Podľa menzesu som v 8. týždni, podľa sona v 6. týždni

mili7
1. okt 2020

Ahojte.
Dnes som bola prvykrat, odkedy som zistla, ze som tehotna, na gynde. Podla mestruacie by som mala byt v 8t5d, no podla ultrazvuku jej ukazalo iba nieco vyse 6tt. Nebola tam ani ziadna cinnost srdiecka. K tomu uz treti den slabo krvacam. Gynekologicka mi povedala, ze mam prist zase o tyzden. Moze byt, ze sa plod prestal vyvijat? Alebo sa to este moze zmenit a bude o tyzden viediet aj srdiecko? Mali ste niektora podobnu skusenost?
Je pravda, ze som v poslednom polroku mala dost nepravidelnu mestruaciu - raz 25 dnovy cyklus, no niekedy aj 15 dnovy.

renatka1985
1. okt 2020

dala ti lekarka progesteron na to krvacanie? nic nie je stratene v 6tt este nemusi byt akcia srdca viditelna

mili7
autor
1. okt 2020

@renatka1985 Nic mi nedala. Povedala, ze to nechame na prirodu.... Vraj krvacam malo. Ukazala mi aj malu zrazeninku, z ktorej to moze byt. Ked sa spusti silne krvacanie, tak mam zavolat a prist az ked skonci.
Len mi je divne, zeby som mala byt v 8tt a ona to videla na 6tt podla usg.

javiemneviem
1. okt 2020

@mili7 a vieš kedy si mala ovulaciu? Kedy si mala poslednú MS?

mili7
autor
1. okt 2020

@javiemneviem Kedy som mala poslednu MS viem 1.8. Ovulku neviem, ale viem presne, kedy som otehotnela 12.8.

luulinkaa
1. okt 2020

podla mna je to ok, mne tiez najprv hovorila, ze ten plodik je mensi ako by mal byt, este je velmi malicke a aj sa to zle meria, uvidis o par tyzdnov, ak si v 6. tyzdni nie je este akcia srdiecka, je to velmi skoro.

jdvorka
1. okt 2020

@mili7 Nechcem ťa strašiť, ale ja som tiež začala krvácať v 6tt, išla som na pohotovosť, kde si ma nechali a bola som tam pod dozorom nakoľko sa mi blízko plodu spravil hematón. Doktorka ma nechcela pustiť domov, pretože ak by mi ten hematón začať krvácať, mohol by stiahnuť so sebou aj plod - v nemocnici by ale vedeli krvácanie zastaviť a všetkému predísť. Preto sa mi zdá, že tvoja gynekologička to nechala na vzorec, buď hop alebo trop. Byť tebou, tak idem radšej na pohotovosť, mne tam pomohli.

katren
1. okt 2020

@mili7 ja mm troch a kazdy bol o 3tt mensi ako mal....vsetci traja su ok, v nicomim to nevadilo...2 sa narodili na termin, stredny tyzden po termine s vahou 2500g....

renatka1985
1. okt 2020

@jdvorka tiez mam pocit ze to nejak
Podcenila

mili7
autor
1. okt 2020

@jdvorka Som sama doma so skolopovinnou dcerkou, takze momentalne pohotovost nehrozi, kedze nema mi pri nej momentalne kto byt.

sense
1. okt 2020

Áno mala, len ja som nekrvacala všetky tehu príznaky som mala bol to pre mňa sok, keďže ráno mi bolo ešte zle na vracanie a dve hodiny na to lekár že zamlcany potrat
K lekárovi sdom šla 8+6tt a plod zodpovedal veľkosti 7tt, o týždeň znova kontrola ale veľkosť stále 7tt a bez akcie

jdvorka
1. okt 2020

@renatka1985 Podľa mňa tiež. Už som síce doma, ale doteraz beriem 3x denne duphaston a chodím každý týždeň na kontrolu. Mohla aspoň predpísať lieky na zastavenie krvácania, prípadne viem aj o takom prípade, kedy pacientka chodila za gynekológom a ten jej pichal injekcie na udržanie, lebo nemohla byť skrz malého dieťaťa v nemocnici

ivka21
1. okt 2020

No to dobrá blbosť že prísť keď skončí keď budeš mat krvácanie utekaj na pohotovosť

lucia7933
2. sep 2022

@mili7 ahoj, sice stara diskusia ale mozem sa spytat ako to dopadlo? Riesim nieco podobne :( zial aj ja

mili7
autor
2. sep 2022

@lucia7933 Ahoj. Asi Ťa veľmi nepoteším, ale asi tak hneď na druhý deň som začala veľmi krvácať, až zo mňa všetko vyšlo. Potratila som 😟 ani na kyret som nemusela, keďže som sa vyčistila sama. No asi to tak malo byť. Teraz som práve znova tehotná a som už v 7 mesiaci.

lucia7933
2. sep 2022

@mili7 ja by som mala byt podla MS 8+1 ale ultrazvuk ukazal iba 6+1..takze neviem ci este nejaka nadej je alebo nie :/ Ja uz jeden MA mam za sebou kde som musela kyret. teraz sa tomu chcem vyhnut nechcem na to znova :(

mili7
autor
2. sep 2022

@lucia7933 A špiníš, alebo krvácaš teraz? Bola zaznamenaná činnosť srdiečka? Aj Ti na to niečo doktor/ka povedal/a?
No budem ti držať palce, aby si to nemusela znova absolvovať 😟

lucia7933
2. sep 2022

@mili7 praveze vôbec, nespinim ani nekrvacam od kedy som zistila ze som tehotna...a srdiecko zatial nebolo...Dr. sa vyjadrila ze to môze byt posunutou ovulaciou ale zas mne sa to nezda lebo +- viem kedy bola a kedy mi vysiel prvy poz.test :/

mili7
autor
3. sep 2022

@lucia7933 No veď uvidíš na ďalšej kontrole.
Ja som už išla k lekárke s tým, že som už slabo krvácala/špinila. Už aj doktorka tomu nedávala šancu, lebo mi povedala, že to necháme na prírodu ☹

zuzinaaaaaa
5. dec 2022

@lucia7933 ako si dopadla ? Tiez mám posunuté o 2 týždne tehotenstvo, podľa ovulácie to sedí ale nie podľa poslednej menštruácie.

lucia7933
5. dec 2022

@zuzinaaaaaa ahoj, zial u mna to nedopadlo dobre, 9.9.sa mi doma spustil potrat :/

zuzinaaaaaa
5. dec 2022

@lucia7933 to mi je veľmi ľúto :( ja mám kontrolu budúci pondelok, nespinim nekrvacam ale podľa utz som nejaký 4-5 tt , no podľa ms by som mala byt asi 6+3

lucia7933
5. dec 2022

@zuzinaaaaaa drzim palce, ak ti to podla ovulacie sedi bude to ok, mne to nesedelo..ja som vedela presne kedy bola...ale kedze u mna to uz bol druhy potrat po sebe, absolvovala som nejake vysetrenia a nieco mi nasli na hematologii ..takze asi sme pricinu nasli a v dalsom tehu bude nastavena liecba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre