Priberanie v tehotenstve

veselavrba
8. jún 2012

Ahojte ako ste to mali s priberanim v tehotenstve?Ja som v zaciatocnom stadiu stvrteho mesiaca a este som nic nepribrala skore schudla 7kg.Je to normalne?Kedy zacnem asi priberat?A kolko ste pribrali do konca tehotenstva?Mavam kyselinu po kazdomjedle aj piti ale snazim sa jest casto tak 5krat denne v malym davkach.Len stale citim ze mi je zle.Nepijem vela co tiez nieje dobre ale proste sa mi neziada pit,aj ked sa donutim.Mali ste podobne problemy ako ja?Dakujem za vsetky odpovede.

mafynka
8. jún 2012

ahoj,,,ja som do 5teho mesiaca nepribrala skoro nic,,,aaaaale zato do porodu som pribrala az takmer 30kil...takze neboj,,,ono sa to este rozbehne...skus pravidelne pit,,,a papat po troske,,,na zaciatku vela tehuliek schudne,,to je v pohode

veselavrba
autor
8. jún 2012

@mafynka dakujem uz si ma ukludnila🙂

veselavrba
autor
8. jún 2012

@katren dakujem kuknem

nastis
11. júl 2012

Aj ja som v 14 tt a ešte som nič nepribrala. Pri prvej dcére som nepribrala nič do 5 mesiaca a potom cez 24 kg a pri druhej dcére som priberala od 2 mesiaca a v 9 vôbec nič. Do konca tehotenstva som pribrala 9 Kg. Takže je to veľmi individuálne. 😉

manittu
11. júl 2012

Ahoj, ja som teraz v 26tt a pribrala som 8kg, do 4-5mesiaca takmer nic minimum 2-3 kg, teraz sa to rozbehlo...stravujem sa normalne 3x za den normalne jedlo ze ranajky,teplý obed a lahka vecera + neaky jogurt alebo ovocie, nemam velmi chute ziadne...tak uvidime ako to pojde dalej :D

manittu
11. júl 2012

Ahoj, ja som teraz v 26tt a pribrala som 8kg, do 4-5mesiaca takmer nic minimum 2-3 kg, teraz sa to rozbehlo...stravujem sa normalne 3x za den normalne jedlo ze ranajky,teplý obed a lahka vecera + neaky jogurt alebo ovocie, nemam velmi chute ziadne...tak uvidime ako to pojde dalej :D co sa týka nevolnosti ano schudla som tiez do 3 mesiaca neaké 2 kg,mala som pocit plnosti, nevedela som zjest na ranajky ani suchy rozok, no potom prisli na mna chute ale len na cca 1 týzden a potom sa to uz upravilo do normalu a odvtedy presli uz cca 3mesiace a ja som pribrala spominaných 8kg...no v tom mam uz kilove babo,vodu, placentu...

whiterosses
16. aug 2012

Ahojte ja som v 22tt aaaa od začiatku som pribrala skoro 7kg ale nemám veľké bruško je to v pohode ?

sendy111
16. aug 2012

ahoj ja som v 16 tyzdni a som pribrala kilo a to mam 47 kil takze si vies predstavit ako vyzeram ale vobec to nevadi hlavne musis vela jest

kocapka
16. aug 2012

Ja už som v 30tt a zatiaľ som pribrala 10kg.Bruško mám male ale je to v pohode.Dieťatko je v poriadku.Každá žena priberá ináč.Možno ty nebudeš ale babo určite ano.Bud rada aspoň nemusíš veľa zhadzovať 😀

gabika87
24. feb 2013

ahojte, ja som v 13tt a pribrala som kilo a pol.pred tehotenstvom som mala miernu nadváhu /2kg/ - myslíte, si že ten prírastok je velký na to, v akom štádiu som? lebo okolie mi naznačuje ze aj áno.... ☹

ivon444
5. mar 2013

ja som v 31tt a zatial mam 13kg+ do 4 mesiaca som vracala a mala silne palenie zahy takze tam bol narast vahy minimalny, ale potom sa to robehlo 🙂

myska_lili
5. mar 2013

@kocapka ja som v 22 a mam o desat viac :DDDDDDDDDDDDD

mija99
5. mar 2013

Ja som asi do piateho mesiaca nepribrala ani deko.A teraz mam už o 6 kg viacA všetko mi ide na bruško,takže vyzeram ako pavuk,chude nohy a ruky a veľké brucho 😀 .Aj mne bolo tiež tak zle a je dobre,že sa premôžeš a ješ aj napriek tomu,lebo mimi to potrebuje.A ani mne voda nejak nechutila.Až teraz sa to zmenilo,síce nepijem 2 litre denne ale je to viac ako predtým.Neboj ešte priberieš.

kocapka
7. apr 2013

@myska_lili ahoj 🙂 nie som tu tak casto ale jedno viem,ze tie kila navyse idu tazko!!! takze vela stastia 🙂

jankazm1
7. apr 2013

ja som pribrala v tehu 20kg...taky slon bol zo mna ☹

yuriko
8. apr 2013

Ja som z toho dosť nešťastná. Nemyslím si, že by som sa nejak prejedala, jem normálne, asi tak ako pred tehotenstvom. Vtedy som aj aktívne športovala. Odkedy som tehotná, tak nerobím nič, aspoň do roboty sa snažím chodiť peši. Teraz som v 25tt a pribrala som 12kg. Nie som na takú nadváhu zvyknutá a cítim sa hrozne, čo sa výzoru týka. Psychicky je to fajn, ale štve ma tá veľká riť a stehná. Dúfam, že to po pôrode pôjde rýchlo dole 😝

lucymk
8. apr 2013

@veselavrba ahoj.neboj sa.vsetko bude v poriadku.moja kamoska do 5mesiaca mala -6kil a do pôrodu ich pribrala naspät a mala este navyse +9.ja napriklad som v 23t+2 a mam uz 9kil hore . za poslednych 5tyzdnou od poslednej poradne som pribrala 4,5kila.ked som sa dnes v poradni vazila nemohla som tomu uverit ako som sa vypasla ☹

lucymk
8. apr 2013

@yuriko ahoj.neviem ako vyzeras ty,ale ja som stych kil tiez nestastna.pri prvej dcerke som pribrala vela.nepodarilo sa mi vsetko schudnut ostalo mi +7kil .teraz pri druhom tehu som uz tiez zacala priberat, ale nemam rit ale kufor ☹ a do pôrodu budem mat asi uz 2kufre 😀 ked to tak dalej pôjde.dufam ,ze ked porodim tak sa mi porari vratit aspon na vahu pri druhom otehotneni,ale najviac si prajem aby bola malicka zdrava a ja sa mozno uz dajak kokopem

darka2001
8. apr 2013

Tak kočky ja som v 22 tyždni a važila som sa dnes rano +1 kg,minulý týžden to boli 2 kilečka ,ale zase mi začina byť zle zo všetkého čo zjem,pali ma zaha tak som zvedava ako budeme pokračovať.

tehulka26
10. apr 2013

ahojte bambulky ja som momentalne v 13tt a tiez som este nic nepribrala stale mam 50kg ,a jem tak tri -styri x za den pus ovocie,tak uvidime kedy zacneme priberat

tatiana258
11. apr 2013

ahojte,ja som v 23tyzdni tehotenstva a od zaciatku som pribrala 5 kg moj doktor vravi ze je to vela a pritom ani moc nejem,vyhybam sa sladkemu,doktor mi povedal ze kvoli mojmu rychlemu priberaniu mi musel skor merat cukor,ale mne sa to nezda vela zee som pribrala 5kg co si o tom myslite??

monikahan77
11. apr 2013

@yuriko ako keby som seba čítala 🙂 tiež ma to hnevá, lebo nejem veľa!! A dietovať fakt nemôžem kvôli bábu

monikahan77
11. apr 2013

@lucymk ja tiež, už mám 8 kilo navyše, z toho od poslednej poradne do včerajšej 4 kilo!!! Skoro som tam odpadla a vravím sestričke, nemáte váhu pokazenú :D

lucymk
11. apr 2013

@monikahan77 neviem cim to je.ani sa neprejedam ☹ .do 6vecer mam poslednu veceru a potom uz len jogurt tvaroh,alebo zeleninu.do 14tt som pribrala 2kila,lebo boli vianoce a musela som lezat od 10tt. ☹ do 19tyzdna som mala povolanu uz pol hodinovu prechadzku denne 🙂 a dalsie +2,5kila. ☹ od toho 19tt co sa uz hybem si to ani neviem visverlit ,ze co +4,5kila!!!. ☹ som stoho nestastna,lebo neviem ako to pôjde dalej ☹ aj ked som rada,ze som uz v poriadku . 🙂 ked sa vysplham iba do 20kil ,tak budem rada ked mi to pôjde takym tempom ☹

@tatiana258 ta ked 5kg je vela tak neviem co by povedal na moje 9kil.sestricka iba namna pozerala a doktorka aj ked mi nepovedala nic ,som vydela,ze barz stoho nedcena nieje.

tatiana258
11. apr 2013

mna dokonca poslal aj na sono obliciek ci mojim priberanim nahodou nepuchnu tak tym ma dost vystrasil 😒

lienka1701
11. apr 2013

ja som zo začiatku schudla asi 2kg kvôli ranným nevoľnostiam ale postupne som každý mesiac priberala tak 1-1,5 kg...myslím že od 5mes to bolo viac tak po 5kg za mesiac....a teraz som naposledy za dva týždne 3kg...som v 31tt a už mám navrh 17kg....takže dúfam že to dám úspešne dolu po pôrode 🙂

monikahan77
12. apr 2013

@lucymk ja presne tak isto, najprv nič, veľká frajerka a teraz zrazu hop, vôbec som viac nejedla, hýbem sa :( ale sestra ma potešila, že už ku koncu nebudeme tak veľmi priberať, tak hádam to nebude až tých 20 kilo :(

lucymk
12. apr 2013

@lienka1701 ahoj,pri mojom prvom tehu som pribrala 22kil ☹ .najviac som sa vysplhala na 3kila za mesiac .od porodu do sestonedele som mala -12kil .s ostatmimi +10kilami som sa musela pasovat sama .neporarilo sa mi vsetko schudnut.ked som znova otehotnela mi ostalo este +7kil, ☹ ale po tomto pôrode a ked dokojim,tak uz zacnem konecne bojovat naplno ,aby som sa vratila na vahu ako pred prvym tehu

dajdarax
13. apr 2013

Mno ja som pri prvom tehu pribrala pekných ukážkových 9kg a teraz pred mesiacom ked som šla na váhu v poradni som mala riadny šok...o 4kg ťažšia 😀 a popritom sa tiež neprepchávam... ale malý rastie,asi telo pri každom tehu je individuálne,na začiatku tehu som mala 54kg,teraz 62 😝 ,uvidím ako to bude posledné tri mesiace ,pri prvom som týžden pred pôrodom kilo schudla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre