Som v 4. týždni a nie je vidieť plod

taniat87
23. apr 2014

Ahojte tehulky, chcem sa opýtať či má niektorá z Vás skúsenosť s tým, že vo 4 týždni a 4 dni tehotentsva nie je na ultrazvuk. vidieť plod, len dutinku, leo môj lekár to dosť prežíva, že to vraj nie je dobré!
dakujem Vám za odpovede

zfialka
23. apr 2014

my sme plod uvideli až teraz v deviatom týždni.. ked som bola 8+2 tak len bud. v klude.. ked som bola 6+1 mali sme iba gastačný vak.. aj to prázdny.. tiež ma to vystrašilo.. 😒 netreba chodiť k dokymu takto skoro.. kým nekrvácaš.. je to fajn.. a stačí ísť na utz až v 8-9 týždni 😀 tak hlavu hore..

zfialka
23. apr 2014

@antolka nie nechod ešte k dokymu počkaj si na 8 týžden.. budeš kludnejšia ked uvidíš rovno srdiečko.. 🙂

mata128
23. apr 2014

@taniat87 nam bolo tiez vidno srdiecko az v 8tt.....

beruska2327
23. apr 2014

@taniat87 necitala som predchadzajuce prispevky, ale urcite sa s nemocnicou neponahlaj. Si v 5tt, plod nemusi byt vidiet. Staci, ze si o par dni neskor mala ovulku alebo sa dlhsie uhniezdovalo a hned je tam par dni rozdiel. A ak nemavas pravidelny cyklus, tak o to menej by som stresovala. Velmi cudny pristup lekara, ze ta tak skoro chce posielat do nemocky. Ak nemas ziadne problemy (krvacanie, bolest vajecnika), tak ani nie je potrebne aby si tak skoro chodila na sono. Staci az okolo 8-9 tyzdna, kedy uz vidno aj akciu srdca. A niektori lekari nerobia sono skor ako v 10-11 tyzdni.

afrika
24. apr 2014

@taniat87 ahoj, ako si dopadla?

vishka
24. apr 2014

Ja som bola v 6tom tyzdni a lekarka mala tiez problem s videtelnostou plodu. Takze klidek 🙂 Dokoncami povedala ze najidealnejsie okolo 8.tyzdna až chodit na USG

taniat87
autor
24. apr 2014

Ahooj 🙂 takže dnes som bola na ultrazv. a bolo to uplne o inom ako minule... videli sme gestac. vak,zltkovy vak a aj malinkate bobo 😀 je to neuveritelne ale bolo to uz vidiet, sice malinke ale je tam 🙂 lekar vravel,ze je vetko na dobrej ceste a pondelok mam prist uz aj na krv a pod. 😀 velmi sa tesim

beruska2327
25. apr 2014

@taniat87 super 🙂 tesim sa s tebou

majka1c
5. máj 2014

Ja som bola tiez vo 4tt a povedal mi ze je tam len mala bublinka takze tiez predpoklada ze ide o tehotenstvo a mam ist az 15.5. na ultrazvuk.. neboj sa ja mam tiez strach co mi povie ale pozitivne myslenie je lepsie ako sa utapat v strachu.. aj my sme sa dlho pokusali tak ked uz to vyslo snad to aj vydrzi :D

kiki68
5. máj 2014

co by tam chcel v 4tt vidiet? naco vlastne robia USG v 4tt? v 6tt to uz ma zmysel,tam uz vtedy musi byt nieco vidiet a v 7 tt uz by malo byt urcite aj srdiecko s akciou. Dovtedy je to take,ze bud priroda dopraje alebo nie.

evkams
6. máj 2014

ahojte momentalne som 6+5tt (posledna mrch 20.3.) neviem sa rozhodnut ci pockat alebo ist k lekarovi az buduci tyzden .... ked som bola naposledy (17.4) videl len vak a kazal prist az okolo 15.5. len ako tu citam vsetky prispevky mam aj strach a predsa len ked uvidim bit srdiecko hned bude lepsie aj ked zatial je vsetko ok teda az na tie nevolnosti, unavu a vsetky vone kotre su okolo mna 😀

aniko82
6. máj 2014

ja som bola u lekara v 6. tt, videl iba prazdny vak a povedal ze to budeme sledovat a cakat...a urobili sme dobre🙂 hned mi odobral krv, mala som nizku HCG, kazdy tyzden ma volal na sono a na krv, aby videl ako sa vyvija...hcg stale nieco pod normou, ale predsa len stupal...az v 9. tt bolo vidno srdiecko a odvtedy bolo vsetko ok🙂 to uz bol posledny tyzden, uz uvazoval ze ma posle do nemocnice, mala som same nervy, ale dockali sme sa .to ze v 4 tt nic nevidno, neznamena ze ani neskor nebude, ved to je len zaciatok...mne lekar povedal, ze bud som mala ovu neskor, alebo ze sa plod niekedy pomalsie vyvija.....lekar musi byt odbornik, kazdy pripad je individualny...no ja som svojmu vdacna ze na kyret ma nesuril.. drzim palce

evkams
6. máj 2014

@aniko82 dakujem asi vydrzim do buduceho tyzdna aj ked stach tam je predsa len prve tehu je prve 🙂

denda90
14. máj 2014

@taniat87 ahoj .. ja som v 5 tt a 2 dni a tiež mi nie je vidieť plod a doktor povedal , že to je v pohode a oobjednal ma za 2 týždne , že potom už niečoo uvidí 🙂 nemusíš sa báť 🙂

maarlie
14. máj 2014

ja som bola u Dr včera, to som mala 4+1 (mám syndróm lepivých doštičiek a dostala som príkaz už pri podozrení testovať, nečakať na meškanie a ak bude + hneď dobehnúť) a na sone bola vidno len zvýšená/ zhrubnutá výstelka. Chce ma vidieť ešte v piatok, tak nech krpec podrastie!!! 😀

veronicka1901
14. máj 2014

ja celkom nechapem, naco ti robil sono tak skoro? na potvrdenie tehu? ci len tak? pytam sa, lebo mne dr. povedala, ze do 8 tt ani nerobieva, kedze nic nebude vidno.

tanaja
15. máj 2014

Ahojte, pridavam sa aj ja s vlasnou skusenostou. Ja som mala velmi rizikove tehotenstvo pred 5r.tak ked som zistila,ze som tehu,tak som bezala rovno k dr...ten bol aj trochu nahnevany,ze co sa plasim tak skoro, bola som 4tt a 5dni / 5tt/ a nebolo vidno ze uplne nic! ale z krvi je to vsetko ok.) tak idem v pondelok. Prespisal mi fraxiparin,ten som si pichala aj v prvom tehu,ale az od 4mesiaca, dovtedy som 2x krvacala.)

gabiiika21
15. máj 2014

Mne bolo vidiet az od 7tt

ushuaia
15. máj 2014

@taniat87 nestresuj sa , nas prvy UZV sme mali ked som bola v 9tt...:o))), este vydrz... 🙂

alexandra1104
15. máj 2014

nam tie bola vidno len dutinka az v 8tt

maarlie
18. máj 2014

v piatok výstelka zas vyššia, ale nič viditeľné...hcg ale 70, čiže z krvi potvrdené. kontrola zas o týždeň. vážne tam musí stále kukať? ak mi kázal prísť a prídem až o 2-3 týždne, čo sa môže stať? 😅

katka101018
13. dec 2018

@maarlie ahoj, ako si nakoniec dopadla prosím ťa? Ďakujem

maarlie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maarlie
13. dec 2018

@katka101018 opravujem odpoved, som to musela preratat este raz. "Krpec" bude mat v januári 4 roky

katka101018
13. dec 2018

@maarlie pretože ja som bola u Dr v 4+ 3 TT, nič nvidel , hcg 63 a povedal,že asi mimomaternicove. No, čítala som viac ríbehov ,že ešte nemusí byť nič vidieť. Podstatné je zvyšujúce hcg. A ďakujem za odpoveď

maarlie
13. dec 2018

@katka101018 určite treba počkať, už nepamatám ako to bolo na tej kontrole po týždni, tuším bola bublina. Ale teraz s druhým tiež nebolo nič vidieť, len zvýšené HCG a objednal ma po 3 týždňoch a už tam bol morský koník.

bobricek1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre