Som v 20 týždni a ešte som nepribrala

vladka07
27. apr 2012

ahojte chcela by som sa opytat ze ci vadi ak som uz v 20tt a este som nepribrala ani kilo 😒 moze sa stat daco babetku?? dakujeem velmi pekne

tea333
27. apr 2012

vobec nic sa nedeje! je to uplne normalne, mnoho zien nic nepriberie, resp zacne priberat az posledne 3 mesiace. ak sa normalne stravujes, babatku sa dostava vsetko co ma mat. bud rada, ze nepriberas doteraz 🙂

desszi
27. apr 2012

@vladka07 a neschudla si na zaciatku? lebo potom si musela najprv dobehnut to co zislo, takze to sa tiez pocita 🙂 pokial je babatko v poriadku, tak sa netrap, ja som tiez viac zacala priberat v druhej polke tehu, za cele tehotenstvo som pribrala len 11 kg (a su maminky co aj menej) a krpec bol zdravy ako buk, vdaka Bohu

vladka07
autor
27. apr 2012

@desszi mno praveze som neschudla ale pribrala na 60 kg ale to som este necakala babo a teraz vobec som este ani kilo nepribrala male je zatel zdrave mno zajtra idem na 20tt velky scan tak hadam bude vsetko v poriadku 🙂

vladka07
autor
27. apr 2012

@tea333 mno joo tak dakujeem velmi peknee mno stravujem sa normalne mam aj brusko ale stale sa to drzi na 60kg

lussy666
27. apr 2012

uplne v poho - ja som pribrala posledny mesiac 5 - 6 kg, predtym nic...a dcera mala 4600 😀 😀

barushkaaam
27. apr 2012

@vladka07 ahoj. ja koncim 14 tt, od zaciatku tehu vraciam, takze z povodnych 61 kg som sa dostala na 57,5 a ta vaha sa stale drzi....tiez som to riesila ako ty, ale doktorka ma ubezpecila, ze sa to obcas stava 🙂 takze je to normalne 🙂 proste sa len zdravo stravuj a to postaci....babo si zoberie vsetko, co potrebuje 😉

sante81
27. apr 2012

@vladka07 ja začínam 8 mes a pribrala som len 6kg aj to len teraz ku koncu, dieta rastie, je v poriadku, takze môzes byt rada ze nebudes musiet po pôrode vela zhadzovat

vladka07
autor
27. apr 2012

@barushkaaam taak dakujeem a uz nevracias uz je dobre?? 🙂 a gratulujem inak 😉

vladka07
autor
27. apr 2012

@sante81 fiiha krasne tak za chilku budes mat babetko uz pri sebe drzim palceky nek je zdravee a uz ves co to bude 🙂

barushkaaam
27. apr 2012

@vladka07 dakujem za gratulaciu 🙂 no co sa tyka vracania, tak uz od pondelka sa drzim... 😀 snad som to teraz nezakrykla 😕 dneska totiz cestujeme s drahym autom cez 200 km, tak snad drobec nebude protestovat 😀 lebo cestovanie akymkolvek sposobom sa mu nelubi 😀

sante81
27. apr 2012

@vladka07 budeme mat dievčatko, ale nejako sa mi nakopila tehotenská cukrovka, skracuje sa mi krčok, musím lezat, nikam nechodit, puchnu mi nohy, hematom a krvácanie pred mesiacom. ale zvládame to, však čo iné mi ostáva 🙂

zuj
27. apr 2012

Nic si z toho nerob, ja som v prvom tehu nepriberala (ale ani nechudla) az do 23.tyzdna, tiez sa mi to nezdalo normalne, ale lekar ma ubezpecil, ze babatku nic nehrozi, potom som za posledny trimester pribrala 17kg, posledny mesiac som priberala pomaly 2 kila tyzdenne 🙂)) Dcerka mala 3,5kg a 52cm...

vladka07
autor
27. apr 2012

@barushkaaam mno ja ted cestujem na slovensko za chilku a tez sa mu nepaci cestovanie :D ale bude musiet vydrzat 🙂 tak hadam uz bude dobree

vladka07
autor
27. apr 2012

@sante81 taak drziim palcekyy mooc nek to bude vsetko ok a ja som tez krvacala v 12tt tak som musela lezat vem co prezivat ale nebooj bude vsetko ok 🙂 a babetko budes pocut plackat juuj nek je to moje uz pri mne z bruska 🙂 a uz mate aj meno??

desszi
27. apr 2012

@vladka07 vsetko bude ok 🙂 v podstate mozes byt aj rada, aspon sa nebudes trapit zbavovanim nadbytocnych kileciek po porode 😉

barushkaaam
27. apr 2012

@vladka07 z vlastnej skusenosti mozem povedat....no co uz, ked sa nasim drobcom nepaci cestovanie, musia vydrzat...a nejaky sacok po ruke to vzdy isty 😀 ja som si uz takto musela par krat vypomoct, tak mi to uz pride normalne 😀 😀

vladka07
autor
27. apr 2012

@zuj mnoo krasne malinka bola velkaa 🙂 tak zajtra idem na ten scan tak hadam bude vsetko ok 🙂 a tesim my povedia co to bude 😅 ak bude dobre otocene 🙂 hadam sa my neotoci naschval ritkou 😀

vladka07
autor
27. apr 2012

@desszi ved toto 😀 nebudem musit do fitka hihi aj ked trosku asi ano

vladka07
autor
27. apr 2012

@barushkaaam mno ano ale vracat v lietadle do sacku mno neviem 😀 aj ked lietadlo bere v poho ale bus a auto hroza 😒 a neves ci mozem tu tabletku aby som nevracala??

barushkaaam
27. apr 2012

@vladka07 myslis asi kinedryl...tak fakt neviem, prepac ☹ skus sa popytat bud v lekarni, alebo kuk na pribalovy letak. Co ti mozem odporucit, su lizatka proti tehu nevolnosti, su na volny predaj v lekarni, volaju sa GraviPop a vyzeraju rovnako ako obyc lizatka, takze nebudes vyzerat divne 😉

zuziq
27. apr 2012

@vladka07 existuju homeopatika proti nevolnosti pri cestovani, tie podla mna urcite mozes. Opytaj sa v lekarni. Alebo su potom take zuvacky Travelgum, su fakt vyborne, super zaberaju, teda aspon mne, ale neviem ci sa mozu v tehu 😕

vladka07
autor
27. apr 2012

@barushkaaam jeej dakujeem peknee a neves ako chutia hihi 😀 to som ani nevedela ze daco take je ze lizatka proti nevolnosti 🙂

kacsik
27. apr 2012

Ja som za celé tehu doteraz pribrala 5 kíl , aj to za tento mesiac, dovtedy nič, dokonca som chudla, ale mimčo sa vyvíja v pohode a má normálnu váhu 🙂 takže ak na sone doky uvidí, že bábo ma váhu ako by malo mať, tak je to potom v poriadku a buď rada, že nepriberáš 🙂 len pekne vyvážene papaj a bude to v pohode 🙂

danusskaaa
27. apr 2012

nepozeraj na to koko priberes, alebo schudnes. Dolezite je ci sa babatko vyvija dostatocne... nie je dobre ked moc chudnes /optimalne schudnutie je ok, lebo niekedy je babam zle a tak telo schudne/ ale nie je dobre ani to ked moc priberies /ja som pribrala 24kg-bola som od 7mesiaca moc zavodnena/ avsak pol roka som mala stale rovnaku vahu a len sem-tam vykukalo niekedy brusko. potom sa to rozbehlo a slo rapidne hore ☹ teraz 2mesiace po porode mam uz 15kg dole a snazim sa ist este nizsie nejakym tym cvicenim 🙂

vladka07
autor
27. apr 2012

jeej dakujeem ste vsetky zlatuckee 🙂 a prajem zdravuckee detickyy 😉 ak si chcete pokecat viac tak staci napisat 🙂 budem rada 😅

juliap
27. apr 2012

@vladka07 je to v pohode uplne, ja som pri 1 dcere do 7 mesiaca praveze schudla 3 kg a potom som ich za tie 3 dalsie mesiace pribrala, takze som isla rodit s povodnou vahou a mala sa narodila 3 kg, tak domov som sla o 4 kg lahsia ... pri 2 dcere som tiez zacala priberat az po 6 mesiaci a pribrala som len 4 kg ... takze ak sa citis dobre, nemas ziadne problemy, tak pre vahu sa vobec nestresuj

vladka07
autor
27. apr 2012

@juliap jeej tak super dakujem ano inak je vstkov poriadku 🙂 tak nek sa darii detickaam 🙂

hoogy
27. apr 2012

@vladka07 kazda sme ine a aj kazde tehotenstvo jednej zeny moze byt ine.ja zacinam 27tt a pribrala som 5 kil. tak postupne nie nejako skokom. som zvedava ako to pojde dalej. v prvom tehotenstve som v tomto tyzdni mala uz plus 20 kil 😕 takze ked sa citis dobre, babatko je v poriadku nemas co riesit 😉

janusa_
27. apr 2012

@vladka07 kym nechudnes tak je vraj dobre, a dr vidi ci babo prospieva ci je ok- ci rastie, horsi problem je ked zacnes chudnut-..

ja som este len v 10tt, schudla som som uz 6kil ale babo rastie prospieva cize okej 🙂

vladka07
autor
28. apr 2012

@janusa_ taak je dobre len nek rastiee 🙂 ja som dneska zistila ze to bude dievcatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre