Postupné priberanie

biba
24. júl 2013

Ahojte mamicky, chcela by som vediet ako ste na tom vy? Ja som v 10.tt a kedze som si nedavala moc pozor na stravu aj vdaka tehotenstvu a aj vdaka nediscipline som celkom slusne pribrala na zadku a stehnach, je to dost hrozne, tak som si nariadila dietnejsie stravovanie a viac pohybu, aby sa mi nohy aspon v ramci moznosti dostali do lepsiej formy. Ako ste na tom vy? Ja mam nocnu moru z priberania, aj ked sa moc neobmedzujem, davam si pozor a snazim sa vecer sacharidy vynechavat 🙂, dufam, ze nepriberiem viac ako bude nutnych 10-14 kg 🙂

galaxy
24. júl 2013

Myslím,že by si sa mala skôr zamerať na bábätko že to telo si to vyžaduje a nie riešiť,že či priberieš. Jasné,nemusíš sa prejedať,ale zase obmedzovať sa?! ...to nie 🙂 Švagriná vôbec nejedla ako besná a pribrala 20kg. Ja jem,alebo som jedla šialene a pribrala som doteraz 9kg.
Bábätko je dôležitejšie. Ak máš na to chuť daj si - obmedzovať sa budeš po pôrode 😉

grenka
24. júl 2013

@biba ja som pri prvom tehu menej jedla a priberala som riadne -sade 14 kil iba...a teraz mam druhe tehu so v 30 tyz mam 10 kil navyse a iba v brusku a jem ovela viacej

dasiacik
24. júl 2013

@biba
Ja som do dnesneho dna pribrala 25kil 😀 Ano,je to
dost,ale neriesim to.Viem,ze babätko vzdy dostalo
vsetko.A to som sa naozaj nenapchavala sladkostami
alebo chipsami.Cele tehu som papala vela polievok,
ovocia,zeleninky,pecivko,mäsko,cestovinky,...Nikdy
som sa neobmedzovala.Chudnut budem po porode.
Tehotenstvo nieje vobec vhodnym obdobim na kontrolovanie
vahy a nasledne obmedzovanie sa v strave.Babo
potrebuje vsetko!

ivica1982
24. júl 2013

Ja som v 6 mesiaci a pribrala som zatial 14 kg vsak po porode sa budes tolko obracat ze schudnes o to by som sa vobec neobavala ..

melesmeles
24. júl 2013

neries, po porode schudnes raz dva 🙂

pragmaticka
24. júl 2013

ja mam zatial +5kg no aj to sa mi zda vela...ale na druhej strane si poviem, teraz tu nejde o mna, ale o malicke, nech sa ma co najlepsie, takze ak som hladna, tak si nieco dam! a po porode sa proste bude chudnut..Je predsa normalne ze pocas tehu zena priberie a postava sa jej zmeni , takze nelam si s tym hlavu a radsej sa tes na babo.. 😉

biba
autor
24. júl 2013

Baby nemyslite si, ze teraz si nieco odopieram, jem pravidelne, zdravo a vecer sa hlavne snazim eprephavat sa sacharidmi, podotykam, som fitneska, ta preto sa na stravu pozeram ina a ista disciplina v strave je vo mne zakorenenena od sutazi, preto mi to nepripada, ze by som si nieco odopierala,a e strasne ma stve ta mega zvacsena celulitida a to moje rozsirovanie, tak som si povedala, ze stop blbostiam, a pekne zdravo, vsetko s mierou, lebo nie, ze ja mam jest za dvoch, ale pokial je napapana maminka, je napapane aj babetko 😀, stale cvicim v posilke, dokonca aj brusaky len na drepy som znizila vahy a neskacem tolko, ale verim, ze do decembra budem mat energiu viest moje hodiny 😀 chcem aby babetko bolo od cervikova zvyknute na pohyb, lebo obaja s tatinkom milujeme cvicenie a odopieranie si ho je pre nas ako za trest 🙂

aadulik2110
24. júl 2013

@biba nerieš svoju váhu.... ono sa to neskôr ukáže na bábätku - lepšie pribrať a mať zdravé dieťa. Poznám jednu, čo diétovala (jedla len určité potraviny, aby veľa nepribrala) spokojná so svojou váhou pred pôrodom a od narodenia behali s malou po lekároch a nakoniec verdikt bol - zlé stravovanie matky počas tehotenstva. A toto už nik nevráti a ani neovplyvní. Ja som pribrala 13kg za tehu..... ale 10kg som pribrala do 6 mesiaca - všetci mi pílili kolo uší ako sa neunesiem, keď som doteraz toľko pribrala a že ku koncu tehu sa najviac priberá a koľko ešte priberiem atď. Ja som sa neprejedala, jedla som všetko 5x denne. Malý mal 4050g a v pôrodnici som celkovo nechala 7kg a ostatné som postupne schudla. Takže nerieš svoju postavu, stravuj sa primerane a dopraj maličkému.

pragmaticka
24. júl 2013

@biba tak este k tvojej poznamke ze si fitneska..vies zena bez ohladu na to ci je fitneska alebo nie, jej zalezi velmi na postave! rovnako ako nemusim byt fitneska nato aby som sa uz roky zaujimala o zdrave stravovanie..takze tak 😉 noo a osobne by som to s tymi brusakami velmi neprehanala

biba
autor
24. júl 2013

baby nelincujte ma, ja nehovorim o diete, ale o spravnom a vyvazenom stravovani, samozrejme s ohladom na chute / prave tlacim do hlavy magnum/ len si nemyslim, ze je nieco zle na tom, ze opat jem spravne a kvalitne potraviny v spravnom case a hlavne vecer do seba sa uz snazim nepchat blbosti,nie som toho nazoru,ze ak sa od rana do vecera budem napchavat blbostami, kolacikmi, vyprazanym a ja neviem cim este s vyhovorkou, ved mozem som tehotna,uhnat si vdaka tomu tehotensku cukrovku,vyssi tlak, ci zbytocne zavodnene telo. samozrejme uz nemam potraviny varene len na vode ale bezne na kokosovom oleji a soli a vychutnavam si ich plne chute, no chcela som povedat, ze si davam pozor. . . jem 6x do dna, v malych davkach a sitim sa fajn, nemyslim, ze malej nieco chyba. . . som si vedoma ze priberiem, no nemusim to umelo hnat do extremnych rozmerov. . . . a co sa tyka brusakov, neuverite,ale tie v tehotenstve nie su zakazane, moj lekar osobne mi povedal, nech robim to na co sa citim . . . tak uz nedrepujem s 50-70kg na chrbte, ale mam len 20kg a vyhybam sa prudkym vyskokom a vykopom, to je vsetko. . . nie som predsa chora, ale iba tehotna, skor to nazyvam spartanskou vychovou od prenatalneho obdobia 🙂, ziadne, zbytocne mnamotky a vylihovanie, ale pohyb a akco 🙂

schvarzy
24. júl 2013

@biba Robíš dobre, podľa mňa je lepšie sa kontrolovať, papať v menších dávkach pravidelne a zdravo ako po pôrode plakať pred zrkadlom, že čo sa to deje...a môže si každá hovoriť, čo chce, každá to potom rieši...🙂

petruska1212
25. júl 2013

@biba tiez schvalujem, ze striedmost. ja sa snazim menej sladkeho, ked pride chut na sladke tak si dam, ale radsej si spravim puding ako slahackovy zakusok. alebo taku krupicu min.ochutenu.ked zena priberie privela, tak sa potom aj tazko hybe, a je to narocne s teh.cukrovkou. ved cukor je aj v ovoci.... citala som ze cukor je jed,telo ho vobec nepotrebuje. maximalne med, ale tiez si rada dam... obcas...jogurt len cokoladovy, ale tolko ujde snad 🙂
ani ja nechcem pribrat viac ako 12-14 kg. dufam ze to bude pod kontrolou.ja som chodila predtym behat.ale teraz mam zakaz, lebo som mala medzitym jeden potrat, tak pre istotu... este ani plavat som nebola, ale chystam sa. radsej prechadzky, ale som casto unavena, som rada ze existujem, v takej horucave sa mi velmi nechce

lucia132
25. júl 2013

@biba Ahoj 🙂 ja ta uplne chapem, ja som v 12 tt a uz sa teraz citim ako slon, hlavne vsetko ako by tak zmaklo, po svadbe som si presne nedala uplne pozor, bola som na SR a vsetky tie detske chute ako bryndzove halusky a krupicna kasa... hranolky... inak my sa normalne stravujeme velmi zdravo... Ja som v zaciatku velmi bojovala sostravou, lebo mi nic nechutilo a ked tak len vemi slane veci, pizzu som mohla aj kazdy den... Teraz to uz preslo a vratili sme sa k normalu, jem vsetko, ale snazim sa aby to bolo vyvazene, napriklad mi vobec nechuti maso a vcera som si dal asi stvrt bravcoveho steaku s uhorkami. Sacharidy vecer nie su idealne, ale ak na ne dostanes chut, tak si ich kludne daj, ale skus si ich dat s kopou zelenininy... Ale napr:. pred tym som jedla vela zeleniny, a teraz mi prilis nejde na chut, tak som si vybrala to co mi chuti, z toho zdravoho, a to jem: momentalne rano, ovcie pasterizovane syry s toastami a mlieko, nejaku rajcinu k tomu, z jogurtov mi byva zle... obed je najhorsi, tam nikdy neviem, ale mam rada taky dobry sendwich z kvalitneho peciva, lisotova zelnina, rajcina mozzarella, olivovy olej, maslo... Ak mi to je malo slane, tak maslo vmenim za pasterizovanu bryndzu 😉 Co sa tyka pohybu, ak si cvicila pred tym a citis sa v poho mozes zlahka pokracovat, vraj kym vladzes pri tom hovorit je to ok... Ale o tomto neviem az tak vela... Ja by som sa rada nejako hybala, ale asi to vyzera na plavanie (skoda ze tam ten proces okolo je take zdlhavy, ze plavky, mokre vlasy, prezliekanie atd atd 😉 ) Drzim palce

biba
autor
25. júl 2013

@lucia132 tak moje denne jedlo sa snazim drzat v rozumnej rovine, len dnes som sa trochuutrhla, no verim, ze vecer zvladnem iba na bielkovinach a zeleninke 🙂
na ranajky si davam 4-5 ks ryzovych chlebov a k tomu ako kedy, bud sunku, alebo cottage s dzemom,desiata je zvacsa ovocie, obed mam lubovolny, olovrant jogurt popr 1-2 platky ryzoveho chleba a vecera uz len bielkoviny, kura, ryba, cottage s tuniakom, alebo tak. . . zelenina mi moc nechuti a aani nikdy nechutila,tak sa nenutim -D

biba
autor
25. júl 2013

@lucia132 a co sa tyka cvicenia, okrem fitnessu som aj zumba instruktor, sice teraz v lete je to poslabsie a mam max 1-2 hodiny do tyzdna, ale verim ze od septembra opat nabehnem na hodiny 5 hodin v 4 dnoch a budem vladat az do konca decembra 🙂 a po porode by som veeelmi rada rychlo sa vratila na svoje hodiny a maej to nebude vadit 🙂 tatinko sa nam chce prihlasit do formy v M&F a maminka sa chce pripravovat s nimn, aj ked sa sutaze nebude moct zucastnit 🙂 ale viem, ze v tomto pripade, clovek mieni, ale dieta meni, ta uvidime ako sa nam bude darit 😀

lucia132
25. júl 2013

@biba to je podla mna uplne super a to priberanie potom ... no co ja viem, podla mna to je dane aj geneticky... Co s tym viac narobime? Ja to proste ciitm, ze som ten typ, ze hoci mozem jest co chcem, ze tie kila naberiem a ze to nepojde len do brucha 😀 A fakt neviem co s tym, jedine mat ciste zvedomie, ze som co sa tyka stravy urobila max 😉

lucia132
25. júl 2013

@biba wow, toto obdivujem 🙂 klobuk dole, ja som tak strasne unavnea, teraz aj z toho otrasneho tepla, ze ledva vladzem prejst po schodoch na nase druhe poschodie, som strasne udychcana, to zacalo asi tak pred dvomi tyzdnami... a pred tym som mala celkom fajn kondicie a teraz mam pocit, ze moje teplo absolutne nevie co ten pojem znamena 😀 Proste uplne uboho, nevladzem, niekedy ani stat dlhsie, hned sa mi kruti hlava .... otras, ale velmi ti budem drzat palce, ze zvladnes vsetko co by si chcela, ved uvidis ako to budes citit ked to pride 😉

biba
autor
25. júl 2013

@lucia132 och neboj sa, ja tiez mam postavu ala Beyonce a uz teraz mam toho dost na zadku, stehnach a v okoli bruska, aj preto som zahajila boj proti tomu, lebo nechcem o par mesiacov vizerat ako mastodont co koli zbytocnemu prejedaniu neprejde cez dvere 🙂 je pravda, ze som sa zagulatila aj pre to, ze som o sutaziach zacala krizom krazom do seba hadzat vsetko co som si rok odopierala a potom som si povedala,z e klalat na to, budeme mat babo,a le akosi teraz to rychlo vybehlo a ja ked som sa dnes videla v leginach (co su mi sice najpohodlnejsie na nosenie) radsej som si prehodila nieco dlhsie, lebo JLo nema taku rit ako ja teraz 😀 a predsa len, chcem byt aspon trochu atraktivna pre svojho partnera a nie sa vyhovarat na svoj stav. . . ale je to o discipline a sebazapreni

biba
autor
25. júl 2013

@lucia132 co sa tyka cvicenia, kedze som bola doteraz zvyknuta na 16 hodin treningov do tyzdna a klesla som len na 2-4, telu to chyba a v dnoch kedy cvicim, zistujem, ze potom sa vecer citim lepsie, sice ani mne sa neche a vedela by som si najst 1000 vyhovoriek, preco neist, ale nasla som si jednu preco ist a preto idem 🙂 dufam,z e budem co najdlsie vladat a moje dieta dostane do vienka, radost a kladny vztah k pohybu a pevne telicko uz od malicka a nie ziadne mlandrave a bez stipky snahy sa vzopriet telicko. . . ale kedze obaja sme sportovci, nepredpokladam,ze by to tak malo dopadnut 🙂

lucia132
25. júl 2013

To je super, ono aj to zhadzovanie kil po porode bude pre mna boj, ale raz chcemem mat aj druhe, a je pre mna dolezite, bay som nezacinala na extra vysokej vahe... A hlavne taky ten pocit, ze vsetko je take nepevne... Ale naozaj to chce silnu diciplinu a volu... Ale vsetko zvladneme 😀

lucia132
25. júl 2013

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre