Som v 7. týždni a priateľovi rodičia sa stále hádajú

26. dec 2020

Som tehotna 7tyzdnov babetko bolo plánované s priateľom sme už 4roky ale on chce stále bývať z rodičmi obaja mame 19rokov ale ja sa chcem osamostatniť a bývať sama.. neviem už čo mám robiť jeho rodičia sa stále hádajú nebaví má to počúvať a ešte keď sa budú hádať jak sa babetko narodí nechcem aby bolo v takom prostredi kde sú len hádky babetko potrebuje kľud a nie stres ☹️ Všetko som to povedala aj mojej mame poraďte mi mám sa z priateľom rozísť a zatiaľ bývať k mame alebo mám dať tomu ešte šancu a čas kým sa vschopi ☹️ Som zúfalá

fokuska
26. dec 2020

Ked ste si naplanovali babatko, tak predtym ste si nenaplanovali kde budete byvat, z coho budete zit a podobne? Ci zrazu az po otehotneni si priatel zmyslel, ze chce byvat u rodicov? Dovtedy ste byvali kde?
A preco by si mala ist k mame? Teraz byvas kde?

3petka
26. dec 2020

Nuž čo si si zasiala to budeš zať. Najprv ste si mali zariadiť bývanie a až potom dieťa.... teraz hold rozmýšľaj

bublinka19831204
26. dec 2020

Mali ste si najprv zabezpečit bývanie a potom dieťa....

simsalabim
26. dec 2020

Planovat babatko v 19.rokoch bez vlastneho byvania a zabezpecenia je take... kratkozrake.

strela7
26. dec 2020

dostala si veľa skvelych rád :=) ja nechapem co si čakala, je to tvoja vec, ale bez byvania plánovať dieťa ja ti neviem dievča zlaté, ťažko sa radi ked nie sme v tvojej situacii a nevidime tvoje možnosti, každopádne rozist sa asi len ako posledna moznost

jarmila2010
26. dec 2020

..a ake ste mali plany,ked sa narodi dieta?museli ste vediet,kde budete byvat..z coho zit...

fiafia
26. dec 2020

Je rozdiel bývať s rodičmi a bývať s rodičmi. Nieje bližšie popísané či sa jedná o malý byt alebo dvojgeneračný alebo trojgeneracny dom. No 19 rokov je celkom málo na slušnú prácu, niečo našetrené takže zrejme budete potrebovať pomoc rodičov. Otázka je ako sa k tomuto stavia partner?

diaalex
26. dec 2020

V dnešnom svete sa zdravý rozum už vytratil? Ste spolu 4 roky a plánujete babo v 19 bez vlastného bývania? Viete vôbec koľko stoja veci okolo bábätka? Má aspoň jeden z vás stálu prácu? Ako nehnevaj sa, ale toto bol najhorší nápad aký ste mohli dostať

sense
26. dec 2020

Predtým ako ste naplánovali bábätko ste mali plánovať bývanie.... A keď si vedel aze bábätko potrebuje pokoj a nie hádky a stres, tak si ho nemala plánovať pretože pochybujem ze dovtedy sa jeho rodičia nehadali
Keď si plánovala bývať sama tak smelo do toho, financie na to asi mate... A nemusíš sa vracať do detskej izbičky ku mame. Lebo návrat k mame nie je osamostatnenie sa...

0silvia0
26. dec 2020

No ved chodte podla planu, nie?

cucoriedkacucoriedka
26. dec 2020

@0silvia0 😀

nnnuuunnn
26. dec 2020

Tak ja v Tvojom veku som vedela, že najprv musím vyštudovať, zamestnať sa, odrobiť niečo... K bábätku som sa dostala až ako 30 ročná, ale bývanie máme svoje, bez rodičov. Tiež by som rada mala bábätko aj v Tvojom veku, ale zodpovednosť mi to nedovolila.

denden77
26. dec 2020

klobuk dole, skvely plan 🤦‍♀️

autor
26. dec 2020

@fokuska u nho lebo on bývať sam nechce pred tým povedal že si nájdeme niečo a teraz keď som tehotna úplne sa zmenil

cucoriedkacucoriedka
26. dec 2020

A o rodinu sa ako starat bude? Ved je to este detske vnimanie...sam byvat nechce...ved bude s vami.s tebou a vasim dietatkom? Ja si myslim ze dobrotu to aby ste byvali s jeho rodicmi robit nebude. No drzim prsty teda...

beronsche
26. dec 2020

Porozpravaj sa s nim a uvidis, ako dalej.. hned rozchod by som neradila.. nerob.rozhodnutia s horucou hlavou..
Zaujala ma vsak formulacia , ze on chce byvat s rodicmi.. ako ste fungovali do teraz? Len nevrav, ze kazdy vo svojej detskej izbe a aj tak ste sa rozhodli mat dieta..

maaji
26. dec 2020

Akože neviem čo ti mám nato napísať 🤔 veď keď si vedela že nemáte vlastne bývanie tak načo ste si naplánovali mať bábätko. To není len tak povedať chcem dieťa, o dieťa sa treba starať .

fokuska
26. dec 2020

U nho? On teda ma nejake byvanie? Alebo to znamena u jeho rodicov?
Ked si vedela, ze on sam byvat nechce, tak preco ste si najprv nieco nenasli a az tak sa pustili do planovania babatka? Aspon by ste videli, ci je take lhake "nieco si najst".

On pracuje? Ty pracujes?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cucoriedkacucoriedka
26. dec 2020

@taskataska no na vyber velmi nemaju...ak nepracuju...ale vies si predstavit byt tehotna a pocuvat hadky? Byt v strese? No ja neviem...aj ked mas pravdu s tym co si napisala

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cucoriedkacucoriedka
26. dec 2020

@taskataska zacali od konca....nedomysleli....nooooo...a uz vela casu na rozmyslanie nie je

stary_ujco
26. dec 2020

Toto musí byť vymyslené, takto kratkozrako plánovať sa predsa nedá.

elementissa
26. dec 2020

"planovali sme babenko".... No nejako ste mu zabudli naplánovať strechu nad hlavou. A fakt...robiť si dieťa s prvým frajerom, ktoreho máš od 15? Ved ste sami ešte úplne nesamostatni. Chlapec v 19 ešte ani zďaleka nie je na dieťa pripravený, nie je zabezpečený. Mate nejakú poriadnu prácu? Ako sa budete starať o to dieťa? Naozaj chceš mať dieťa, ktoré budú vychovávať babky a nebude mať otca? To mu chceš spraviť, tak si to plánovala? Porozmýšľaj, či máš tomu dieťaťu vôbec co dat nez ho privedies na svet. Ešte máš čas

tifi2324
26. dec 2020

Ľudia fakt ste strašne pomohli a poradili.Je prvá a jediná čo v 19 je tehotná?a čo že s prvým frajerom nie každý musí vyskúšať 10 mužov/žien......I my sme mali prvého syna v 19 a nemali sme kúpení byť sme spolu krásnych 11 rokov máme dve krásne deti a tretie na ceste máme svoj veľký byt a žijeme si parádne.......Treba sa porozprávať s priateľom aby to poriadne zvážil najlepšie vám bude samým dvom nik sa vám nebude starať do výchovy a domácnosti no zatial môžte žiť u rodičov aj my sme sa sťahovali 2 mesiace pred porodom

diaalex
26. dec 2020

@tifi2324 aj u vás sa svokrovci hádali a tvoj muž nechcel bývať sám?

tifi2324
26. dec 2020

@diaalex nemám potrebu tu špiniť svokrovcov tak sa ti nevyjadril.......ale áno manžel tiež časom zmenil názor že chce bývať u mamy a my u nej v podnájme ale vydiskutovali sme si to a pred pôrodom sme šli do podnájmu a časom sme si kúpili vlastný byt a všetko sme si sami zariadili v živote nikdo nám nič nedal ak človek naozaj chce aj nemožné dokáže....nám tiež každý trepal že skončíme pod mostom takto mladý sa nedokážeme postarať o dieťa a nevieme čo to obnáša a dneska?Nás syn ktorý mal skončiť s nami pod tým mostom je úžasné zdravé dieťa ktorému nikdy nič nechýbalo

diaalex
26. dec 2020

@tifi2324 no len autorka píše, že odkedy je tehotná tak sa jej priateľ zmenil ... a nie k lepšiemu

3petka
27. dec 2020

@tifi2324 tu ale nejde o to že má dieťa v 19 to je ok. Ale ide o to že je nespokojná so strechou nad hlavou. Vedela aké sú podmienky pred počatím a teraz jej to zrazu vadí... a rýchlo potrebuje niečo iné a že vôbec rozmýšľa kvôli tomu nad rozchodom je detinské....

tifi2324
27. dec 2020

@3petka ale jasné tiež napísala že pred tehu sa dohodli že pôjdu spolu inde bývať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre