Prvé týždne tehotenstva a sledovanie HCG u obvodnej lekárky

petasovova
8. jan 2020

Ahojte žienky ☺️ som tu nová a čakám bábätko ☺️ na teste clearblue mi ukázalo +2-3...včera som volala gynekológovi a objednal ma až na 20.1. no teraz mám v hlave či bude všetko v poriadku a či hodnota HCG mi stúpa tak ako má 😕 dá sa ta hodnota priebežne kontrolovať u obvodnej doktorky? Možno blbá otázka ale fakt sa bojím keďže tento je moje prvé tehotenstvo 😕 ďakujem za každú odpoveď pekný deň ☺️

veronikaszabova
8. jan 2020

@petasovova hlavne nestresuj. Pokial nekrvacas, nemas bolesti brucha, tak by malo byt vsetko OK.
Mne ani pri jednom nemerali HCG, ci stupa. 1x som sla vzdy na prehliadku okolo 7tt. Aby uz bolo nieco vidiet

petasovova
autor
8. jan 2020

@veronikaszabova nekrvácam len sem tam má pichne v podbrušku dúfam že to je normálne 😕

veronikaszabova
8. jan 2020

@petasovova to je OK, neboj.

petasovova
autor
8. jan 2020

@veronikaszabova ďakujem za odpoveď ☺️

blondtana
8. jan 2020

Lekári to nejak na začiatku ani neriešia, ja som bola u gynekológa na potvrdení tehotenstva v 6tt a on mi povedal, že to ešte nepokladá za tehotenstvo. Objednal ma až o viac ako mesiac na odbery a že ak sa to dovtedy udrží, tak až potom to bude môcť viesť ako tehotenstvo. To už som bola v 11tt, dokonca v rizikovej poradni mi doktorka povedala, že ona by najradšej dávala tehu knižku až po 14tt, lebo dovtedy je tam stále riziko potratu a potom to tie matky mrzí, že už majú tehu knižku a prídu o dieťa. Kúp si kys. listovú a buď opatrná, nenaťahuj sa, nenaťahuj svaly na bruchu, vyhni sa cigaretám, alkoholu, stresu, alergénom, dráždivým potravinám a dobre bude 😉

petasovova
autor
8. jan 2020

@blondtana pfuuuu tak to si počkám 😁😁 s tým stresom to bude asi troška horšie keďže mám zvýšenú tetaniu 😕 ale my to zvladneme 😉

blondtana
8. jan 2020

Občasné pichnutie v brušku uz bude teraz normálne, prekrvovanie a rozťahovanie maternice bude súčasťou najbližších pár mesiacov 😉. A ešte netrávenie a nafukovanie 😉

miadi
8. jan 2020

Prvy trimester sa ani neda nic robit iba cakat. U nas Ta ani skor ako v 11tt midwife nechce vidiet musis cakat ovela dlhsie. Akurat dr Ta zoberie skor aj to len na potvrdenie teho z mocu a Krv ale tak az v 8tt . Najrizikovejsi je prave 5-6tt a tam sa neda nic robit proste priroda vie co robi aj preco. Zbavuje sa nedobreho genetickeho materialu. Ja hovorim vzdy lepsie ak odide skor ako neskpr ( zazila som v 5tt a porod v 18tt) takze len musis verit ze je vsetko ok a ked nie nebrat to tragicky a skusat zas. Ten strach ci je tvoje drobatko ok je uz navzdy. Sucast materstva.

katarinka89
8. jan 2020

@petasovova preventivne ocikaj do toho 20teho este par testov a podla hcg v moci by ti malo ukazovat vyssi tyzden. Ak nie tak hcg klesa a to by uz bol problem

petasovova
autor
8. jan 2020

Ďakujem vám za rady 😘

mikema
8. jan 2020

Ahojte, poslušne hlásim ze aj ja som v 5.tt. Moje tehu je čistý zázrak, keďže oficiálne prirodzene otehotnieť vraj nemôžem. No a aha, môžem. Budúci týždeň idem k dr tak som zvedavá, čo bude vidieť. 🙏 A verím, že to dobre dopadne a v septembri už bude malý zázrak na svete. ❤️ Inak mate tipy na nadúvanie? Mam brucho ako v 5.mesiaci

nikolkaniki
9. jan 2020

@petasovova ahoj tak ja som na tom uplne rovnako test ukazal + 2-3
A Dr mi dal termin 23.10 tiez mam obcas pichne v podbrusku a strasne som unavena, testy ked som si robila boli skor take slabsie ciarky az digitalny test mu ukázal viac.

Strasne sa bojim a som opatrna.
Nepijem kavu, necvicim, veľmi babatko chcem.

Za kazdu radu /skúsenosť tiez ďakujem.

petasovova
autor
9. jan 2020

Ešte jedna otázočka 🧐 ak na teste clearblue mi ukázalo +2-3 týždne tak to mám chápať že som v 2-3 týždni áno?? Lebo v pribalovom letáčiku som čítala 5-6 týždňov 🤔”

mikema
10. jan 2020

@petasovova týždne sa počítajú od poslednej menštruácie. Teda akoby si od prvého dna posledného krvácania bola tehotná aj keď tam teoreticky ešte tehotná niesi. Čiže keď ti vynechá menštruácia, si v 5.týždni.

petasovova
autor
11. jan 2020

@mikema ďakujem ☺️

kytkab5
11. jan 2020

Ahoj 😊 v Anglicku keď som bola tehotná tak má objednali až po ukončenom 3 mesiaci a nikto neriešil či HCG stúpa alebo klesá - 2 čiarky na teste sú = tehotenstvo. Pokiaľ nemáš krvácanie alebo silné kŕče, nemáš dôvod sa strachovať že by mohlo byť niečo v neporiadku. Držím palce, užívaj tehulkovanie 😊

petasovova
autor
11. jan 2020

@kytkab5 ďakujem pekne za pozitívnu odpoveď 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre