Som v 7 týždni a krvácam. Vačok vidno, plod nie. Čo bude?

kukucka26
19. mar 2012

ahojte som v 7TG bola som na USG , krvacam, vacok vidi , plod nie ☹,poradte bola niekora tak cp nevideli plod a potom uz ano

zlatusik28
19. mar 2012

Ahoj, je to ešte skoro niečo vidieť. V 7 tt ešte nie je ani počuť srdiečko, mne to bolo vidno a počuť až okolo 9 tt

anjelicek26
19. mar 2012

Krvacanie je zle a to, ze nevidno plodik tiez. To, ze oboje nic neznamena je skor vynimocne. Plodik byva vo vacku uz v 5.tt pekne vidno.... drzim palcek, nech sa lekari mylia a mimi zabojuje. Ak nie, ber to tak, ze babatko by bolo poskodene, ze to priroda musela takto vyriesit. Tie prve tyzdne je to vsetko alebo nic.

xenia23
19. mar 2012

ahoj, ja som v 7tt a uz som aj videla ako bije srdiecko, tak neviem to co pises ty ci je dobre ale dufam ze sa dr. mylia tak ako ti pise anjelicek 26

brita
20. mar 2012

Ahoj, krvacanie sice nie je dobre znamenie, ale nemusi nevyhnutne znamenat koniec. Z vlastnej skusenosti viem, ze plodiky mi boli vidno az 6+2tt a bol hrozne malicke a mali uz srdiecko. este vydrz tak max.2 tyzdne a az potom sa rozhodne. Ja som po IVF, takze presne viem, kedy nastalo oplodnenie, ale ak si otehotnela spontanne, to oplodnenie mohlo nastat neskor a teda sa presne nevie kedy. Takze netreba robit unahlene zavery. Hlavne vela lez, oddychuj , pi vodu s citronom, a ak ti nedali utrogestan, pytaj si ho, je na udrzanie plodu a berie sa 2x rano, 2x na obed a 2x vecer. Drzim palce.

inguliak
20. mar 2012

Ahoj ...ja som na tom podobne. Som v 6 tt. Robili mi USG v 5 týždni a 3 dni...aspoň tak vypísal USG podľa dátumu poslednej menštruácie. Lekár videl gestračný vak aj žltkový vak, ale embryo nevidel. Vystrašil ma. Ešte k tomu mám od začiatku tehotenstva hnedastý výtok. Tieto dni čakania sú naozaj hrozné. 😢

lucka1987
20. mar 2012

no bola som na tom rovnako.. skoncilo to potratom s dg anembriomola

lubina
20. mar 2012

Ja som bola takto v 8 tt a krvacala a zial prisla o babatko ☹ Ale drzim palceky nech to tebe dopadne lepsie.

xsabinkax
20. mar 2012

ja som tiez zacala krvacat a potratila som....... teraz cakame s priatelom úpo dvoch rokoch od kedy sa t stalo opet babetko a dufam ze vyjde 🙂

nela82
20. mar 2012

bola som na tom presne tak isto,ako ty..a vysledok?V lete bude mat 2 rocky 🙂 Mne poculi srdiecko kolo 9 tt...No bola som s jednou na izbe,co jej tvrdili,ze uz je po vsetkom..ze zrejme plod odumrel-hrozne sa trapila-no sama lekarov presviedcala,aby este pocali...Po dvoch dnoch sa zrazu vsetko zmenilo 🙂

sotia
20. mar 2012

ja som krvácala odo dňa, ako som si urobila tehotenský test po týždni meškania menzesu. Plod a srdiečko bolo vidieť v 7 týždni, v 5tt videl lekár iba gestačný vačok. Takto som krvácala do 3 mesiaca, niekedy úplne ako keby som mala menzes. Viackrát som ležala v nemocnici, nič sa ako príčina nezistilo. Teraz ma moja dcérka 10 mesiacov, je to veľké šidlo, ale toho strachu, čo som si od samého začiatku užila bolo strašne, strašne moc. Nemala som ani hematóm, ani nič, čo by to krvácanie spôsobovalo, nikto príčinu nevedel. Po treťom mesiaci ako keby uťalo, krvácanie sa chválabohu už neobjavilo.Takmer každý druhý deň som bola na pohotovosti, no strach, bolo to tehu po 12 rokoch.

jania023
20. mar 2012

Ahojky kamoska mala 2x ten isty problem a tehu bolo ukoncene z dovodu chybania plodu ...sice vacok bol ale babo chybalo,neviem ako je to mozne 😉 v kazdom pripade treba dufat ze to bude nieco ine a ze niesi naozaj v 7tt ale menej tak by to mohlo byt

barbarka
20. mar 2012

pri prvom som potratila, tiez v siestom tt bolo vidno iba vacok, pri druhom som zacala krvacat, hor sa na pohotovost, tak isto - vacok bol srdiecko nie, povedali, ze to vyzera zle ale mam lezat a uvidime, ale nakoniec o par dni bolo aj srdiecko a dnes mam krasneho synceka. takze proste pockat. drzim palce nech je babo oki 😉

halit13
20. mar 2012

Pri Tinke a aj Lucke som krvácala až do cca tretieho mesiaca, takže viem, že je to o nervy stále sa báť, ale nemusí to byť hneď to najhoršie ..... držím palce aby bolo všetko v poriadku

zuzka71
20. mar 2012

Ahojte.Ja som pred necelým mesiacom potratila.Jednému bábu nebilo srdiečko a druhý bol žĺtkový vačok bez plodu☹Bola som v 9tt.Zajtra idem akurát na kontrolu a po výsledky z histológie,tak som dosť nervózna.Dúfam,že o pár dní to bude v pohode.

lenka.s
20. mar 2012

vramci odpovede na tvoju otazku, ano, este v 9tt nebolo na usg poriadne nic vidno, lezala som v nemocnici so silnym krvacanim, nedavali mi velku nadej, ale hcg stupalo kazdym dnom a dnes ma moj syn uz takmer 6 rokov, no taketo zazraky sa casto nestavaju

petkave
21. mar 2012

Mne v 5 tt tiež bolo vidno iba gestačný vačok, až o 10 dní neskôr bolo aj srdiečko. Držím palce!

erika26277
21. mar 2012

ahoj, ja som sa predvčerom vrátila z nemocnice, šla som tam tiež kvôli tomu že som mala ružovkastý výtok, ale nie krv, keď ma prepúšťali nebolo ešte vidieť akciu srdiečka, ale plodík bol.... včera sa môj obvodný lekár chytal za hlavu nad prepúšťacou správou čo mi tam napísali, podľa nich som mala zamĺknutý neživý plod..... včera mi gynekológ spravil ultrazvuk...... a bábenko krásne rastie, srdiečko bije ostodvesto a všetko je v poriadku....... nechcem si ani pomyslieť na to, čo mi mohli v nemocnici urobiť, na základe ich chybných správ v chorobopise.... ešte že som odtiaľ v pondelok odišla, zaujímavé bolo že som tam šla od môjho gynekológa s tým že bábenko je v poriadku..... a ich utz ukazoval, že mám zamĺknutý plod....... hrôza......ja som si prežila peklo,za tých pár dní....nasadili mi tam duphaston, ktorý mi po pár dňoch aj vysadili.....držím ti palčeky, ešte treba počkať pár týždňov..... neboj sa bude to v poriadku 😵 😵

renik5
22. mar 2012

treba počakť, USG sú rôzne kvalitné a aj čo lekár, to iný názor a odborník. Bolo by dobré sledovať aj hladinu HCG.

zuzkazarka
22. mar 2012

Ahoj 🙂 Ja som bola na tom rovnako ako Ty ,krvacala som, a dieťatko bolo vidno až v 8tt, dovtedy bolo vidieť len vačok. Teraz som v 15tt,,a všetko je v poriadku 🙂🙂 Som príkladom toho, že určite nič nie je stratené 🙂 🙂 🙂 Opatruj sa 🙂 Držím Ti palce 🙂🙂

nefertitka
15. dec 2012

ahojte, ja som v 6tt a je vidno plodovy vak, kt. ma 1 cm ale plod zatial nikde, nekrvacam, nespinim, myslite, ze uz by tam byt?

crystalka
15. dec 2012

Ahojte, otrasne kolke mame taketo neprijemnosti. Urcite sme si to kazda predstavovali uplne inak! Ja som bola u svojej doktorky v 6ttyzdni a doktorka ma vysetrila sondou a velmi potesila, ked mi ukazovala plod (ja som samozrejme videla iba vacok). To bolo 10 dni dozadu, rovnako som jej vravela, ze odkedy som zistila, ze som tehotna (zistila som v 4tyzdni), ze mam spinenie tmavohnedej farby, ale ona povedala, ze sa to stava a predpisala mi duphaston. Vcera som sa zlakla lebo z tmavohnedeho sa na chvilu stalo tmavocervene spinenie plus nejake mensie hrudky. Bezali sme na pohotovost, a tan mi doktorka povedala, ze plod nevidi, ze to nie je dobre a ako mi mohla povedat moja doktorka, ze ho videla (inak doktorka na pohotovost tak 30 rokov stara, tvarila sa, ze ju obtazujem, bola neprijemna, bez stipky sucitu). Teraz som uplne mimo, spinenie mam teraz uz slabe a iba tmavohnede. Moja doktorka ma 30 rocne skusenosti a nechce sa mi verit, ze by mi povedala, ze vidi plod, keby to nebola pravda. Doktorka na pohotovosti mala ale lepsiu sondu, ale plod nevidela. Nechapem, ako je mozne, ze tam bol plod 10 dni dozadu a teraz tam nie je! Bolesti som nemala absolutne ziadne! Pondelok idem na poriadny ultrazvuk tak uvideme. Som hrozne nestastna, bojim sa, ze babatko nebude. Rozumiem, ze plod prestane rast, ale zmiznut nemohol lebo ziadne tkanivo zo mna naozaj nevyslo a nic ma nebolelo. Co si o tom prosim vas myslite?

patula266
23. apr 2013

Ahojte prosim vas som v 6 tt a vcera na ultrazvuku mi videlo len vak bez plodu je to normalne ,lebo som z toho trošku na nervičky :(

zuzi15
26. apr 2013

Ahoj, mám ten istý problém. Príznaky sú, vačok je, plodík nie. Som 5+5. Nedávajú mi nádej ☹ Ale držím palčeky nám obom.
Vraj sa to stáva

dannka.v
29. apr 2013

tento problem mam som7tt aj ja bojim sa piatok mam ist na sono a ked sa nic neuvidi ze idem na cistenie to uz 3 potrat uz som na konci sil

elmunda81
25. júl 2013

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.Ahojte ja som realne v na konci 6teho tyzdna a mam presne rovnaky problem. Je tam vacok, aj zltko ale plod sa nevyvija, nie su ozvi srdiecka. Verim ze to bude zajtra inak. Moj gyn. Mi to povedal dost necitlivo a chce riesit kyretazou v pondelok. Este zajtra idem k inemu na vysetrenie. Prekvapuje ma, ako to niektori doktori riesia, nekaslu sa proste hned kynet a pritom kolko deticiek sa z tych podla nich nezivych plodov narodilo?! Velmi si zelam, aby to bol aj moj pripad, drzte palce!

babatenko82
26. júl 2013

to ti teda pekne hnusno oznámil tvoj doktor.......ja som bola na vyšetrení 6+4 a nebolo vidieť bábätko ani ozvi, nič. (ževraj najlepšie vybavenie široko ďaleko majú v ordinácii) A doktorka vyzerala celkom pokojne, ja teda moc nie........dnes som bola na vyšetrení to som už 7+6 a srdiečko nádherne bilo!!!

alexis81
26. júl 2013

Ahojte, ja som teraz v 7tt+3 a u doktora som bola prvýkrát v necelom 5tt a bolo vidieť iba gestacny vacok a potvrdil tehotenstvo.Teraz idem k doktorovi 1.8., budem v 8tt+2 tak dúfam,že už uvidíme srdiečko biť ;)

santamonica
29. nov 2013

ahojte baby, som v 7+3, cize 8.tyzden, vidno iba 2 velke cierne prazdne vacky, dnes som cely den preravala, uz nevladzem psychicky, tentokrat som verila, ze to vyjde, este minuly tyzden som dufala,ale 8. tyzden a nic, to je urcite koniec.... ☹

kristiju
29. nov 2013

ahoj santamonica! je my to strašne lúto!aj ja som to už dva krát prežila.neviem ti povedať nič,čo by ti pomohlo,vyplač sa a ver tomu,že časom sa tvoja bolesť zmenší a raz to bude ok.ja som pomali rok po potrate a celkom sa dá.drž sa ak si budeš chcieť pokecať s niekým,tak kludne piš....

lucka1789
29. nov 2013

Ahoj trošku ťa chapem ako sa cítiš aj mi sme o prvé babtko prisli 8tt som tiež cely tyzden revala a potom vzdy ked prisla nieaka spomienka a depka ☹ ☹ Potom sa nám znovu podarilo a nasla som si dve ciarky na teste a bola som v 6tt isla som k doktorovy a tiez iba videl len vacok srdiečko nie a potom som išla o 2tyzdne na kontrolu a bolo srdiecko a teraz uz mam par tyzdnou a pojdem rodit dufam a verim a drzim palce že aj tvoj prípad bude mať štastný koniec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre