Som tehu, ale na sone vidieť len gestačný vak

martuska90
31. mar 2015

Caaute babule...
Dnes som bola u doki s tym ze som mala cca 8 tehu testov pozit. a meska mi M...
Podla kalkulacky som 7tt...ale na sone je len gestacny vak 11,8mm...doki mi len povedala ze podla sona som asi len v 4tt....Objednala ma AZ za 3 tyzdne vraj by uz malo byt srdiecko...
No dovtefy sa asi zblaaaznim od strachu...
Mate s tym niekdo skusenost???
Dakujeeeem za kazdu odpoved ;)

kadan
2. apr 2015

@zuzicek88
nevešaj hlavu, ešte chvíľu vydrž, a v prípade núdze môžeš ísť aj inému doktorovi na ult. pre ISTOTU
a aj keď by sa to teraz nepodarilo, tak to neznamená že sa nepodarí v budúcnosti 😉
poznám viac žien, ktoré na tom boli rovnako
1 synovi hovorím náhoda
2 synovi nehoda
😉
snažili sme sa a nič a potom ani sme nechceli a stalo sa 😉

zuzicek88
2. apr 2015

@kadan ano moja,ked mas nato cas,no ja uz budem mat zachvilku 39....

evadek
2. apr 2015

@zuzicek88 bohuzial pri umelom to je ine..vtedy vedia presny datum oplodnenia..a 7 tt musi byt uz srdiecko...:(
to mi povedali aj v Brne...

zuzicek88
3. apr 2015

@kadan
@evadek tak a mame po mimi,od posledneho ultrazvuku sa nic nezmenilo,je tam len prazdny gestacny vak,takze som vysadila lieky a musim cakat na krvacanie,ak nepride ,zial bohu,nemocnica cistenie,no dlho sme sa netesili 😒 ☹

matazlata
3. apr 2015

Ahojte prosím veľmi pekne o radu emoticon

Dnes som bola na sone. Som podla výpočtov v 5tt, ale mávam veľmi nepravidelnú menštruáciu. Mesiac pred otehotnením som mala cyklus až 36 dní.

Dnes na sone bolo vidieť len 4mm gestačný vak a lekár bol skôr skeptický :-/ vraj mám prísť este budúci týždeň a ze ak nebude rast bude zle. Dost ma s tym vystresoval emoticon Povedal že to nie je na 5tt, je to prilis mala velkost na gestacny vak v 5tt. Mala ste ho tiež niektorá v 5tt 4mm?

A taktiež mi povedal že mám dosť vysokú sliznicu maternice, 18mm.

Povedala som si že to nebudem riešiť, ale nedá sa mi aspoň sem nenapísať. Možn tu nájdem podobný prípad, ktorý nakoniec dopadol DOBRE. veď príroda je nevyspytateľná emoticon

lavinis
3. apr 2015

@matazlata ja som mala v 6tt vacok 7mm, hlavne sa vsetky tehotenstva nevyvijaju tabulkovo

matazlata
3. apr 2015

@lavinis no, tak dúfam ze to bude u mna OK 🙂 neviem....

saaralota
3. apr 2015

@martuska90 Ahoj, přidám svou čerstvou zkušenost, ale nepotěším tě... Byla jsem na kontrole v 6tt, byl vidět pouze váček, dr nic neříkal. V 8tt to samé, váček rostl...dr říkal, že je brzy to vidět úplně černě, ale že to je netypické...čekali jsme ještě do 9tt, kdy se potvrdilo, že se vyvíjí pouze plodové obaly, ale plod zanikl někdy úplně na počátku... tělo se chová těhotensky, i když se plod nevyvíjí (dokonce i HCG roste). Byla jsem ještě na dvou kontrolních ultrazvucích, pro jistotu...a před dvěma dny jsem byla na revizi. Držím palce, ať dopadneš lépe. Když jsem si hledala informace, našla jsem případy, co dopadly jako já, ale i případy, kdy se plod objevil třeba až po 8tt, z různých důvodů. Takže naděje tady určitě je.

lavinis
3. apr 2015

@saaralota ona je v 5tt a to je na plod skoro. Ja som plod nemala ani v 6tt.

zuzicek88
3. apr 2015

@saaralota ahoj prave zazivam presne to iste co ty,akurat cakam ci sa to spusti samovolne,alebo budem musiet na cistenie...neni co zavidiet ach jaj,snad bude dobre

saaralota
3. apr 2015

@lavinis myslela jsem, že je v 7tt... nechtěla jsem aby to vyznělo špatně, každý konkrétní případ může dopadnout jinak... jen jsem před pár dny hledala podobné informace, tak jsem chtěla přidat svou zkušenost, kdyby byla třeba někomu k užitku.

kadan
3. apr 2015

@zuzicek88
to ma mrzí ☹ , no neboj dočkáte sa, skúsila by som ešte iného dr
hlavne prosím ťa netlač na pílu, to vám nijako nepomôže- viem čo hovorím 😉

saaralota
3. apr 2015

@zuzicek88 to je mi líto...já jsem přemýšlela, jestli by nebylo lepší, kdyby to odešlo samo... ale můj dr. mi takovou variantu ani nenabídl, byla jsem už v 10tt, tak mu to asi přišlo riskantní déle čekat. A já už jsem pak taky byla ráda, že to budu mít k nějakému konkrétnímu datu za sebou a nebudu muset čekat a přemýšlet, kde a kdy to přijde... zvláštní je, že jsem dva dny po revizi a pořád mám těhotenské nevolnosti. Myslela jsem, že to přejde okamžitě, ale asi to nebude tak rychlé...

kadan
3. apr 2015

@matazlata
ahoj ja som po pôrode mala nepravidelný cyklus, a ani ma nenapadlo že môžem byť znova tehotná
až po 2 mesiacoch sa potvrdilo tehotenstvo.
veľkosť plodu nezodpovedal dobe tehotenstva
ono sa to občas stáva 😉
čo sa týka toho ultrazvuku, keď je to také malé veľmi zle sa to hľadá
ale malo by byť vidieť blikanie- to je aktivita srdiečka
aj môjmu doktorovi dlho trvalo kým sme to zbadali 😉

papaj kys. listovú, pomáha deľbe buniek čo je veľmi dôležité, a hlavne kľud, nervozita nijako nepomôže 😉
držím palce

kadan
3. apr 2015

@saaralota
@lavinis
ja som pri druhom tehotenstve na 31 deň cyklu videla akciu srdiečka - tým samozrejme nechcem ani jednu z dievčat strašiť- mám za sebou 3 tehotenstvá a každé úplne iné ako som už napísala
😉

kadan
3. apr 2015

@saaralota
som zabudla napísať, že ja som sa utešovala tým že je lepšie keď sa bábo ani nezačalo vyvíjať, akoby sa malo chúďatko narodiť choré a trpieť

lavinis
3. apr 2015

akciu srdca je standardne vidno od 6.-7. tyzdna (staci googlit) 🙂
Ak ma niekto ovulaciu skor, tak moze mat tiez akciu srdca skor.

lavinis
3. apr 2015

@kadan to urcite ano ...Ak sa ma u drzat, tak sa udrzi. Ale tiez som to prezivala a druhy krat by som nesla skor k lekarovi ako v 7tt.

saaralota
3. apr 2015

@kadan já to taky neberu nějak tragicky (asi i proto, že doma už jedno dítě mám). Sice jsem se těšila, ale tím, že to nebylo klasické zamlklé těhotenství, kdy je jednou vidět srdíčko a podruhé už netluče... ale plod vlastně nebyl nikdy vidět, nepřišlo mi to jako dramatická ztráta. Už se mi asi dvakrát stalo, že jsem měla těhotenské příznaky, nedočkavě si udělala test před MS, byl pozitivní, ale pak to s MS vše v termínu odešlo... takže tyhle případy beru tak, že prostě tělo je chytré, vybírá si a "nezdravé" kusy nepustí dál. Samozřejmě mě to mrzelo, byla jsem smutná, ale neberu to jako tragédii, v tomhle časném stádiu těhotenství. Největší strach jsem v tu chvíli měla hlavně z revize a případných zdravotních komplikací..

zuzicek88
3. apr 2015

@saaralota tak to mas pravdu,mas to za sebou a mozes sa zotavovat,ozaj je to lepsie,ja nemam moc na vyber,kedze su sviatky,tak to predoperacne vysetrenie by mi aj tak nemal kto soravit,tak pockam do utorka a ked nic,tak to budem musiet riesit tak ako ty,aj ked sa mi do toho moc nechce,na vyber mat uz nebudem

martuska90
autor
4. apr 2015

Baabule...tak zatial sa snazim byt v klude a dufam zr bude setko Ok....Ale utorok asi zavolam doki...Bo ma doost pobolieva podbrusko niekedy ma tam tak pychne az sa zlaknem ze je koneec 😢 Viem ze je pobolievanie normalne ale pri prvom tehu som nemala taketo bolesti
..Dnes som si dala magnezium 500...trocha to povolilo..Mozno to je aj tym ze som unavena z toho upratovania a peceniaa 😅
Alebo mi uz z toho harasii

kadan
5. apr 2015

@martuska90
drž sa a na nejaké vypekanie a upratovanie sa vykašli nestojí to za problémy 😉

laska07
6. apr 2015

3.3. som mala poslednu menstruaciu.19.3 som zacala krvacat tak som na druhy den isla gynekologicke.Potvrdila mi tehotenstvo co som zostala prekvapena ze to tak skoro vidi na sone.Nasadila mi femibion,duphostan a ascorutin na zastavenie krvacania.Prestala som krvacat uz som len spinila.2.4. som zasla znovu ku doktorke lebo som zacala zas krvacat.Povedala ze je vsetko v poriadku a ze mam prist za 2 tyzdne.No krvacam zas o nieco viac jak keby som mala prve dni menzesu.Mali ste to niektora?Gestacny vak meria 10 mm a plod 2 mm.A este jedna vec po vysetreni mam zistenu jednu bakteriu ureoplazma kt.budeme liecit antibiotikmi po prvom trimestri.Moze to byt vyvolane tou bakteriou?

martuska90
autor
30. apr 2015

@saaralota
@zuzicek88
Caute babule...Tak sa pridavam k vam 😢
Presne pred tyzdnom som bola na kyrete bo aj v 10tt bol len gestacny vacok...Chcela som sa vas opytat ako ste to maly po kyrete vy...Ja este stale obcas krvacam a mavam take chvilkove krcove bolesti..Ked som bplo pondelok mojej doki zaniest spravu..tak mi povedala ze to este moze boliet...Vcera som si robila test co mi ostal a bol hned a doost pozitivny...Tak sa bojim ci je vsetko Ok...lebo som nasla aj take clanky kde ked im neklesalo Hcg museli ist znova na kyret..Dakujeeeeem za odpovedee

saaralota
30. apr 2015

@martuska90 Ahoj, mě to bolelo tak asi týden...ale ne úplně křeče, spíš takové menstruační bolesti a nárazově, několikrát denně. Lehce jsem krvácela si ten týden, pak ještě skoro tři týdny špinila, přestalo to před pár dny. Ještě v nemocnici mi den po zákroku dělali kontrolní sono, všechno bylo v pořádku. Pak mi dělal sono můj doktor týden po zákroku, také v pořádku a na další kontrolu mám jít po první menstruaci. Říkal mi, že hormony se uklidní během šestinedělí. Já jsem měla skoro dva týdny po zákroku ještě slabé těhotenské nevolnosti... takže s tím pozitivním testem si nelámej hlavu, chvíli to trvá, než se hormony srovnají. A s bolestmi uvidíš, jak se to vyvine. Nemělo by to být nic nesnesitelného, pokud ano, tak zajít pro jistotu na kontrolu...teoreticky se může udělat i zánět a ten je lepší nezanedbat...a sono ti po zákroku dělali, aby viděli, jestli tam nejsou nějaké zbytky, které by dělaly potíže? Pokud to zkontrolovali, tak by s tímhle už snad problém být neměl (a tedy by snad ani neměla hrozit ta druhá kyretáž...).

martuska90
autor
30. apr 2015

Mna pustili z nemocnice hned vecer po zakroku...A odvtedy som nikde na kontrole nebola..Som si myslela ze mi spravy moja doki sono ked som jej povedala ze ma tp boli...Ale vraj mam dojst az o 2tydne z vysledkami z histologie a az potom to pozrie

saaralota
30. apr 2015

@martuska90 co doktor, to jiný přístup... můj mi zase říkal, že histologie přijde cca za týden, ale že si kvůli tomu ani nemám volat, že výsledek bude prostě "zbytky těhotenské tkáně" a že tam není co řešit... že histologie má význam, když se dělá kyretáž třeba kvůli krvácení u starších žen, tam to může být třeba nádorového původu... Tak uvidíš, jak se to vyvine, ale zbytečně se nestresuj. Bolesti jsou normální, ale mělo by to být v únosné míře. Když se ti to nebude zdát, jdi třeba na pohotovost, tam by ti to sono asi udělali, aby bylo jasno. Stát se může cokoli, ale bát se předem nemá smysl. Držím palce, ať je ti brzy líp.

zuzicek88
30. apr 2015

@martuska90 Ahoj moja,no je mi to luto,ze aj tebe to takto skoncilo. No u mna to bolo tak,ze ja som tie krce mala este tyzden po kyrete,ale priserne,ani ibalgyn400 nepomohol,tak som isla ku gyn. ona ma hned pozrela a zistila,ze ma zle vicistili,dostala som injekciu na stiahnutie maternice tusim a antibiotika,potom vecer som mala este total.krce aj krvacanie to bolo v piatok v pondelok este jedna injekcia a potom uz bolo dobre,aj krvacanie do utorka preslo,neboj sa ale,ked ta prezrela je vsetko o.k. ja som vtedy pisala aj do poradne a ze tie krce su normalne,takze treba vydrzat a neboj babatka sa este pockame,nevzdame to len tak rychlo po jednom neuspechu 😉

zuzicek88
30. apr 2015

@martuska90 som si az teraz precitala,ze co ti povedala gyn.ale to je blbost,ona ta hned mala pozriet,ci si dobre vycistena a zabudla som aj krv ti mala zobrat,ci ti klesa hcg. mne brala az dva krat a nemusis sa bat pozitivny test budes mat aspon dva tyzdne,lebo mas este stale v grvi hcg,to sa tam dlho drzi

martuska90
autor
1. máj 2015

@saaralota
@zuzicek88
Ok...dakujem za povzbudenie 😉
Este som sa chcela spytat ako je to s pohlavnym stykom..Kolko ste cakali???
Dakujeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre