Som v 5. týždni a hCG mám 663

maron264
14. apr 2021

Zdravím, mali ste, prosím, niektorá skúsenost s hcg okolo 600 v 5tt? A bolo to nakoniec ôk? Dnes som bola na utz a nič nebolo vidno. Zobrali krv a hcg 663. Dakujem

petamich
14. apr 2021

@maron264 na ultrazvuku je "nieco" vidno pri HCG vyssom ako 1000, cize je uplne normalne, ze nebolo vidno este nic, staci, aby si mala par dni posunutu ovulaciu atd. a v tom 5tt fakt nic nevidno, hodnota je na 5t v poriadku, HCG ma siroky rozptyl, dolezite je, aby sa cca. kazde 2-3 dni zdvojnasobila, takze asi nezostava nic ine iba cakat 🙂

luckalukas_1
14. apr 2021

ja som mala presne v 4tt 722,3 a o 2 dni to bolo uz 1733 ..takze na 5 tt mas strasne malo ..a ako vies, ze si 5 tt ked na sone nic nevidno?

maron264
autor
14. apr 2021

@luckalukas_1 podľa menzes a digi testu by mi to tak malo vychadzat

petamich
14. apr 2021

@luckalukas_1 to vobec nie je pravda, HCG v 5tt je referencna hodnota 18-7340, cize to co pises nie je pravda a v tomto stadiu tehotenstva staci, aby bola ovulacia posunuta par dni neskor a uz ma zena menej, HCG je z pohladu 5tt a referencnych hodnot, uplne v poriadku, urcite to nemozes posudzovat podla teba

maron264
autor
14. apr 2021

@petamich ďakujem. Dala si mi nádej.

maron264
autor
14. apr 2021

@petamich trosku ma to cele matie, lebo ten digi test mi vyšiel 3plus pred dvoma dnami, takže som rátala, že to je 5tt a dnes takto.

rk123
14. apr 2021

je to uplne ok, ja som bola 4+2 na odbere, co je tiez 5tt a mala som hcg 300. a teda na ultrazvuk ma objednali az o 2tyzdne, cize v 7tt .. takto skoro tam naozaj nemoze byt nic vidiet okrem sliznice.

petamich
14. apr 2021

@maron264 ono takto skoro je to naozaj "orientacne" preto aj ten rozptyl je aky je, aj ked ti digi test ukaze 3+ je rozdiel, ci je to 3+0 od pocatia alebo 3+5 od pocatia (v pociatkoch kazdy den v zasade hra rolu), ja ti fakt nechcem davat "marnu nadej" v tychto prvych tyzdnoch je to skutocne hop alebo trop, ci sa uhniezdi a ked sa pozries len tu na Koniku, kazda sme to mali inak, lebo nemame cyklus cez kopirak, dolezite je, aby to stupalo, moc drzim paste 🤞🏻🤞🏻

luckalukas_1
14. apr 2021

@maron264 @petamich ja neviem, hodnotim len ozaj podla seba, ale nech sa radsej mylim 🙏🍀🍀🍀

maron264
autor
14. apr 2021

@petamich ďakujem, naozaj sa bojím, lebo som mala 2 biochemické pred polrokom ale tam bola hodnota po 2 TT 116..a slabé čiarky hneď. Teraz som mala čiarku ukážkovu, úplne som si bola istá a tan ma to dnes zmiatlo, že sa mi chce vkuse revat. Ďakujem naozaj

maron264
autor
14. apr 2021

@rk123 sliznicu mi povedala nejakych14mm.. Bože ste zlaté baby naozaj. Ja už sa tu rutim

snehulak77
14. apr 2021

@maron264 určite bud pokojná. Napríklad moja ani neobjednava pred 7tt. Ja som tam prišla v 7tt a ona ma dokonca aj upozornila, že ak bola ovulácia posunutá, tak možno ešte nič neuvidíme. Takže žiaden stres, želám nech to vyjde 😊

maron264
autor
14. apr 2021

@snehulak77 ďakujem, úprimne ďakujem 🙏

rk123
14. apr 2021

@maron264 hlavne sa ukludni, pockaj aspon 2tyzdne. naozaj ti nezostava nic ine ako cakat, teraz to nikto neovplyvni. ta hodnota je uplne ok 🙂

@luckalukas_1 ty si po ivf, ci sa mylim? a beru krv najskor 10den po vklade co je realne 4+0 cize tiez zaciatok 5tt, urcite ti nebrali krv vo 4tt ☺️

luckalukas_1
14. apr 2021

@rk123 ano, ivf .. ako to, ze 4+0 je 5? nejak mi to nevychadza ale😂 zaciatok 5 sa povazuje 4+6, 5+0 nie? 😄😄

petamich
14. apr 2021

@maron264 ver mi viem o com hovoris tiez som si presla dvomi biochemickymi a teraz do tretice mame Miska na ceste 😃 a na konci 5tt (co bol u mna realne uz 6tt lebo som ovulovala takmer o tyzden skor) bolo vidno len prazdny vacok a stresovala som a testovala ako sialena, ci HCG stupa

niektorym zenam skratka stupa pomalsie ale dolezite je, ze ano, dufam, ze o 1-2 tyzdne si tu precitam, ze vsetko je ako ma 🍀

@luckalukas_1 pri IVF je to ale ine, pretoze presne vies den pocatia (pocita sa od vkladu), kdezto pri prirodzenom pocati, ked zena nemala sledovany cyklus, tak v pociatocnych stadiach je to kus orientacne (hoc vypocet je totozny, kedze lekar nie je sybilla), kedze nevies kedy si ovulovala a preto su tam castokrat tie posuny, ze sme o tyzden vacsi, mensi atd.

snehulak77
14. apr 2021

@luckalukas_1 4+6 znamená, že si tehotná 4 týždne aj 6 dní (takže prebiehajúci 5. Týždeň, ktorý už končí)

rk123
14. apr 2021

@luckalukas_1 neviem kto ti toto povedal, ale prve cislo su ukoncene tyzdne a druhe cislo pocet dni z prebiehajuceho tyzdna. ja som teraz 12+4 cize som v 13tt. 12tyzdnov ukoncenych a 4dni z 13teho tyzdna.
4+0 je zaciatok 5tt - 4ukoncene a zatial 0 z 5tt. 4+1 4ukoncene a 1den z 5tt takze proste piaty tyzden

maron264
autor
14. apr 2021

@rk123 to netuším ako to funguje, ale mne Dr povedala, že to je len 5 plus 3 ci 4, takže neviem. Tak akokeby 6?som z toho jelen

maron264
autor
14. apr 2021

@petamich no tak to sme naozaj na tom podobne, teda dúfam, že aj mne to na ten 3x už vyjde. Vieš, išla som tam taka rada a istá, že to už fajne bude vidno. A domov len s revom. Takže dúfam, že nezačnem krvácať a ze v piatok uvidím vak.dakujem naozaj moc.

luckalukas_1
14. apr 2021

@petamich @snehulak77 @rk123 aha, dobre budem vediet dakujem 🙏😉

rk123
14. apr 2021

@maron264 akoze ak ti povedala ze si 5+3 tak je to 6ty tyzden, co je ta hodnota pomerne nizka. ale naozaj sa budes zbytocne stresovat, mohla si mat posunutu ovulaciu atd .. nechapem podla coho urcila 5+3 ked nic nevidela 😂 asi podla poslednej menstruacie, ale to by si musela ovulovat presne v strede cyklu podla ich vypoctov a na to sa neda spoliehat, kazda zena je ina, kazdy cyklus iny. musis vydrzat moja, urcite ta objednala na dalsie sono a potom budes mudrejsia

snehulak77
14. apr 2021

@maron264 5+3 je 6ty týždeň. Ale stačí posun ovulácie, a už to nesedí. Uvidíš, čo ti povie pri kontrole, ale zatiaľ sa vôbec nestresuj. Niektorým dokonca vynechá cyklus a podla poslednej menštruácie sú už v 9tt ale lekár vidí, že napr len v 5tt. Naozaj sa to stáva. Hlavne, ak si cyklus nemala pravidelný. Bud pokojná, uvidíš najbližšie 😉

maron264
autor
14. apr 2021

@rk123 v piatok idem, tak vám napíšem, ako to dopadlo. Akože naozaj aj 5 dní pri ovulacii je rozdiel. No ale mne menzes chodí presne 31 dní.

maron264
autor
14. apr 2021

@snehulak77 no tak teda uvidíme, nič nenarozmyslam. Len veriť a dúfať ale podľa výpočtov mojich je to kadejaké...

e1i
14. apr 2021

@maron264 4+4 som mala 641 a uz ma 1,5 roka. sono som bola az dva týždne po krvi a bolo srdiecko 6+4

petamich
14. apr 2021

@maron264 menzes a jeho pravidelnost pri ovulacii az tak nehra rolu, ja som mala ukazkovy 29 dnovy cyklus a podla appky (kedze som nemerala a nesledovala ovu) som mala mat 14-15ty den a mala som 9ty 😄 cize maly je od zaciatku o tyzden vacsi, kvoli skorej ovulacii, rovnako ale byvaju posuny opacnym smerom, ze ovulacia je neskor ako v strede

asi vela nezmozeme v tejto chvili, len cakat, oddychuj, snaz sa (v ramci moznosti) byt kludna a uvidis v piatok 🤞🏻🍀

luciachh
14. apr 2021

@maron264 ahoj ak máš cyklus 31 dňový určite si nerátaj týždne tehotenstva podľa kalkulačky a poslednej MS 🙂 pretože si mala určite posunutu ovu 🙂 pri tak dlhom cykle ju môžeš mať na 16 deň aj na 21 deň..
Ja som mala 31-32 dňový, ovulku odsledovanu na 22den cyklu a teraz som už v 11+1 podľa ms by som mala byt az 12+3, čiže vyše týždňa rozdiel. Preto keď som sa objednávala, vedela som ze sa mam objednať o dosť neskôr. A hneď som aj upozornila na dlhší cyklus. Kedy si mala poslednú ms? Pripočíta si k nej aspoň 5-7 dní a podla toho dátumu si vypočíta v ktorom tt si 🙂
Hlavne sa nestresuj, mne bolo vidieť vak na 6+5 podľa ms a na 5+3 podľa ovulky. Ale len prázdny až potom bol plod. 🙂 uvidíš v piatok, podľa mňa ešte nebude veľa vidieť, ale aspoň nech ti vezme krv ci hcg stupa🙂

maron264
autor
14. apr 2021

@luciachh ďakujem ďakujem naozaj veľmi, verím, že máš pravdu. Len ma stále ten digi test matie... To mi nevieš vysvetlit, prečo mi ukázalo 3 plus?

rk123
14. apr 2021

@maron264 inak to s tym testom je naozaj divne, lebo 3+ podla udajov na oficialnej clearblue stranke ukaze, ked je hodnota hcg nad 2753. ale ty si pisala ze mas 663. akoze zbytocne to budes riesit, nic nevyriesis, do piatku nie je tak dlho tak pockaj a uvidis. drzim palce ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre