Povaha děťátka podle průběhu těhu

partyzanka91
7. okt 2013

ahoj holky,
možná je to jen hloupá otázka, ale napadlo mě: dá se podle toho jak probíhá naše těhoteství určit povaha děťátka. Například já trpím nechutenstvím, může to znamenat že moje dítě nebude nic moc jedlík (a naopak kdo má třeba chutě a žravou tak že jeho dítě bude malý nenasyta). Kolega z práce, který zbodne i tři obědy za sebou říkával že jeho matka jako těhotná velmi jedla. A pokud mi není špatně a po rádnu nezracím může to znamenat, že moje dítě bude klidnější povahy a že nevolnost vyvolávají spíš ty divoké. A nebo to vůbec s povahou dítka nesouvisí?

A jinak pro větší klid bych se ráda zeptala jestli nevadí když mě v 7tt občas pobolívá dole bříško, ale jen trochu a občas, také mývám bolest i v prsou a trochu žaludku. No vlastně se na břicho necítím celkově 😀. Jsem ráda že po ránu nezvracím a kupodivu nejsem citlivá ani na pachy. Jen vůbec nemám chuť k jídlu a málo pociťuji hlad. A mám ne přímo chutě, ale spíš takový pocit jakože tohle strávím (u kyselých věcí, vanilkového pudinku - na nic jiného nemám ani pomyšlení že by mi chutnalo). Předtím jsem byla brambůrková, bez chipsů jsem ani týden nevydržela a nyní už necítím na ně chuť. Ani na čokoládu na nic, jídlo mi je lhostejné.

No a k tomu bych mohla přidat ještě nějaké ty náladičky, sem tam úzkost, deprese, lítostivost a nebo vztek na lidi. Zatím pro mě to těhu moc příjemné není, doufám že se trošku spravím až budu ve 2. trimestru a vše bude lepší, hlavně už když uvidím že děťátko se opravdu dobře vyvíjí. Ale stejně řeknu vám těším se nejvíc na porod a co bude potom, to si teprve oddechnu (mám rodit v květnu/červnu). No řeknu vám ta zima bude nekonečnáááá

cerez
7. okt 2013

Podľa mňa to nemá súvislosť. Je to všetko hormonálna záležitosť, nechutenstvo, nevoľnosť, nálady, úzkosť, ľútosť, depresie. To sa všetko napraví. Možno nepokoj, hádky, stresy môžu ovplyvniť dieťatko. Ale toto čo píšeš, nie. V podstate si príspevok ukončila vetou, že sa tešíš na pôrod a na to, čo bude potom. To je to správne naladenie v tehotenstve. Tak si pekne užívaj tehuľkovanie a nech sa ti narodí zdravé, krásne miminko.
@partyzanka91

partyzanka91
autor
7. okt 2013

cerez: děkuji, taky se snažím aby těch hádek bylo co nejmíň. Každý se občas pohádá a to i během těhosteství, jinak to ani nejde. Ale nesmí to být na denním pořádku a příliš ostré. Proto si připomínám v jakém jsem stavu a ať radějí neřeším kraviny a nehašteřím se kvůli nim zbytečně, lepší nechat tomu průběh.
Také přeji ať jsou tvé děti zdravé a pěkně rostou (koukala jsem že máš 2)

danim
7. okt 2013

@partyzanka91 povaha dietata = taka, aku maju povahu rodicia... t.j. ak su obaja tvrdohlavi.. necakaj, ze dieta bude kludas.. bude to treti "general" 🙂 dedicnost neoklames 😀 ... a este by som dodala, ze tu povahu dietata vidno od maleho babatka...

cerez
7. okt 2013

@partyzanka91 Ďakujem. Neboj sa, každá sme sa doma museli v tehotenstve vyventilovať. To sú tie hormóny. A aspoň v období tehotenstva sa môžeš vyhovoriť opodstatnene, že za to fakt nemôžeš. 😀

sharlotta
7. okt 2013

@partyzanka91 ja som v tehotenstve vobec nemohla maso, smrdelo mi a nechutilo.Moja dcera by jedla maso furt 🙂 A co sapovahy tyka, tak my s muzom sme boli spachtosi a kludne a poslusne deti, no mame pravy opak 😉

jul11
7. okt 2013

@partyzanka91 Ahoj,mala som pokojne,bezproblemove tehotenstvo.okrem nevolnosti na zaciatku.ja aj manzel sme boli kludne deti a doma mame maleho energizer zwjacika 🙂 neposedi,nepostoji,nechodi,ale beha,skace,... Tak asi tak tie teorie

kveta
7. okt 2013

Cele tehu som prelezala pri komedialnych serialoch a drobca mam vysmiateho pohodaka..

andrejka1974
9. okt 2013

@partyzanka91 určite nie, prvé tehotenstvo úplne v pohode, nechápem prečo mal vymenený režim pol roka, cez deň spal v noci bol hore, staršia dcérka ta bola zlá prvého polroka nespinkala skoro vôbec teraz ma 5 rokov a ked ju dáme späť po obede spi aj 3 hodiny čo ako novorodenec nedokázala a najmenšia ta je kľudne pohodicka a nevoľnosti som sú užila u staršej dcérky habadej do konca 4 mesiaca som mohla zjesť len chleba s maslom nič iné, ostatné som neudržala v sebe vôbec a dcérka ta s trávením nemá vôbec problém je veľká jedacka takže určite za všetkým hľadaj hormóny a uzivajsi tehotenstvo a teším sa na krásne babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre