Som v 7. týždni a nevidno činnosť srdca

leria
10. mar 2012

Baby potrebujem povzbudiť.....viem,že si svojim zúfalstvom velmi nepomáham,no nemôžem ináč.Podla poslednej menštruácie by som mala byť cca 7t aj cca 5,6deň.V stredu som bola na usg a doktorka nevidela akciu srdiečka(hcg bolo 14 830),o dva dni(včera)som bola na dalšom usg u iného doktora a ten tiež nevidel akciu a napísal mi do spravy:GS oválny,13krat 8mm,CRL 4-5mm,SPM nedetekujem,evidentný hematom,abrupciu nepozorujem,cervix uzavretý,bez príznakov AB.Postup podla dynamiky HCG.Tento výsledok som odniesla svojej doktorke,no ona sa tvárila,že to velmi ružovo nevidí.Ja som jej hovorila,či to nemôže byť skoro,že nevidno činnosť srdca,no ona mi povedala,že ostatným ženám ktoré mali menštruáciu v tom termíne ako ja(15.1)už je vidno.Teraz mám ísť na dalšie usg aj odber 14.3.Snažím sa myslieť pozitívne no nedokážem sa naladiť.Mala byť radšej ticho.Nemám ináč vôbec žiadne nevolnosti ani bolesti,ani nešpiním.Prsia som mala dosť citlivé,no nejak to pominulo.Ja neviem či sa mám pripraviť psychicky na tu horšiu verziu.Je to moje prvé bábo.Prosím o trochu povzbudenia,poprípade vaše skúsenosti.

kika1111
10. mar 2012

@leria nechcem ťa strašiť, ale myslím si, že aj keby ti to doktorka takto nepovedala, tak by to nepomohlo... mne bolo činnosť srdca v 8.tt krásne vidieť, a čo poznám baby tak im tiež...a tým čo tiež pominuli príznaky a cítili sa dobre- nevoľnosť, tlak v prsiach - to je znamenie, že sa tehotenstvo nevyvíja.. Radšej sa priprav na tú horšiu verziu.. 😢

xenicka13
10. mar 2012

mne sa stali kvoli uzasnej kvalite ultrazvuku tiez dve prihody prva-mala som cistu na vajecniku ktora sa casom sama vpila a doktor videl na sone mimomaternicove tehotenstvo tak som letela do nemocnice a hodinu sa triasla v cakarni este sa aj pytali ci mi neni zle a kedze tam mali lepsie sono zistili ze je to cista a druha prihoda tiez som isla ako tehotna na prve sono a doktor nividel vobec nic chcel mi pichnut vyvolavacku tak som odtial usla a za dva tyzdne videl babo tak drzim palce

evitka82
10. mar 2012

ešte by som počkala kým nekrvácaš a neplašila sa ale zároven aj sa pripravovala na tu horšiu verziu 7 týžden by už malo dačo vidiet.alebo by som šla k inemu dr na ine sono....skus

evitka82
10. mar 2012

alebo ma napadlo ak nevydrzis skus ist na pohotovost akoze ta boli brucho a oni ta osonuju tam bude ine sono a uvidis....drzim palce

jaya47
10. mar 2012

@leria Môže byť aj možnosť, že si ovulovala neskôr. Čo som čítala na internete, tak zlé je, ak má plod viac ako 5mm a ešte nevidno akciu srdiečka. Ak má menej alebo 5 mm (Tvoj prípad), ešte nemusí byť nič stratené.
Takže nie je síce ideálne, ale šanca na úspech je, tak nestrácaj pozitívne myslenie, lebo to je hlavné.
(a ver mi, zažila som si to, aj keď v mojom prípade neúspešne a do dnes som vďačná za každý jeden deň, keď som nestrácala nádej a užívala si tehu, aj keď prognózy boli negatívne)

dadka232
10. mar 2012

Ja ti napíšem moju skúsenost. Tiež som bola 7.týžden, ale ja som začala špinit a vlastne tak som zistila, že nie je niečo v poriadku. Preto som utekala k dr. a tá nevidela činnost srdiečka, mne to nedopadlo dobre. Takže pokial zatial nešpiníš, ani nekrvácaš, zatial by som sa neplašila. Snaž sa mysliet pozitívne, ja viem, že je to velmi tažké, lebo som to prežila, ale do poslednej chvíle som verila. Ak to aj nedopadne dobre, nič nie je stratené, urobia ti vyšetrenia. Ja som 5 mesiacov po kyretáži znovu otehotnela a teraz má krásnu 19 mesačnú dcérku. Držím palce!!!

traktor
10. mar 2012

este nic nie je stratene, ver si, ze to bude dobre a na zle ani nemysli,..nesed doma, chod niekam, von, do cukrarne, na prechadzku../ nesed teraz za netom a necitaj, co by mohlo byt, ako, preco, zaco- budes len nervoznejsia..viem o com hovorim, tierz som si tym presla/...viem, ze to malo pomôze, aby si bola pokojnejsia..ale nic ine ti neostava..snad len, ze ti drzime prsty, nech vsetko dopadne dobre..drz sa 😉

bbtina
10. mar 2012

@leria aj ja som panikarila, lebo mi v 7tt vôbec nepotvrdili srdiečko, ani naznakom a keď som išla o 2 týždne na kontrolu tak boli srdiečka už hold dve 🙂

leria
autor
10. mar 2012

dakujem baby,trošku som sa ukludnila.....aj ked s tým bojujem,teraz je to dobré...som v pohode,no neviem kedy ma zase prepadne zúfalá hodinka.Ja sa spolieham,že snád som mala neskor tu ovulku.No čo už,čo sa má stať sa stane.Chcem velmi myslieť pozitívne,no nechcem byť ani sklamaná.Asi najviac čo ma upokojí, že je to v rukách Božích.Mám 38 a po tolkých rokoch sa zadarilo.Pre mna je to velká nádej,nech to dopadne akokolvek.Idem si nájsť nejakú činnosť,lebo je tiež pravda že sa tu zamotávam na nete a potom sa sama vyhecujem.No určite neodolám a sem tam tu nakuknem.Dakujem vám za každé slovíčko útechy,aj tých negatívnejších skuseností.Viem,že nie som sama...aj že mi ženy sa vieme podržať a sme velké bojovníčky.Prajem vám krásny deň,idem umyť okná,nech mi tu slniečko jasnejšie svieti 🙂

poleva
10. mar 2012

hm,máš tam aj hematom,to nie je dobre
bola si vyšetrená na hematologii?

leria
autor
10. mar 2012

@poleva nie nebola ☹

jedina30
10. mar 2012

@leria ahoj..rada by som ta aj ja povzbudila..niekedy sa musi clovek pripravit na 2 varianty a stale dufat v tu lepsiu...ja som bola tiez tehotna,ale mne tiez v 7.tyzdni nebolo vidiet bit srdiecko..vedela som ,ze sa nieco deje,ale stale som verila..nadej umiera posledna...doktor mi kazal prist o 2 tyzdne,ale nemal pre mna dobru spravu..zarodok tam bol,ale bez zivota a tak som musela ist na nuteny potrat.. 😢 😢 ..ved uvidis..drzim ti palce,nech to lepsie dopadne.. 😉 😉

poleva
10. mar 2012

@leria ja som mala 2 missedy,tehu bez akcie
a nakoniec mi zistili diagnozu na hematologii a endokrinologii
do tretice máme dvojčatká,úplne zdravé a aj tehu bez problémov som mala

skeptik
10. mar 2012

Po ukoncenom 7tt je minimalna hranica HCG 20000, pri CRL 4mm MUSI byt aktivita, gestacny vak aj keby hned 13mm zodpoveda 6.tt konkretne 5t5d.

Nepotesim ta, tvoje hodnoty nie su dobre, keby ovulacia nastala neskor, vyzeralo by to inac - HCG mas prilis vysoke v porovnani s velkostou gestacneho vaku a na druhej strane embryo musi vykazovat srdecnu aktivitu nad 3.5mm crl

lucinocka
10. mar 2012

7+6 tt to znamena ze si uz v 8 tyzdni, aj keby sa objavila cinnost srdca, malinki ste.. my sme mali prvu akciu sdrca v 9tt a mali sme 3.7 mm , lenze to uz bolo cele zle... teraz sme mali 6+3tt akciu srdca a 7.2 mm.. je mi to luto, viem ako sa citis, ja som verila do poslednej sekundy..ale nevyzera to ruzovo:(
krvacat nemusis..ja som zacala az v 12 tt...

adlani
10. mar 2012

@leria Mojej sesternici sa stalo presne to co popisuje jedina30... a doktor jej vtedy povedal nieco v tom zmysle: Teraz sa nesmiete trapit, toto je jasny dokaz, ze môzete otehotniet. Kolko je takych pacientiek, ktore vobec nemozu! Tentokrat to nevyslo, ale nabuduce moze byt vsetko v poriadku. A to nabuduce môze byt velmi skoro...
Drzim velmi velmi palce!!!

anjelicek26
10. mar 2012

Ako pise @skeptik nevyzera to dobre, srdcova aktivita uz musi byt pri tychto hodnotach 😔

leeenka26
10. mar 2012

@leria asi to nevyzera dobre pri tychto hodnotach naozaj. Je to tazke, ale treba to vziat tak, ze priroda vie co robi. 😢 O par mesiacov to mozes skusit znova a skus sa pytat na hematologiu a endokrinologiu, urcite sa podari. A to je za chvilu. Mesiace bezia ako voda. Ked som ja prisla o svoje prvorodene dieta, pol roka preslo ako voda a teraz som znova tehotna. Nestracaj nadej. Po tehotenstve a asi aj naslednom kyrete je sliznica maternica akurat pripravena na dalsie tehotenstvo.

jania023
10. mar 2012

@leria ono sa netreba velmi zaoberat tabulkami,staci ked si ovulovala nie podla ich tabulky na 14dc ale niekedy na21 a viac tak im to tam nesedi,ake mavas dlhe cykly ?a kedy mavas ovu?

tinara23
10. mar 2012

@leria ak mám pravdu povedať tiež si myslím, že to dobre nevyzerá ☹ Mala som niečo podobné, u môjho doktora som bola na začiatku 7tt gestačný vačok mal veľkosť 15mm, ale nebolo vidno plod, tak sme počkali týždeň, zobrali mi hcg to bolo 1000 (to už som tušila, že niečo nie je dobré). O týždeň na kontrole som mala zrazu srdiečko, plod mal veľkosť 7mm a v ten deň som už začala špiniť. Lekár ma utešoval, že je to dobré, že plod narástol, ale ja som vedela, že nič nie je dobré, na 8tt bolo mimi malé a ešte to špinenie 😒 Vedela som presne kedy bola ovulka. Na druhý deň som už začala krvácať a leteli sme na pohotovosť, bohužiaľ srdiečko už nebilo.
Veľmi som ťa nepovzbudila, ale ja som sa snažila do poslednej chvíle veriť, niekedy sa dejú aj zázraky, takže ešte to netreba vzdávať.

aninka30
10. mar 2012

@kika1111 ty si ju teda povzbudila 😒 😕 😔

lu17
10. mar 2012

@leria Ahoj podla toho co pises, velkost babatka je 4-5 mm, a cinnost srdca este nie je viditelna, moznoze je to taký 6-7 tyzden, a este nemusi byt vidiet srdiecko. Jedine co tam mas, tak je hematom,ale to ti na to mohli dat lieky, a radsej oddychuj a uvidis ako sa to vyvinie 🙂 Drzim Ti palce, a neboj pokial by to teraz nevyslo mas nadej ze sa to podari moznoze hned o mesiac,alebo par mesiacov 🙂 Ten vysledok HCG je ok, aj ked mas tam tu zrazeninu-ale lekar tam pisal ze bez priznakov AB- cize potratu. No ved uvidis, a ber vitaminky- urcite kyselinu listovu aj 2 x denne 800 mg , je dobra ako prevencia voci vyvojovym chybam. A telo jej ma nedostatok. Ak mas doma aj cecko vitamin daj si ho kludne kazdy den. Drzim palce silnoooo a daj vediet ako si dopadla 🙂

kika1111
10. mar 2012

@aninka30 treba byť realista...ak sa činnosť srdiečka ukáže, bude to o to väčšia-nekonečná radosť..ale ak si bude namýšľať a činnosť srdiečka nebude žiadna, bude o to viac sklamaná a nešťastná...

dani84
10. mar 2012

@leria ja Ti napisem len jedno, ze Ti neskutocne drzim palceky 😉 A ak by to nahodou nedopadlo dobre, tak o to viac drzim palceky, aby to co najskor vyslo a bolo o to krajsie 😵

baklik
10. mar 2012

@leria ahoj, tak mne moj gynekolog potvrdil tehotenstvo az v 10.tt, dovtedy tam nevidel nic, prosim pekne a to som 1.krat k nemu prisla v nejakom 6. - 7. tt. a vzdy mi povedal, aby som prisla o tyzden. ale ja mam opacne otocenu maternicu, tak to pripisoval tomu. podla mna ani to jeho sono nebolo bohvieco, pretoze v 10. tt som tam videla iba pohybujucu sa machulku a to kamaratka ma z tohto tt peknu fotku, kde vidno, cely plod - hlavicka, telicko, nohy, ruky,...
treba to brat tak, ze uvidis ako bude, s tym nic nenarobis, nijako to neovplyvnis, iba ak k horsiemu tym stresom. ja som prve babo potratila v 7.tt, bohuzial a na to druhe som sa radsej ani nechcela viazat, kym mi to nepotvrdil v tom 10.tt a nemala som v ruke tehotensku knizku, som nikomu ani nic nevravela. vedel to iba partner, samozrejme. a vobec, ostatnym sme to povedali, az ked presiel cely kriticky 1. trimester.
tak drzim palce 😉

baklik
10. mar 2012

@leria a este poznamka - ja som tiez nemala ziadne priznaky tehotenstva, samozrejme okrem meskajucej menstruacie, takze toho sa neobavaj, ze by bol problem v tom, ze nemas priznaky. celkovo som mala pohodove tehotenstvo, mensie "problemy" nastali az cca v polovici 2.trimestra, ked mi zistili chudokrvnost a byvala som dost unavena a bez energie zrazu, ale to sa riesilo zelezom v tabletkach. ja som dokonca ani z toho zeleza pocas tehu nemala zapchu, ako ma takmer kazda baba a to som jedla "konske" davky 😉 . takze ono je to upne individualne s tymi priznakmi a pocitmi pocas tehu...

baklik
10. mar 2012

@leria a este poznamka - ja som tiez nemala ziadne priznaky tehotenstva, samozrejme okrem meskajucej menstruacie, ani v 1. ani v 2. tehu, takze toho sa neobavaj, ze by bol problem v tom, ze nemas priznaky. celkovo som mala pohodove tehotenstvo, mensie "problemy" nastali az cca v polovici 2.trimestra, ked mi zistili chudokrvnost a byvala som dost unavena a bez energie zrazu, ale to sa riesilo zelezom v tabletkach. ja som dokonca ani z toho zeleza pocas tehu nemala zapchu, ako ma takmer kazda baba a to som jedla "konske" davky 😉 . takze ono je to uplne individualne s tymi priznakmi a pocitmi pocas tehu...

strihalka
10. mar 2012

@leria
@kika1111 ja jsem sice mela akcii potvrzenou nekedy v 7tt + nejake dni, ale od priznaky tehu jsem nemela, takze jen dle toho bych nesoudila...ne vzdy priznaky urcuji spravnou hodnotu tehotenstvi...
jsi si jsita kdy jsi mela ovulaci? lebo me dr...od zacatku strasila, ze je to zle, lebo jsem mela posunutou ovu o 10dni a tim padem aj vysledky mi nikdy nesedeli, jen ja vedela, ze je to ok, ze tech deset dni mi tam hapruje a kdyz jsem si vzdy tech deset dni pripocitala, tak mi to aj doted vychazi ok....jeste bych uplne nadej neztracela, ale zaroven se trochu aj psychicky pripravila...

baklik
10. mar 2012

@adlani
@leria presne to som si aj ja povedala po prvom nezdarenom tehu - ze aspon viem, ze mozem byt tehotna... pretoze ani to nie je samozrejmost a mala som okolo seba kamosky, ktore s tym problem mali. treba si najst na vsetkom nieco pozitivne, aj ked nie hned, ale po case a pozitivne hladiet vpred...
a nam to vyslo tak, ze som otehotnela hned po prvej menstruacii po potrate, t.j. asi 2 mesiace po tom.

zuzulienka1973
10. mar 2012

@leria neplas sa.Ja som mala aj hematom a vstrebal sa.A tiez nevideli v 7 tyzdni byt srdiecko,musela som cakat este tyzden.Pocas tehotenstva som bola vyplasena ,lebo moja doktorka tvrdila ze plod je maly na svoj vek.Isla som teda do nemocnice ,tam to iste.Potom som sla este treti krat inde a tam, ze je vsetko v poriadku.Uz neviem co si mam o tych doktoroch mysliet .A dalej mi vychadzali zle vysledky,ze pravdepodobne sa mi moze narodit postihnute dieta.Cele tehotenstvo som preplakala .Ale vziat by som si ho aj tak nedala.A zazrak.Narodila sa mi zdrava dcerka.Takze zbytocne sa neplas.Zuzana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre