Som v 10. týždni a lekár nevidel pohyby. Čo to znamená?

mirkaelias
11. dec 2013

Ahojte viete mi prosím Vás niekto poradiť poprípade napísať skúsenosť? Dnes som bola na poradni u lekára som v 10. tt podľa poslednej menštruácie inak som v 8.tt,, Lekár mi robil sono a nevidel pohyby dieťatka ale na druhej strane veľkosť plodu je ako má byť. Do tehotenskej karty mi napísal Le: 8,50 HCT: 41,8 Er:4,49 PLT:265 HGB: 14,5 SFa:34,7 Vobec neviem čo to je ale lekár sa netváril nijak povedal mi, že ma nebude plašiť a mám prísť o týždeň. Neviete mi prosím niekto poradiť? Ďakujem krásne

ifkael
11. dec 2013

srdiecko bilo?

njonja
11. dec 2013

A srdiecko mu bilo? Ak ano, hadam sa nemas coho obavat. Ved uvidis o tyzdne. Neboj, vsetko bude ok!

maribell
11. dec 2013

tu mas niektore skratky co znamenaju 🙂
LE - (leukocyty) biele krvinky
HCT - neviem ale HC je obvod hlavicky
ER - erytrocyty (červené krvinky)
PLT - Trombocyty
HGB - hemoglobín (červené farbivo)
SF - vzdialenosť medzi symfýzou (lonová spona) a fundusom (dno maternice); udáva sa v centimetroch a vyjadruje mieru rastu maternice; meria sa od horného konca spony po oblasť, do ktorej dosahuje maternica; dá sa z nej odhadnúť postup tehotnosti

janka220989
11. dec 2013

tie skratky su vysledky z krvných testov, krvný obraz

lenkakrcahova
11. dec 2013

Tak mňa by to vystrašilo a úplne viem aká ste teraz nervózna z nevedomosti..Je hlúpe,že vám lekár povedal,že vás nejde plašiť,aspoň mohol vysvetliť čo to znamená 😠 !Neviem vám poradiť,ale vám aspoň posielam pozitívnu energiu.Ak bije srdiečko,tak je všetko v poriadku 🙂 😉

matuskova003
11. dec 2013

ja myslím že keby nebilo srdiečko tak by ta doktor nenechal čakat další tyžden, takže srdiečko je určite na mieste. nestresuj sa zbytočne 🙂 nabuduce sa už bude vrtiet poriadne 🙂

adkasmolka
11. dec 2013

ak boloi odozvy srdca, tak si myslim,ze nieje dovod na paniku. Pozrite, ak mate nervy a mate mat z tho preplakane noci, zbehnite na pohotovost, tam Vam to hned povedia.

zewa11
11. dec 2013

treba sa ihned pýtat,ja stále pýtam....ale ak bilo srdiečko tak je to OK 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre