena po vysetreni bez nalezu, ale ma za sebou opakovane potraty, miniheparin mnohym z nich pomohol donosit dieta, pretoze vplyv na plod ma aj otec a u toho sa zvycajne trombofilny stav nezistuje...

luci74
11. sep 2019

Nasadiť duphaston a jedz vitamíny v tehotenstve.

kristina141190
autor
11. sep 2019

@katty2012 čo je miniheparin prosím vás?

kristina141190
autor
11. sep 2019

@luci74 pijem kyselinu listovú v pondelok idem lekárke čiže uvidím čo mi dá

lenkaoravcova
11. sep 2019

@katty2012 neviem ale to Vas neposlali z gynekologie na hematologiu mna doktor poslal po jednom potrate predtym som mala dve zdrave deti a teda dobre ze som isla potom som si cele tehotenstvo pichala injekcie a vsetko bolo ok

kateemka
11. sep 2019

@kristina141190 modlim sa za vas ❤🙏

kristina141190
autor
11. sep 2019

@lenkaoravcova nie neposlali mňa vtedy nikde

kristina141190
autor
11. sep 2019

@kateemka ďakujem vám ❤️

katty2012
11. sep 2019

@kristina141190 je to druh injekcii, ktore sa pichaju na riedenie krvi, obycajne fraxiparin, alebo clexan, urcite ziadaj to vysetrenie...

katty2012
11. sep 2019

@lenkaoravcova to patri asi kristine 🙂

kristina141190
autor
11. sep 2019

@katty2012 ďakujem budem 😊

1975renca
11. sep 2019

@kristina141190 pytajte sa na hematologiu, obvykle byva po opakovanych potratoch problém vo zvysenej zrazanlivosti krvi, vysoke hodnoty niektoreho zo zrazacich faktorov, čo Vam podrobne vyšetrí len hematolog, ja som si cele tehu a šestonedelie pichala denne fraxiparin napr. Cize stoji za to sa dat vyšetrit

nini1010
11. sep 2019

Ja mam jednu dcerku a potom 2x za sebou MA v 9tt.Stvrte tehotenstvo som zazivala 40 tyzdnov neskutocny strach a stres.V 9tt masivne krvacala,v 7.mesiaci opat hospitalizacia s krvacanim.Proste treba sa zmierit s tym,ze uz pokojne tehotenstvo nezazijes.Ked sa ti to raz stane,uz nikdy nebude tehotenstvo pokojne,da sa len snazit mysliet pozitivne.Moj syncek ma mesiac a za tie stresy stal ❤ ale na dalsie tehotenstvo sa uz asi nedam lebo uz tie stresy nechvem zase prezivat.

nini1010
11. sep 2019

Hej a cele tehotenstvo som si pichala Clexane.

marcelik88
11. sep 2019

Tak sa nestresuj, to babu ucrite nepomoze. Takze klud a ja verim, ze tentokrat to dopadne dobre 🙂

simcika
11. sep 2019

Aj j som chodila k hematologicke po potrate a pichála si fraxiparin. A všetko bolo OK ♥️

haanovajana
11. sep 2019

Posledny mesiac som si pichala Fraxiparin a zistili mi to ax pri druhom tehotenstve,ze mam zlu zraxanlivost krvi.

bobricek1979
11. sep 2019

@kristina141190 veď aj tebe sa to podatilo máš dve krásne a zdravé deti prečo zbytočne a práve tersz na začiatku stresujes seba aj malinké troška ver sebe a hlavne jemu neprivolavaj zbytočne

kristina141190
autor
12. sep 2019

Ďakujem vám za rady v pondelok idem lekárke a budem sa pýtať na hematologiu a možno mňa tam pošle sama mám veľký strach ale verím že tento krát to dopadne dobre

amelie2017
12. sep 2019

Ja som mala dve biochemicke tehotenstva. Skoncili skor ako som si stihla uvedomit, ze som tehotna. 3. pokus nastastie spinka v posteli. Ale cele tehotenstvo som sa strachovala. Pediatricke sa po narodeni nezdala velkost jej klitorisu (podla nas normalna) a poslala nas na specialne geneticke testy. Z nich sa zistilo, ze ma chybu v dna, robili testy aj nam. Zdedila ju po mne. Kvoli tomu tie potraty. Vraj je obrovske stastie, ze vobec mame dieta prirodzenou cestou. Ak otehotniem 2. krat, musim hned bezat na genetiku, ale aj tak moc nepomozu. Vraj ak prekoname prvych 13 tyznov, dietatko by malo byt zdrave a mala by som ho donosit, ale pravdepodobnejsie je, ze do tolkeho tyzdna ani nedojdeme.

kristina141190
autor
16. sep 2019

Pravdepodobne čakáme dvojičky na ultrazvuku boli dva vačky lekárka mi povedala že ak by som mala potratit znova tak tomu nijako nezabranime vraj ak by bol plod vadny tak potratim príroda si to zariadi sama ....mám sa viac šetriť a kontrolu mám o 3 týždne držte palce

simcika
16. sep 2019

@kristina141190 juuuj dvojičky. Veľa radosti a neboj, a mysli na to, že keď chcú, prídu na svet

katty2012
20. sep 2019

@kristina141190 nech to dobre dopadne, z celeho srdca ti to zelam, ale prepac, tvoja lekarka je bud neskusena alebo nezodpovedna... priroda si nic nezariadi sama v pripade, ze ma zena zdravotny problem. a ked je to problem, ktory sa da v pohode riesit, ale lekarka to riesit odmieta - vzhladom na tvoju anamnezu, tak je nezodpovedna. keby rozhodovala len priroda, tak tisice roznych zien by nemalo dnes deticky. plod nemusi byt vadny, moze byt uplne zdravy, ale ked napriklad nedostava vyzivu, ktoru potrebuje, a to sa pri "hustej krvi" stava, tak nema z coho dozriet aj napriek svojmu zdraviu a musi odist

nini1010
20. sep 2019

Vynosila som babanko po 2 zamlknutych potratoch.Bala som sa do konca tyzdna ale 1 vec som pri tretom pokuse zmenila.Pozitivne myslenie.Nesmies si vedome pripustat nic zle,proste si predstavuj babanko,hoc aj nasilu si opakuj ze je vsetko v poriadku,ze vsetko dopadne dobre,narodi sa ti zive a zdrave babanko.uvidis ze to vyjde.Sila myslienky je obrovska.Pri prvych 2 som mala zle myslienky,nebranila skm sa im a dopadlo to zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre