Škodí viac zápal alebo lieky v 1. trimestri?

nefertitka
11. okt 2013

Ahojte, kedze v danych temach mi nikto neodpoveda, skusim sa spytat tu...som v 6tt, od zaciatku mam nejake zdravotne problemy...najprv, ked som nevedela, ze som tehu, tak som brala atb Ciphin na zapal mocovych ciest, potom, ked som uz vedela, ze som tehu, tak som ochorela od malej...viroza - kasel, sopel, hrdlo zapalene...to mi ako tak preslo a teraz mam od vcerajsej noci zapal stredneho ucha, nasadeny Zinnat...od zaciatku jemne spinim, ale to vraj moze aj nemusi znamenat problem. Na sone este pred tymto zapalom ucha bublinka pekne rastla. Na stredne ucho zial atb potrebujem, inak sa to vyliecit nepodari. Len teraz neviem, co si mysliet, na ORL mi povedali, ze takyto zapal plod neohrozi, ale ze mi nedaju atb, iba mi to prepichli. Gynekolog mi predpisal atb, ze sa to proste musi takto riesit, lebo nelieceny zapal je ovela horsi ako atb, ktore sa navyse v tehu predpisuju casto. On povedal, ze je to 50 na 50...Obvodna bola proti atb, no a potom som volala so svokrom, kt. nie je gynekolog, ale je tiez lekar a povedal, ze si mysli, ze vsetky tieto veci co prechadzam poskodzuju plod. Myslite, ze keby sa to poskodilo, ze to samo odide?Alebo ak tehu bude pokracovat, moze to byt aj tak poskodene?To by sa ale v 12tt dalo zistit z ultrazvuku, popripade z amio, ci?Je tu niekto taky, co ma alebo mal mozno podobne lieky ako ja v 1.trimestri, alebo podobnu virozu, zapal?Alebo viac veci nakopu ako ja? Ako to dopadlo?Neviem, preco sa mi to zrovna teraz vsetko tak nakopilo, uz som zufala, aj z toho ako sa citim fyzicky, aj psychicky. Ak dieta vydrzi, dokedy sa mam bat, ze sa to moze potrati?Budem vdacna za kazdy prispevok a nazor. Vdaka

nefertitka
autor
12. okt 2013

@janinah mam aj nejake lokalne ATB Garosone priamo do ucha

emma_932
12. okt 2013

@nefertitka necitala som diskusiu, poriadne ani prvy prispevok, co som ale tam zbadala, bol zapal mocovych ciest. som na tom podobne ako ty, je tu sanca, ze cakam babo, a vo stvrtok som dobrala Ciphin.
ak este mas nejake zdravotne problemy, skus zajst k homeopatke, ak mas zaujem, mozem ti dat kontakt na jednu vybornu lekarku, robi na Americkom namesti. mne velmi velmi pomohla pri prvom tehu, ak sa potvrdi aj druhe teh., urcite za nou zajdem, kedze tie zapaly moc. ciest mam od januara cca kazde dva tyzdne..

nefertitka
autor
12. okt 2013

@samara9 urcite to nie je z atb🙂

nefertitka
autor
12. okt 2013

neviete, paralen je neskodny v neobmedzenom mnozstve?Pretoze dnes od 16tej mi stupa teplota a ked sa to blizi k 38, tak si dam vlaznu sprchu, ale to zaberie iba na chvilu...tak ci si ho na noc nemam pre istotu dat. Proste citim, ze stale stupa. Naposledy som mala vcera vecer a dokopy som uzila uz 4

skeptik
12. okt 2013

@nefertitka to teda nie je neskodny v "neobmedzenom" mnozstve! V neobmedzenom mnozste ti celkom rychlo zlyha pecen. Mozes si dat kazdych 6 hodin jeden, viac nie. Pokial ti napriek tomu o 3h stupne teplota, tak si daj aspirin.

nativanativa
12. okt 2013

@nefertitka ahoj , ja som mala na zaciatku anginu , dokina mi predpisala atb penicilin , ale nejaky najslabsi , samozrejme mi to nepomohlo , o tyzden po dobrati mi angina opat zaklopala na dvere , ale to mi uz predpisala bioparox - ze uz mi ine ani nemoze dat kvoli tehotenstvu ...

nativanativa
12. okt 2013

@nefertitka mala by si ich brat po osmich hodinach , taketo odstupy by tam mali byt tusim

nefertitka
autor
13. okt 2013

@skeptik ved ja som to nemyslela tak, ze si ho davam kazdu chvilu, jasne, ze 6 hodinovy odstup dodrziavam...ale nakoniec som to zvladla aj bez neho. Este som sla do sprchy a uz to potom nad 37,1 nestuplo...takze uz si ho ani nedam pravdepodobne, myslim, ze na treti den mi uz teplota stupat nebude

nefertitka
autor
16. okt 2013

@samara9 tak ako sa ti vodi?

samara9
16. okt 2013

@nefertitka vies co zatial fajn, dobrala so tie tabletky a aj ten urinal....ale mam zvlastne pocity pri cikani respektive ked sa vycikam tak mam opat potrebu ist a taky zvlastny pocit ale nmie bolest.....to je asi to caste mocenie v tehu...si mylsim teda.... a ty ako?

nefertitka
autor
16. okt 2013

@samara9 ano to je z tehu, ja to mam tiez. Ja tak vselijak, strasne som hlucha, hlavne na to ucho, kde som mala zapal, tak ma to uz znervoznuje a dnes som bola na sone a je tam gestacny vak, ale zatial bez akcie srdiecka, ale lekar sa vyjadril, ze to vyzera dobre, ze zlte teliesko je take velke ako ma byt, buduci piatok mam prist na kontrolu. Pytala som sa ho znova na tie choroby co som prekonala, plus tie lieky, ze ci by sa podla neho teda plod potratil, keby bol poskodenya on vyslovene mavol rukou, ze sa nic nestane, nech nestresujem. A trosku mi zacinaju uz aj nevolnosti a zacalo mi vsetko smrdiet;(fuj

samara9
16. okt 2013

@nefertitka no mne zle nieje, ale pre istotu stale priberam..za dva tyzden tri kg a stravujem sa rovnako...uplne lebo si to zapisujem ma zhaujima ze ked y ma zacnu chytat divne chute, fungujem na delenj strave 🙂 a stravujem sa strasne zdravo...🙂 ale kg sa na mna lepi brucho mam zdute a o rannej zapche ani vraviet nejdem lebo je to brutal..:((((((
ja na prvu prehliadku az o tri tyzdne..dost ma to depta lebo ked pocuvam o mimomaternicovych a ze nebije srdiecko a tak....ale prave preto ma dala neksôr aby to uz bolo lahko zistitelne....ale dajak sa moc netesim este ak mam pravdu povedat....kedze sa bojim co sa môze stat..nevie to nikto iba manzel a dve naj kamosky..lebo oni mne oznamili tiez hned ked boli tehu..... a strasne ma boli hlava...

nefertitka
autor
20. okt 2013

@samara9 aj mna boli hlava, skoro kazdy den...a zacina mi byt divne od zaludka a smrdi mi uz skoro vsetko:(

samara9
20. okt 2013

@nefertitka ja práve naopak stale priberam a mama nonstop zapchu a som cela naliata, zvacsili sa mi prsia co je dost zle kedze mam pôvodne trojky :D

nefertitka
autor
20. okt 2013

@samara9 so zapchou mam problem aj ja:( a potom spinim
no ja mam male prsia, mne by sa zislo, keby sa mi zvacsili poriadne, zatial len trosku:P

Inak po tych atb som sa vyhadzala...tvar, krk, hrud, chrbat

samara9
20. okt 2013

@nefertitka ja nic v pohode....ja nespinim, nieje mi zle nic proste.... 🙂

nefertitka
autor
20. okt 2013

@samara9 joj ako ti zavidim, ale zaroven drzim palce,nech to tak aj ostane;)

nefertitka
autor
4. nov 2013

@kveta ahoj, objednala som sa na koniec novembra do toho Brna, vysvetlila som, co je za problem, len ma zaraza nazor niektorych ludi, ze preco sa kvoli tomu trepem do Brna, ze ci mi to aj tu nevedia urobit.

nefertitka
autor
4. nov 2013

@samara9 ako sa ti vodi?

samara9
6. nov 2013

@nefertitka ahoj, celkom fajn, cakam na prvy ultrazvuk do pondelka lae inak okej..a ty?

nefertitka
autor
6. nov 2013

@samara9 ja som dnes bola na sone, tak sme o tyzden mensi, srdiecko bije, mame 18,2mm...a byva mi zle;(

pietrula
13. dec 2022

@nefertitka ahoj, ako si dopadla po tych zapaloch a liekoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre