Pocity v 8. týždni tehotenstva

petruskar
19. okt 2013

Ahojte, som v 8 tyzdni. Az na mierne spinenie je vsetko v poriadku. Tento tyzden som bola na sono videla aj srdiecko co ma velmi dojalo 🙂 i ked sa neviem zbavit kazdodenneho strachu, ci je vsetko v poriadku, verim ze ale vsetko ok bude. Ake pocity mate vy?

gabuliatko84
24. okt 2013

@chokma ahoj.v auguste som bola v centre iscar,a doktorka mi povedala ze nieje sanca mat prirodzenou cestou mat deti jedine ivf...ze nemam ovulaciu a mam nizku sliznocu...a pred dvoma tyzdnami som zistila ze som tehu,nemam viac menej ziadne priznaky len ma boleli trochu prsia,a ze som hladna kazdu pol hodku..na prvom sone som bola v 7tt.kde mi povedala ze vsetko ok a termin 29.5...a nejblizsie sono az 11.11.a som tiez nervozna kedze nemam ziadne nevolnosti ani nic len podbrusko ma boli trochu...

dadka_zabka
24. okt 2013

@gabika3991 ja som na to tiez tak nejak, zacinam 9ty tyzden, teda koncim uz asi... 🙂)) mam termin 21 maja 🙂

Baby, wcera mi bolo ale priserne, prelezala som cely den, dnes je mi uf "fajne" ale newiem, nic papat, wobec nemam chut a wcera som mala zwysenu teplotu 37,5... nemam mat obavy? 😒

zuzulka255
24. okt 2013

@diana_81 a už je tema junovky 2014?

chokma
24. okt 2013

@gabuliatko84 gratulujem, vidis, vsetko je vo vyssich rukach... ja idem teraz na kontrolu 6. 11., to uz budu vysledky krvnych testov a mocu, snad to bude ok. mna brusko neboli, to ma pobolievalo len uplne na zaciatku. teraz som ho mala vyse tyzdna len take obratene a dnes sa citim vcelku ok (aby sa clovek bal). Ale zas ma naladu pre zmenu onaku... to cakanie je hruzis, ale to asi bude uz stale, aj po narodeni hrozi tolko veci, ze by clovek mal stale z coho stresovat. Vsetko bude skvele a 29. 5. uz budeme drzat male uzlicky v perinke. 🙂

andreasiskova3
24. okt 2013

@gabika3991 no veru dva boli, v jednom bola malá fazula aj srdiečko bilo a druhý bol prázdny, tak Dr. chce vedieť, či sa niekde schováva, ale to zaniklo hneď na začiatku.

dooomca
25. okt 2013

Ja som bola pred týždňom aj niečo u doktora a podľa menzesu som bola 6+5tt a bolo vidieť len prázdny vačok, ale že sa nič nedeje, že mám prísť o dva týždne, čiže v stredu a ani si neviete predstaviť ako sa každý deň modlím a bojím, aby bolo všetko v poriadku...ale že vraj sa mohlo stať, že som mala posunutú ovuláciu, tak preto nebolo nič vidieť, tak uvidíme v stredu, ale baby držte palce, lebo sa zbláznim ☹...prvé bolo mimomaternicové a teraz dúfam, že bude všetko ok...držím aj ja vám palce a príjemné tehuľkovanie 🙂

eliaska23
25. okt 2013

@dooomca ahoj, ja som tak dopadla vcera, len ja som uz podla ms 7+1 tt, o tyzden kontrolne ono, dovtedy neviem ako vydrzim....

eliaska23
25. okt 2013

@andreasiskova3 ahoj, tebe podla ms vychadzal 8 tt a vtefy este nic nevidel? ani plod? ja som bola vcera 7+1 a bol len gestacny vak, nejaky tien nalepeny na vaku, ze mozno to je plod, ale nebol si isty, srdoecko este nebolo... idem buduci stvrtok na kontrolu... po kolkych dnoch si bola na kontrolne sono, kde potvrdil, ze si 6+5 tt podla sona? dakujem za odpoved, som od vcera na nervy z toho, som myslela, ze uz bude krasne srdiecko vidiet a ked povedal, ze ani plod nevidi...

partyzanka91
25. okt 2013

ahoj já jsem v 9tt od zítra jedu 10. Sono mě čeká v úterý (taky dostanu průkazku a dám krev a moč). To minulé jsem měla v 6tt a vše bylo v pořádku, žloutkový vak i akce srdíčka byly viditelné. Nezvracím a nemám skoro žádné příznaky těhotenství tak mám dost strach jestli srdíčko stále bije a plod se vyvýjí. Jen jsem hrozně ospalá a bolí mě prsa mám je nateklá, a taky se mi dost zakulatilo bříško, jsem hubená a je to na mě vidět když se slíknu že je o dost kulatější než bývalo.

kiki68
25. okt 2013

@partyzanka91 klidek,to ze si ospala znamena to,ze si tehu,v tehu zo zaciatku byvaju zeny straasne ospale 😉 Nemusis Ti hned byt nejak zle,nemusis mat prsa napnute jak na drate a bolestive, proste brusko sa gulati,Ty viac spis,podla mna vsetko ok... 😉

partyzanka91
25. okt 2013

kiki68: a to si představ že do práce vstávem v 5 hodin ráno. Šílené

krpecek24
26. okt 2013

ja som tiež v 8tt termín mám 3.6.2014 a vo štvrtok som bola na ultrazvuku dala som si vytlačiť fotku a doma som zistila, že moje bábätko meria 4,8 cm čo je dosť veľa na 8tt doktor povedal, že je všetko v poriadku ale ja sa bojím že malinké moc rýchlo rastie na kontrolu idem až 14.11. a neviem či sa do vtedy nezbláznim som prvorodička takže sa dosť bojím 😢

rikulienka
26. okt 2013

boli fajn

kathrin17
27. okt 2013

@krpecek24 urcite malo babatko tak vela?Nebol to cely gestacny vacok? A mimochodom si v 9tt, nie v 8tt 🙂

andreasiskova3
27. okt 2013

@eliaska23 Aké sono ti robili? vnútorné s tým vibrátorom 😀 , alebo vonkajšie? Na vonkajšom nebolo vidno nič moc, tak mi robil vnútorné a až tam bolo vidno plod aj srdiečko. Podľa ms som rátala vtedy nejaký 8-9 tt, ale sono ukázalo vraj 6+5 ako som písala. Tak asi to tak bude. Mám trošku obavy, lebo v predchádzajúcom tehotenstve pred 3 mesiacmi bol plod tiež o 2 týždne menší, než mi vychádzalo podľa ms a bohužiaľ som oň prišla vraj v 9 tt ale pritom to bol 11 tt, pretože ja som už nejakých 10 týždňov vedela , že som tehotná podľa testu, tak to určite nemohol byť 9tt. Maličké sa nevyvíjalo, preto podľa veľkosti určili menej. Ale neboj sa , niekedy ti stačí 1-2 týždne a už je fazulku dobre vidno. Viem, že to čakanie je hrozné, ale musíš myslieť na to, že bude v poriadku. Nestresuj sa . Inak mňa pred tým ako som prišla o bábo prestali bolieť prsia, a ani som nemala celý čas žiadne príznaky, vôbec nič, len to, že ma boleli prsia, tak mi to bolo divné. Teraz si stále chytám, či bolia alebo nie 😅 . Kým bolia je dobre, kým mi je zle je dobre, aj keď mi to už ide na nervy., lebo prerábame dom, a je tu plno roboty a ja som neni schopná nič robiť, kým mi je zle.Okrem toho ráno vstávať o 5 do roboty , príchod domov o 16, niekedy neskôr, k tomu dve deti a prerábka. No je toho dosť. Ale verím tomu, že tento raz to zvládneme , či už dve alebo tri 😀 . ( Dúfam, že sme len dve 😀 )

andreasiskova3
27. okt 2013

@eliaska23 Rozpísala som , aj som ti zabudla napísať, kedy som bola na tom kontrolnom sone, ja som bola po 2 týždňoch. a teraz idem zas po dvoch skontrolovať tie dvojičky 😉

zuzulka255
27. okt 2013

@diana_81 dakujem ak bude vsetko ok v stredu sa tam pridam 🙂

eliaska23
27. okt 2013

@andreasiskova3 ahoj, dakujem ti pekne za odpoved, no ja dufan, ze tam teda drobcek bude, ja mam vsetky tehu priznaky, prsia bolia, podbrusko, krize, napina ma, v noci nemozem spat, vecer mam zimnicu, tak snad to hovori v prospech tehu, stale sa kobtrolujem, to podbrusko ma dost bolieva aj pravy vajecnik, ale nasiel mi tam aj cystu, vo vaku nic nevidel, hladal vselijako tym vibratorom 🙂, len na kraji toho vaku akoby tien bol, ze mozno to je nieco mozno nie. Mam hrozny strach, od stvrtka spim este menej ako predtym, neda sa prestat na to mysliet. Predsa 7+1 tt je uz dost, aby nieco videl, ale mam dlhsi cyklus, aj viem podla otehotnenia, ze mam aj ovulaciu posunutu, tak stale dufam, ze to bude len tym.
Nezavidim teda aj makat na dome a chodit do prace s dvomi detmi, ja mam len jedneho nezbednika. Tak drzim ti placeky a daj vediet, ci budu dvojky 😉

dooomca
3. nov 2013

eliaska23....no ako si dopadla na sone? ja som bola tento týždeň a už pekne bilo srdiečko, tak dúfam, že aj ty si dobre dopadla 🙂..mala som byť 8+5tt ked som bola u doktora a nakoniec som bola 7+1tt, tak preto predtým nebolo ešte nieč vidieť, tak možnože aj ty to tak máš 🙂

andreasiskova3
4. nov 2013

@eliaska23 Neviem , či sa mám tešiť alebo plakať. Čakám dvojičky, už je to isté. Keď som videla ako im bije srdiečko, tak som sa potešila, že sú v poriadku, ale mám obavy ako to zvládnem. 😒 Tak som sa tešila, ako si užijem jedno bábo, s dvomi to bude riadna fuška . Je to šok pre mňa, do poslednej chvíle som dúfala, že bude len jedno.
No nič, nejako sa s tým vysporiadam, hlavne nech sú v poriadku.

eliaska23
4. nov 2013

@dooomca zial, uz mam po cisteni... plodovy vak rastol, babo nie, dnes 8+5 tt nezmeneny stav, takze hned na prijem a ukoncenie tehotenstva... :'(

dadka_zabka
4. nov 2013

@eliaska23 joooooooj mrzi ma to... boze ☹

eliaska23
4. nov 2013

@andreasiskova3 gratulujem ti, neboj sa, zvladnes to, budes mat krasne dvojcata a budu ti robit radost, ale chapem tvoje obavy...
mne dnes ukoncili tehotenstvo, zazrak sa zial nestal... dufam, ze ten maly anjelik nam coskoro posle pre Dominika sestricku alebo braceka, uvidim, ake vysledky pridu, ci dokazu zistit z plodovej vody pohlavie, lebo babo sa so mnou v sne rozlucilo a bol to chlapcek, drzala som ho v naruci, obzerala si ho od hlavy po paty, aj pipika som videla, spinkal a cez myslienky mi povedal, ze sa musi vratit do bruska... to sa mi snivalo este pred prvym sonom, ale nechcela som si ten sen pipustat... zeby to boli tehotenske hormony alebo naozaj rozlucka? verim tomu druhemu...

mojsap
4. nov 2013

@andreasiskova3 ahoj, gratulujem ti 🙂 dvojčatá sú krásne, ja som z dvojičiek, budú to súrodenci na život a na smrť 🙂 je to krásne a neopísateľné mať dvojča 🙂 teš sa z toho... posielam ti touto správou kus odvahy..ja som z deviatich detí a medzi nami je v priemer rozdiel 2 roky, všetko sa dá zvládnuť 🙂 mať dvojčatá je výnimka 🙂

dooomca
5. nov 2013

eliaska...jooj, tak to ma veľmi mrzí ☹....bože je to hrozné, že to takto dopadlo...

andreasiskova3
5. nov 2013

@eliaska23 Tak to ma veľmi mrzí. Ver svojmu snu, určite sa prišiel malinký rozlúčiť. Ja som stratu babatka v 11 tt brala tak , že to tak muselo byť. Nie je ľahké sa s tým vyrovnať, ešte stále si poplačem, lebo to bolo moje vysnívané. Ale stále si hovorím, že pre niečo sa to stalo. Určite sa ti ešte podarí mať ďalšie bábo. A možno aj dve ako nám. 🙂 Mne sa snívalo dva dni pred sonom, že mi doktor povedal, že čakám dvojičky a presne to sa aj stalo, pritom ma nikdy predtým nenapadlo, že nejaké dvojičky. Bola som v šoku, keď sa stalo to, čo sa mi snívalo.

andreasiskova3
5. nov 2013

@mojsap Ďakujem za podporu. Určite je to krásne, ale tie starosti okolo toho ,uf...... Keď sa s tým vysporiada moja polovička, tak ja budem až potom v pohode. A to bude asi nejaký čas trvať, predpokladám. Je z toho mierne vykoľajený. 😒

suzanah181
5. nov 2013

@andreasiskova3 aj ja som mojmu povedala, ze co ak budeme mat dvojicky? a akosi o tom nechce ani pocut, tak uvidime o tyzden ci je tam jen jedno, dufam ze aspon jedno 🙂 drzim palce, urcite to spolu zvladnete, deti mate uz relaticne velke tak pomozu..

andreasiskova3
6. nov 2013

@suzanah181 to je asi zatiaľ jediné pozitívum, že chlapci sú už celkom odrastení 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre