Progesteron a bolesti žalúdka

wonder13
10. feb 2019

Ahojte,
Lekár mi predpísal Progesteron hormón, lebo som už raz potratika. Po pár dňoch užívania som začala mať neskutočne bolesti žalúdka. Akonáhle som prestala brat, zvracala som aj tak ale odišli celodenné bolesti. Teraz nvm... On mi poradil aby som znížila dávku z 2 na 1 ale to je tiež horor.
Nemali ste podobnú skúsenosť?

lety17
10. feb 2019

@wonder13 ano mam rovnaku skusenost, progesteron zhorsuje nevolnosti

wonder13
autor
10. feb 2019

@lety17 a berieš ho naďalej? Resp. Robili ti nejaký test pred tým ako to ho vypísali?

sweetdreams
10. feb 2019

@wonder13 neviem, ktorý presne máš, ale toto sa zvykne riešiť tak, že sa progesterón nedáva perorálne, ale sa vkladá. Ale to už konzultuj s gynekológom.
Inak nevoľnosti sú bežný príznak tehotenstva ako aj vedľajší účinok progesterónu, asi to treba len prežiť ;)

portret7
10. feb 2019

mozno by pomohol recept inej znacky - vyrobcu. mala som podobnu skusenost so zelezom, velmi zle som ho znasala, tak som skusila inu znacku a pomohlo.

lety17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adma11
10. feb 2019

@wonder13 ja beriem Utrogestan ( vkladam) uz 4 mesiac a v pohode ho znasam. Skus sa poradit s lekarom.

lety17
10. feb 2019

@wonder13 ja uz som po tehu, brala som to asi prve 3 mesiace. Ja som si vkladala, aj tak mi robil zle.

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikulienkakikuska
3. máj 2020

Dobry den prosim Vas ako uzivate progesterone ladeepharma 2xdenne? Vecer pred spanim a rano nalačno ci po jedle? Dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre