Som v 4. týždni tehotenstva a zajtra mám byť očkovaná

opium29
4. aug 2021

Ahojte baby. Dnes som sa dozvedela ze som vo 4. tyzdni tehotenstva. Zajtra by som mala ist na 2. davku phizer vakciny. Co si o tom myslite… Doktor vravi ze nevidi problem no viete dobre aka je doba… som na vazkach. Prosim ak mate nejake skusenosti poradte mi aby som sa do rana rozhodla🙂 ideme co Prahy na dovolenku o tyzden - to je dovod vakciny. Aby sme neboli po navrate na sk v karantene. Dakujem za komenty

janai1
4. aug 2021

@opium29 chod sa zaočkovať
A mimochodom v karanténe nebudeš až po 14 dňoch od 2.davky

nyusika
4. aug 2021

no do Prahy by si v kazdom pripade sla ako nezackovana, cize rizko nakazy Deltou ako lusk a do karanteny by si isla urcite...pokial sa neplanujete stranit ludi a verejnych priestorov.

Ockovanie by som skonzultovala s viacerymi lekarmi, ja osobne som za ockovanie, ale odbornicka nie som.
urcite by som ale zatial zrusila navstevu Prahy - upozornujem, ze pisem moj nazor.

joannita
4. aug 2021

@opium29 v ziadnom pripade by som sa tehotna neockovala.
Aj mojej kamaratke povedal dr. Ze nevidi problem v ockovani a uz 2 tyzdne lezi v nemocnici (tazke gastro problemy). A ano, bolo to z ockovania, lekari v nenocnici to sami potvrdili, vraj tam maju viac takych pripadov.

danulicek
4. aug 2021

dnes som mala byt ockovana druhou davkou a niekolko dni dozadu som riesila podobnu dilemu, aj ked u mna sa tehotenstvo napokon nepotvrdilo. ale premyslala som pocas tych niekolkych dni, ci by som sa dala ockovat, ak by na teste vysli dve ciarky. ja osobne by som sa nedala. a vo vasom pripade by som mozno zvazila aj navstevu prahy. ale to som ja... a nie som odbornicka 🙂

1katus1
4. aug 2021

@nyusika to riziko nákazy má tak či tak ockovany neznamená že sa nemôže nakaziť a dokonca môže byť aj infekčná. Očkovanie má len zabezpečiť ľahší priebeh. Asi toľko k očkovaniu. Ja by som v tehu neriskovala ani dlhú cestu do Prahy a očkovanie vôbec aké kolvek

lienka.7
4. aug 2021

@opium29 kvoli pripadnym komplikaciam sa maju tehotne ockovat az v 3.trimestri. preco? Aby pre pripadne NU a predcasny porod babatko prezilo.
Ja som za ockovanie, ale nie v tehotenstve. Kazde telo je ine, to ze inej tehulke nic nebolo, pre teba platit nemusi.
A do karanteny pojdes tak ci tak, lebo musis byt 14 dni od 2.davky. co ty nebudes.
Osobne ta od ockovania neodhovaram, zvaz si vsrtky pre aj proti ty sama. Plus rataj s tym, ze aj zaockovana kovid dostat mozes, len by si teda mala mat lahsi priebeh.

matus7030
4. aug 2021

@opium29 môžme ti tu písať naše názory, musiš sa rozhodnuť ako to cítiš sama. V prvom rade gratulujem k dvom čiarkam 🙂 Môj názor je dať sa očkovať. Prvú dávku máš za sebou, ale sama o sebe ťa neochráni a tehotenstvo je naozaj v začiatkoch. Ja osobne by som 9 mesiacov tŕpla kde sa nakazím a ako to môže ohroziť dieťa. Samozrejme sa nakaziť môžme aj keď sme zaočkovaní, ale priebeh by mal byť miernejší a tak by si až tak neohrozila seba ani bábätko. A s tou Prahou majú dievčatá pravdu. Plne očkovaná si až po 14 dňoch od 2.dávky, takže karanténu by si mala absolvovať. Jedine, že budete na dovolenke dlhšie. Držím palce, aby si sa rozhodla správne a prajem bezproblémové tehotenstvo!

nikusssik
4. aug 2021

@lienka.7 ockovanie tehotnych sa odporuca od 12teho tyzdna, praveze do 3 trimestra je idealne to stihnut aby sa stihli vytvorit aj protilatky, kedze najtazsie priebehy covidu u tehotnych su v 3 trimestri, pripdne riziko nakazy pri porode. Je vela zien co boli ockovane a nevedeli o tehotenstve, ale tehotenstvo to neovplyvnilo. Ak uz bola jedna davka podana a lekar nevidi problem v druhej tak ja neviem ci tu sme vacsi odbornici ci co 🙂

nyusika
4. aug 2021

@1katus1 samozrejme, ze sa nakazit moze, to nikde nepisem.
ale riziko tazkeho priebehu je nizke.

namornicka
4. aug 2021

Ved zakladatelka pise, ze ide o tyzden do Prahy a nepise kedy sa vrati. Ale ak tam bude tyzden, tak po navrate uz do karanteny nemusi.

ankare
4. aug 2021

Nedaj sa očkovať. Držím palce!

lienka.7
4. aug 2021

@nikusssik ja vychadzam z info, ktore boli na zaciatku... teda cca.marec. kedy vraveli ze tehotne sa neockuju, lebo nie su vyskumy na to. A ked tak, tak potom v 3. trimestri.
Nie co si vymyslaju teraz. V 1.vlne neboli tehotne rizikovou skupinou a zrazu su? A kovid mozu dostat tak ci tak, zavisi od kazdej organizmu ako zareaguje. Prave ockovanie moze "prebudit" choroby a clovek zomrie. Len samozrejme nemozu to priznat, lebo vsak vakcina je sloboda 👌

sorak
4. aug 2021

@opium29 kamaratova dcéra po ockovani potratila, bola 8tt, no ci bola príčinou vakcína 🤷‍♀️

fiafia
4. aug 2021

@opium29 ženy sa boja jesť to a hento, v nutnom prípade si dajú Paralen v tehotenstve a pritom sa dajú bez problémov očkovať. Nechapem. V mojom okolí je dosť ľudí, ktorý riešia nežiaduce účinky od teploty cez srdcové a pľúcne a to ja by som teda nechcela ako tehotná. Mne ako tehotnej nechceli predať v lekárni prej do nosa a masť od bolesti a očkovanie je už ok?

oliolijanka
4. aug 2021

@opium29 Zeny tu placu, ze si dali pripitok alebo rumove pralinky, ked boli tehotne a nevedeli o tom a ty rozmyslas o EXPERIMENTALNEJ vakcine a pytas sa na modrom koniku, co my na to?? 🤠
Citala si kolko penazi dostali mienkotvorne media, aby ludi motivovali sa dat zaockovat? Tak neboj nic, aj tu sa dozvies, ze vakcina je sloboda.
Ja na tvojom mieste, by som presunula prahu aj ockovanie, pozrela si nejake videa, precitala clanky (nezaplatenych) odbornikov, porovnala ich tvrdenia s tvrdeniami inych (zaplatenych) odbornikov a potom sa rozhodla. Praha urcite neutecie.
A neboj oni ta radi zaockuju aj o tyzden, aj o dva, aj v druhom a aj v tretom trimestri, ked budes chciet.

surama
4. aug 2021

@opium29 Ahoj, moj lekar v 1. trimestri neodporuca ockovat, az v 2. alebo 3.

opium29
autor
4. aug 2021

Dakujem Vam vsetkym za nazory , ano presne tieto som potrebovala, pretoze som na vazkach a aj vy medzi sebou mate rozlisne nazory tak ako ja som nerozhodna. A este furt som lebo presne tak niekto netusil ze je tehotny a isiel na davku. Ak by mi to nevyslo tak ze mi nedosla menstruacia presne pred ockovanim ani netusim ze som tehotna🤣a idem sa ockovat bez vahania ale iba kvoli cestovaniu bez karanteny. Mam 21 rokov, na jednej strane mam dobry silny organizmus a na druhej strane od dnes je pre mna prioritou maximalne bezpecne zaobchadzanie s vyvijajucim sa dietatom ktore je pre mna prvorade.

opium29
autor
4. aug 2021

@surama dakujem krasne Surama

ivetka0075
4. aug 2021

@opium29 ak budeš mať teplotu, tak v prvých troch mesiacoch tehotenstva je teplota nebezpečná. Prvé tri mesiace sú citlivé a na antibiotiká môžu poškodiť. Kde v histórii sa tehotné ženy očkovali booooze :( :( PS : som zdravotník nie lajk

opium29
autor
4. aug 2021

@ivetka0075 Dakujem Ivetka za Tvoju radu. Uz som sa rozhodla ze nejdem😁

ivetka0075
4. aug 2021

@opium29 ja kojim a mienim sa vrátiť v októbri do práce na internom oddelení a aj tak sa očkovať nedám. Kedy išlo len o mňa ok. Ale ide aj o bábätko ktoré mliečko dostáva a nie to ešte tehotná žena. Cestovanie by som inak tiež asi odložila. Nech sa vám darí 🙂

ivetka0075
4. aug 2021

@opium29 ešte jedna vec. Ja som prekonala covid 3 týždne pred pôrodom. Mala som veľmi mierny priebeh. Ani pri pôrode som necítila, žeby som menej vládla abo čom. Práve naopak

ivetka0075
4. aug 2021

@fiafia mne nechceli dať šalviu v lekárni, keď som bola tehotná. Tiež som mala bolesti zubov, ale vydržala som bez paralenu.

nevenka
4. aug 2021

@fiafia no a este dodam, ze ja nemam ani preockovanie proti tetanu, lebo som bola tehotna alebo kojila, po druhom porode som mala hyperfunkcou stitnej zlazy. Ked sa to ukludnilo, bola som rada, ze som rada a do toho tretie tehotenstvo pocas 1. Vlny a v 2.vlne som rodila a po porode relaps hypertyreozy a podla endokrinologa, jednoznacne neockovat zatial,...obvodacka, ze v ziadnom pripade neockovat nicim pocas tehotenstva a kojenia a teraz zrazu sa moze? No chcela by som sa, ale bojim sa. Mozem zareagovat zase tlakom 200/140 a pulzom 145, ako ked som dostala obycku virozu v maji a Boh chran potom mna aj babatko...z urgentu ma ani nechceli pustit, co mi nechcel tlak klesnut...☹

ivetka0075
4. aug 2021

@nevenka presne tak. Vždy keď v minulosti sa mala tehotná žena očkovať, tak sa to presunulo. Nehovorim, že neockovat sa. Asi pre isté skupiny je to dobré. Ale nie všetci a už vôbec nie tehotné a kojace.

ssandyy
4. aug 2021

@opium29 už tak malému babatku v bruchu dávať sajrajt do telicka... 😔
Čo už no. Takí sú ľudia robte pokusy na sebe a niektoré aj na svojich nenarodenych deťoch...

mnamko
4. aug 2021

@joannita nedala by som sa

evka64
4. aug 2021

@opium29 ja by som ockovat dala, predsa uz mas 1.davku, telo je s antigenom oboznamene, tak v tom nevidim problem...uz ti tak ci tak koluju v krvi protilatky a 2.davkou sa len zvysi ucinnost. A pokial budes mat potvrdene tehu a porodis, dieta bude mat aspon protilatky..

ajka0207
4. aug 2021

@lienka.7 tak to že tehotné sa neockuju sa vravelo v zime a odvtedy už nejaké výskumy sú, predsa len prešlo pol roka. Veľa žien ockovanych na jeseň už porodila... Samozrejme nie sú to dlhodobé výskumy ale zas nemôžme ďalšie dva roky hovoriť že nie sú výskumy.

ajka0207
4. aug 2021

@opium29 očkovať by som sa nedala v prvom trimestri, najmä zvýšená teplota býva príčinou potratu, Prahu by som zrušila a snažila sa čo najviac izolovať v prvom trimestri. V 12 týždni by som sla na druhú davku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre