Sex resp.orgazmus - je bezpečný v 1.trimestri?

danielkadandy
30. mar 2020

Pytam sa lebo pred rokom som potratila a konecne sa znova podarilo som od zaciatku na pnke a uzivam duphaston.
Som na konci 9.tyzdna a doteraz som vydrzala bez toho ale uz mi asi zacina byt dlho ...

bluka2
30. mar 2020

Jasné, povedala by som, že celková pohoda je skôr prospešná

veronika342
30. mar 2020

@danielkadandy ja som na tom podobne ako ty 🙂 zatiaľ sa snažím vydržať. Tak sama som zvedavá do kedy 😊 ❤️ dočítala som sa, že v v 1.trimestri je to také 50:50 🙂

danielkadandy
autor
30. mar 2020

@veronika342 kvoli styku? Ci orgazmu?
Lebo orgazmus sa da aj bez styku

paulinkaa2
30. mar 2020

@danielkadandy ja som užívala duphaston a od dr zákaz sexu pokiaľ som neskončila 1.trimester

veronika342
30. mar 2020

@danielkadandy ja som v súčasnosti obmedzila oboje 🙂 akože chýba to 🙂 ale v minulosti som nemala dobrú skúsenosť, tak sa bojím. Akože nemusí to mať a určite ani nemá súvislosť. Ale nejak mi to spravilo blok a proste zatiaľ obmedzujem 🙂

kristi40270
30. mar 2020

Toto by aj mňa zaujímalo 🙂 ja sa občas obstastnim ale potom mam blbý pocit tak som si povedala ze už nebudem...

keisha123
30. mar 2020

V prvom tehotenstve sme sexovali a v 11tt som mala MA a bábo malo veľkosť na 9tt ☹
Teraz som cca. 6+3 a sex sme nemali odkedy som na to prišla. Beriem Utrogestan a radšej prvý trimester budeme držať celibát 😇

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielkadandy
autor
30. mar 2020

@bambulienka25 jasne ze o babo preto som uz vyse dvoch mesiacoch vydrzala...akurat ze uz neviem co s tym co sa naakumulovolo ta potreba co sa tazko potlaca

hennyinnsbruck
30. mar 2020

Pokiaľ lekár nezakazal smelo do toho... Spokojná mamina, spokojne babo😉

veronika1234512345
31. mar 2020

My sme tiež v prvom trimestri nesexovali.
Je to vymodlene dieťa pre nás takže nič som nechcela podceniť keďže prvý trimester je taky bud, alebo.
Ide hlavne o orgazmus kedy sú sťahy v maternici co môže (ale nemusí) vyvolať potrat. Preto sme my počkali 🙂
A oplatilo sa 🤣

tianna
31. mar 2020

@danielkadandy jedno aj druhé.. Podľa mňa vydrz aspoň 1. trimester..

tianna
31. mar 2020

@danielkadandy a ak chceš vydržíš všetko 🙂 je to len o sebazapreti.. Ja som strašne zhava, ale v 1. tehu som žiaľ potratila a všetko sa začalo vtedy kašľať práve po sexe, teda u nás každé ďalšie tehotenstvo sa rovná celibát od 2 ciarok až do konca šestonedelia..

amelie2017
31. mar 2020

Ja mam opacny nazor, ak je dobre ohniezdene a zdrave, musi vydzrat aj sex aj orgazmus. Ak nie, radsej on prist v par tyzdnoch ako potom rodit mrtve babo. A to mam za sebou 2 potraty. V 3. tehu som sla na exoticku dovolenku, aj ked ma odhovarali..ale prve dve som potratila doma v posteli. Takze uz mi to bolo jedno. Co sa ma stat sa stane. Ale ano, ak by som krvacala v 25 tyzdni, tak lezim doma.

19barbi19
31. mar 2020

Ahojte. Ja už tiež tak trošku sediviem z toho🙉🙉.. odkedy sme zistili, že som tehotná, tak sme neskúšali radšej nič.. Mala som akýsi divný pocit z toho a okrem toho, neustále veľké bolesti a kŕče v podbrušku, ktoré môj Dr. veľmi neriešil..a v 8t mi našiel veľký hematóm..takže PN, prísny kludovy režim a užívam progesterón a ascorutin..aktuálne som 10+2tt a tiež mi to veľmi chýba..stále sa mi o tom sníva 😁😁😁 Alee osobne si myslím, že nie je dobré ani jedno, ani druhé...pretože pre orgazme tie sťahy maternice môžu mať vplyv...😏😏 Tak musime vydržať. Ja sa modlím, aby sa to udržalo, lebo vraj je to s tým hematomom buď - alebo..dúfam, že zmizne a nebude to tak, ako som predpovedala, že najbližší sex bude po šestonedelí...neviem si to ani len predstaviť 🙉🙉🙉

wera_ga
1. apr 2020

@amelie2017 presne ako píšeš, prvé dve tehotenstvá som prežila ani neviem ako v ničom som sa neobmedzovala od začiatku, chodila na túry, dokonca som aj ku koncu jedného padla na ľade v zime a všetko bolo ok, pri treťom som si dávala pozor a ležala doma a potratila.. takže neobmedzuj sa, rob ako sa cítiš a čo ti robí radosť aby to bolo pre teba príjemné a všetko bude v poriadku, čo sa má stať sa stane či si budeš dávať pozor alebo nie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre