Som v 7. týždni a neviem ako ďalej

29. máj 2020

Ahojte.
Neodsudzujte. Mam krasne dieta a zistila som ze som v tom. Predtym sme o babo prisli. Manzel o tom samozrejme vie. Peniaze ako take problem nie su muz celkom dobre zaraba mame dom atd. Mam strach co bude ak sa to nahodou skonci znova skor a nechcem to zasa prezit ☹ muz mi je oporou dal by posledne ale strach tam je stale. Som v 7mom tyzdni. Opytal sa ma ci chcem iat na potrat a ... nevedela som mu odpovedat. Chceli sme pre malu surodenca ale co sme prisli predtym o babo som chcela uz aby mala bola jedina nech to neprezivam znova.

katarinka89
29. máj 2020

A keby si to bábo teraz zabila - bola by to pre teba menšia bolesť ako samovoľny potrat?

mmoonna
29. máj 2020

Ahoj, ja teda neviem, ale prečítala si si to po sebe? Bojíš sa, aby si o dieťatko neprišla, tak radšej pôjdeš na potrat? A čo myslíš, že potom ti bude lepšie, keď ho zabiješ ty vlastným rozhodnutím alebo keď samovoľne potratíš a za to vlastne nemôžeš?

hipuska
29. máj 2020

Možno dieťatko nezomrelo malé, možno sa nejednalo o samovolny

lucyluv
29. máj 2020

Mozno sa ta mala dusicka znova pokusa ku Vam dostat

eriksonka1234
29. máj 2020

Fuuuu, akokoľvek sa to snažím pochopiť, prepáč, toto mi rozum neberie🤷‍♀️

autor
29. máj 2020

@katarinka89
@mmoonna
@hipuska na potrate som predtym nebola. Bohuzial samovolny potrat :-/

@lucyluv na to som myslela aj ja ... ze sa chce vratit k nam. Mala sa velmi tesila pred 2ma rokmi

mmoonna
29. máj 2020

Prepáč, ale ja nechápem. Kvôli tomu, aby si nepotratila, pôjdeš na potrat? Veď to nedáva zmysel.

paloma10
29. máj 2020

Ako tu uz bolo napisane..tiez mi to rozum neberie. Bojite sa, ze o to dietatko pridete, tak aby ste ho nestratili samovolne, tak ho radsej stratite vlastnym pricinenim, zabitim? Neodsudzujem, len nechapem..toto vam pride ako LEPSI sposob? :((
Odhliadnuc od tej absurdnosti, rada by som napisala este cosi. Neviem si predstavit, ake je to potratit dieta, ale verim, ze je to obrovska bolest. Je to vsak nieco, co sice zanecha bolest, ale nie vycitku. Viete si predstavit, ake to musi byt zit s pocitom, ze ste vlastne dieta pripravili o zivot vy? Ze ste mu nedali sancu narodit sa? Odporucam, precitajte si pribehy zien, ktore boli na potrat. Ake vycitky, muky, hlboke depresie prezivaju, ktorych sa uz nikdy uplne nezbavia. Ako by chceli vratit cas a rozhodnut sa inak. Ako denne myslia na to svoje potratene dieta, hoci maju aj dalsie, chyba im celozivotne, nenachadzaju vnutorny pokoj. Neberte to odo mna prosim ako moralizovanie alebo odsudzovanie, to by som si nedovolila. Vazte si zivot a chrante ho do poslednej chvile, za kazdych okolnosti. Je to dar ❤️

autor
29. máj 2020

@mmoonna nepovedala som ze pojdem na 100% ... dal mi otazku kt ma zaskocil lebo ozaj som bola v soku z toho ze som tehotna aj ked ochrana bola ... rozmyslala som nad tym par minut a odvtedy sa u mna bije pocit ze jednoducho budem zasa mama ... mala bude mat surodenca s druhym kde je hej raz to nevyslo co ked znova atd? ... manzel je napr "zlaty" v tom ze mi posiela clanky kde citam ze su zeny kt mali viac potratov spontannych a maju deti zdrave ... dnes som sa ho narovinu opytala ci chce to dieta predsa je otcom a povedal mi ze samozrejme ze ano mala je jeho milacik 🙂

autor
29. máj 2020

@paloma10 vsetci teda len muz o tom vie bol so mnou u dr hovori ako tu niekto spominal ze ten drobec chce byt tu s nami. Ze ta mala dusicka nam poslala dalsie lebo vie ze som dobra mama malej atd.

mmoonna
29. máj 2020

Ja ťa chápem, že sa bojíš, že sa zopakuje potrat, kto by sa nebál? Ale ver tomu, že by si oveľa horšie znášala, keby si išla na potrat sama od seba. A nielen ty, ale určite by to zasiahlo aj tvojho muža. A hlavne keď máš všetky podmienky na to, aby si druhé bábatko mala: máte kde bývať, máte čo jesť, máte sa (dúfam) radi, manžel dieťatko chce, ty vlastne ho chceš tiež. Proti je len tvoj strach. Držím prsty 🙂

kiki68
29. máj 2020

Ale no, hlavu hore, iba si z toho vystrasena. Ja po 2 potratoch ked som otehotnela a bilo srdiecko som sa muzovi skoro o zem hadzala v amoku, ze umriem ja aj decko . Pozri hadam si zdrave decko nemas prec len za to, ze si o jedno nahodou prisla. To je priroda, stava sa to a treba to brat velmi triezvo. Tam to ber racionalne ako moj muz, pre neho kym sa nenarodi je plod v maternici a mozno sa to uspesne podari a bude z toho zive dieta. On nie je ten typ, co sa rozprava s bruskom. Pre neho je tehotenstvo exaktna medicina a jasne, s je ovplyvneny svojou profesiou. Ked som hystercila sem tam , tak mi povedal, ze moja vyzera to na zdrave dieta, mala si skor povedat, ze do toho nechces ist. Donosis, porodis a hotovo. Ukazal mi statistiky umrtnosti deti aj mamiciek a bolo. Budes v pohode, normalne funguj dalej. Tak budete mat konecne druhe babo.

autor
29. máj 2020

@kiki68 moj je zasa taky rozpravat sa s bruskom nie ale napr ako kope pocuval rad 🙂 a este ked sa dozvedel ze dievcatko bude 🙂 sa mu splnil sen 😉 ja som ho ked som rodila chcela zabit ... az mi je lepsie ked na to spominam ako sa mala drala na svet ja som ho chcela zadusit ze On za to moze a jak sa mala narodila mi hovoril ze ci ja som vtedy v Tescu bola ked som otehotnela 😁 blazon 😀 po potrate stal pri mne ked som ho posielala het ze nech vypadne a najde si inu kt mu vynosi aj 2he dieta ... ked na to spominam tak je mi aj hrozne blbo ze on pri mne bol po cely cas ... a ked som sa ho ptm neskor spytala preco je so mnou stale ked sa tak spravam tak len ze " v dobrom aj zlom" nepamatas?

@mmoonna radi sa samozrejme 🙂 nedal by to na sebe znat ale ... zasiahlo by ho to ☹

deti95060810
29. máj 2020

každé tehu je iné...niektoré ženy potratia aj viac krát kým sa im narodí zdr. dieťa....Ale samozrejme je to na tebe...

lija22
29. máj 2020

ach mas dobreho muza. ozaj. dobre si to uvedom. prijmi situacium ze v tebe rastie zivot, pokus sa zahodit obavy, strach. Nemusis sa tesit ani skakat od radosti, len pokojne prijmi toto "pozehnanie" a sleduj ako sa situacia vyvinie. Ver, ze nech to dopadne akokolvek ( u mba, u teba, u kazdej jednej je tehotenstvo loteria) s muzom to zvladnete. presne ako vravi. v dobrom i v zlom,

janinah
29. máj 2020

Neviem,nerozumiem ako môže jedna žena takto rozmýšľať..a neospravedlňuje ťa ani stres z tehotenstva.Chod za psychologom,psychiatrom a to skôr,než urobíš najväčšiu chybu svojho života.

sunny8
29. máj 2020

Neviem či som už rozospata alebo tvoj príspevok naozaj nedáva logiku.

maskotka812
29. máj 2020

Navštív psychológa!!! A nie MK!!! Podľa toho čo píšeš je jasne, že podmienky dobre, muž podpora, dcérka chce súrodenca a ty si sa zasekla a nevieš sa tešiť z budúcnosti, ale stále sa vraciaš do minulosti.

Držím palce ♥

emuska72
29. máj 2020

Ja ešte ani nemám dieťatko a potratila som 2x za jeden pol rok, momentálne prechádzam tým druhým potratom, prvý bol v Januári a dala by som čokoľvek za to, aby som bola hneď znovu tehotná a vynosila zdravé bábätko. A nič, ani tie dva potraty ma od toho neodradia. Každý večer od prvého potratu zapaľujem sviečku pre moje nenarodené bábätko, teraz už pre obe 💛 a nikdy, nikdy, nikdy by som dobrovoľne svoje bábätko nezabila. 🙂 Takže prosím, nemysli na také niečo. Proste sa to stáva, buď rada že si otehotnela a čakaj čo bude, tak ako to robí veľa ďalších žien na svete. Držím prsty aby všetko vyšlo, ako má 💛 drž sa.

meluela
29. máj 2020

ahoj, zda sa ze mas este silnu traumu z toho co sa ti stalo .. skus to poriesit, dobry terapeut ti bude vediet pomoct to spracovat a potom ti bude lepsie a budes sa vediet tesit na dietatko. drzim palce

osky
29. máj 2020

Po prvych prispevkoch uz dalej necitam..
Co ked co ked...
A co ked to bude upl e pohodove tehu a ty budes mat zdrave babätko?
Pripustas aj nejaky pozitivny hapy end?
Ja chapem ze mas strach,ale protirecis sama sebe-bojis sa ze potratis prirodzene tak ti bleskne v hlave,mozno radsej dat to hned prec...
Hm.
Velmi zvlastne.
Chces to dieta ci nie?
A najmä,mozete ty a tvoj muz mysliet i na to dieta co uz mate.mat surodenca je vzdy super!
Vies co,ja som.mala viacero potratov,dodnes sa mi nepidarilo byt mamou,ano vzdy som sa tro hu bala...ale takato reakcia....mozno uz sa ti blaznia hormony.inak to nedokazem pochopit.
Uzivaj si to tehotenstvo a bud zivotu vdacna,ze to prislo.
Tes sa a prestan sa tolko strachovat,lebo takymto postojomsi ten potrat napokon privolas.

autor
30. máj 2020

@osky to mi aj muž hovorí že hormóny sa mi zbesnili.

V každom prípade včera som večer nad tým uvažovala čítala aj články a rozhodla som sa že bábo si nechám. Dr vravel že budem pod dohľadom 🙂 malá to nejako zistila ani nvm ako asi nás počula sa baviť o tom tak došla že či budeme mať bábätko takže ... na toho drobca predtým nezabudnem a verím že to dotiahneme do zdarného konca 🥰

daganov
30. máj 2020

Prepac, ale ste takto obaja normalni? Bojis sa, aby si o dieta neprisla, tak uvazujes o umelom preruseni tehotenstva? A manzel sa ta tiez na to spyta? Ste sebci, myslite na seba, nie na to dieta. Ak mas psychicke problemy, chod k odbornikovi. Lebo toto mi pride ako - mam strach, aby nam nezhorel dom, tak ho radsej podpalim.

autor
30. máj 2020

@daganov písala som ráno že bábätko si necháme.

daganov
31. máj 2020

mne ale rozum neberie, že si vôbec nad takým niečím uvažovala, dať si zobrať bábätko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre