Pocity v 8. týždni tehotenstva

petruskar
19. okt 2013

Ahojte, som v 8 tyzdni. Az na mierne spinenie je vsetko v poriadku. Tento tyzden som bola na sono videla aj srdiecko co ma velmi dojalo 🙂 i ked sa neviem zbavit kazdodenneho strachu, ci je vsetko v poriadku, verim ze ale vsetko ok bude. Ake pocity mate vy?

vierka85
7. nov 2013

@andreasiskova3 ja idem az dnes k doktorovi- tiez sa mi to zda dlho, ale tak snad oni vedia🙂) krv mi brali pred 2 tyzdnami, vysledky uvidim az dnes. Pevne verim, ze si v pondelok dopadla vyborne🙂 Akoby si moje problemy opisovala- tiez mi je najhorsie vecer, tiez nemozem skoro nic jest- mne uz aj z peciva zacina byt zle, hned citim kyselinu. Chvilu mi pomahali homeopatika cocculine a sepia 9 H, ale po par dnoch mi vadila uz len ta chut. Vcelku mi este trosicku pomoze pohar fatry s vytlacenym ruzovym grepom. Najhorsie je to, ze nepocitujem klasicky hlad, ale este zvyraznenu nevolnost- viem, ze musim nieco zjest, ale nemam absolutne na nic chut 😒

trulinka
16. nov 2013

Ahojte dievcata 😉 . Chcela by som sa vas opytat, ci niektora nema podobny problem ako ja. Sem tam pri nejakom prudkom pohybe, napr. ked sa obraciam v posteli, ked vstavam z gauca a hlavne ked si kychnem a lezim pritom ma neskutocne zvykne pichnut v podbrusku, ale na bokoch. Myslela som si, ze vo vajecnikoch, ale Dr. mi povedala, ze tam ma nema co pichat, ze su to svaly. No ja neviem, ale aj dnes rano ked som si kychla, ma tak neskutocne pichlo, ze som az vykrikla....Po chvilke to prejde a uz je vsetko v poriadku....Inak nemam problemy, len mam sem tam nizsi tlak a veelikanske brucho 😉 . Dakujem za odpoved, drzte sa.....

ksapet
16. nov 2013

awojte baby ja som v 8 tyzdni termin mam 22.6.2014, ale myslim si ze to bude o par tyzdnou skorej. 🙂 Bola som na sone pred tyz. a lekarka mi povedala za na 7 tyz. je veliky uz ze ma 1,2 cm tak prave preto si myslim ze som otehotnela skorej tak nieviem ako vazia vase ale ja mam asi VALIBUKA. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Drzim vsetkym palceky

anabela2111
18. nov 2013

@trulinka ahoj 🙂 aj mna to presne tam zaboli pri prudkom pohybe alebo kychnuti,nestane sa to vždy,ale párkrát sa mi to uz stalo.. V ktorom si tt? Ja v 12,ale tiež mam velikánske bruško 🙂 v prvom tehot.mi v tomto čase nebolo vidiet nič,no teraz mam pocit akoby som bola uz aspoň v 5.mesiaci 😀 Nechápem. 🙂))

trulinka
18. nov 2013

@anabela2111
ahoj, joj, tak si ma potesila, ze si aj ty na tom podobne ako ja....V sobotu som si kychla v posteli, ale to bola jednoducho sila, ja som mala pocit, ako by mi vajecnik odtrhlo, alebo co....Nechcem prehanat, ale naozaj ma to strasne pichlo. Takze teraz uz ani nekycham, radsej si zapcham nos, ked mi treba kychnut. 😉 ...Tak ja som v 8 tt a veru mam velmi velke brusko, tak ako pises ty, asi ako v 5. mesiaci 😉 ....Uz mas aj tehot. knizku? Ja este len na nu cakam....

lindush123
18. nov 2013

@gabuliatko84 presne to iste v iscare sa stalo aj mne, v maji sme navstivili prvykrat, vysetrenia, objavili problem napokon aj u mna, nielen u manzela a dieta len prostrednictvom IVF, prve sme podstupili v septembri, neuspesne, nereagovala som na stimulaciu, ako som mala.. len jeden folikul a vajicko bolo odobrate, ale nebolo vhodne na oplodnenie, dohodli sme sa s docentom,ze sa vidime koncom novembra, nech sa ocistim od hormonov, prestala som brat aj infolic, ktory som brala vyse troch mesiacov dvakrat denne, no a medzitym som zistila, ze som tehu. Samozrejme, pripustam,ze hormony museli urobit svoje a urcite aj vdaka nim sa to podarilo prirodzene, ked to videl docent, padol na zadok, ale chvilami som z neho mala pocit, ze som uz bola len objekt, nie pacient, lebo prisiel o dalsie peniaze... mozno mu krivdim, ale tak zostresovana som este od lekara neodisla, ultrazvukom potvrdil tehu, krv tiez potvrdila tehu, zajtra idem na kontrolu po tyzdni, nakolko sa mu nezdala nejaka dlzka, ktora nezodpovedala tyzdni, v ktorom som mala byt, ale ako povedal, ak som otehotnela neskor, tak to moze byt mensie, samozrejme som sa zasa nic nedozvedela, dufam, ze zajtra uz uvidim aj srdiecko a dozviem sa nieco viac a hlavne ma posle uz k mojmu gynekologovi... je to nase vytuzene babo

stanislava88
19. nov 2013

mna zacalo teraz boliet podbrusko a vo stvtok idem na sono, je mi stale zle a schudla som 2 kg.

lenussska4444
20. nov 2013

Ahojte 🙂 ja som bola na sone v 7 tt a dr. mi povedala len ze je male na 7 tt 😒 A na dalsie sono idem az v 12 tt ... Uz sa neviem dockat co mi povie, snad bude vsetko v poriadku .... Drzte palce 😉

gabuliatko84
21. nov 2013

@lindush123 ahoj moja,ja som zacala teraz 13tt.a ja som asi tiez otehotnela este po nevyprsani toho clostylbegit,,co sa berie na vytvorenie folikou,ale u mna to zevraj nepomohlo,a nakoniec bum v 7 tyzni som zistila ze som tehu,ale do centra som uz nesla len som zavolala a povedal ze ostanem u svojho doktora zatial...ale doktorka bola tiez prekvapena aj ked pri vysetreniach povedala ze je sanca ze sa nam to moze podarit prirodzene este pred ivf..a stalo sa tiez som stastna zatialje vsetko ok..

bodka072014
11. dec 2013

Ahojte, som v 8tt. Minuly tyzden som zacala pocitovat nevolnosti. Nic neobvykle. Vzdy som ich nejako predychala. Niekde som citala, ze si mam skusit zajest nieco aj v noci (ked sa prebudim). a pomohlo rana su lepsie a uz sa citim v podstate fajn. Az zacinam niekedy rozmyslat nad tym, ci je vsetko ok vzhladom na to ako sa "dobre" citim. Okrem obcasneho tahania v podbrusku a obcasnej slabej "nevolnosti" nepocitujem nic.
Prosim mate niektora taktiez taketo priznaky? Mozno si domyslam, ale napadaju ma najhorsie scenare.

haluzkamakova
24. jan 2014

@bodka072014 Nemas vobec dovod byt v strese. 🙂 Ja som tu medzi mojimi kamaratkami prva, ktorej je vobec zle, takze som tu ja za tu cudnu. No mne je zle neustale.... a niektore dni cele aj prevraciam a to od rana do vecera a este aj v noci. :( Teraz najnovsie ma este aj boli podbrusko a tak... takze sa tes, ze to mas len taketo. 🙂 Kazdy to prezivame inak a verim, ze po tom tretom mesiaci sa to vsetko da do nejakeho "normalu" ;)

bullinka
24. jan 2014

@bodka072014 neboj sa, ja som ani raz pocas prvych tyzdnov nebezala na WC. Citila som sa zle pri niektorych pachoch ako vyprazana cibula, olej, ryby, ale nic co by som nepredychala. A jedla som kazde dve hodiny, a bolo mi jedno, o kolkej. A ked som nejedla, som spala, manzel sa smial, ze mam uz len dve fazy. Doma som neupratovala, nezehlila, nic. Asi az po 2 mesiacoch som bola niecoho schopna.
Nicoho sa neobavaj. Samozrejme, aj mne napadli vselijake scenare, najma ked ich tu citas. Ale ja som vzdy verila, ze vsetko bude OK.
drzim palce 🙂

milkyway8956
1. jún 2018

Ahojte. Tak sa pridavam k vam.... ja som tiez 8.tt...teda aspon myslim....neviem to stale presne vypocitat. Moja appka v mobile mi ukazuje dnes 7tt 0d....tak ak som to pochopila spravne tak mam za sebou ukonceny 7.tyzden. cize zacinam 8. Stale citam o tehu po tyzdnoch....vsade pisu ze dvom tretinam zien byva zle...ze je to znamenie ze vsetko je ako ma....ale mne nebyva...ako je mi semtam tak divne..2x som zatial mala take dni ze ako keby som mala vracat ale neviem...tak neviem ci je to normalne alebo sa mam bat ze nie je vsetko uplne v poriadku....prsia mna bolia asi od 5tt stále vely den..aj v noci ledva lezim....a stale chodim cikat....aj v noci sa budim ptavidelne okolo 2 potom 4 a pred 6. Omg....vy co? Co citam toez je viac bab ktorym nebýva az tak zle...a este..tiez som atale nafucana...aj ked toho moc nezjem mam pocit ze prasknem....a brucho mam ako v 6.mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre