Som v 8. týždni a bojím sa potratu

6. máj 2021

Ahojte baby. Som tehotná prvýkrát a mám samozrejme obavy a strach.
Som v 8-mom týždni a bábätko je v poriadku, ale strašne sa bojím, že by som mohla potratiť, ale bez nejakých príznakov... bez toho, žeby ma niečo bolelo alebo aby som krvácala, môže sa to stať? :(((((((
Strašne sa bojím.
Môže byť taký samovoľný potrat bez toho, aby som to cítila? :(

deti95060810
6. máj 2021

samozrejme že môže...veľa žien sa dozvie na sone že bábo už nežije, lebo mu prestalo biť srdiečko a pritom nemali žiadne príznaky ....
ale načo nad tým rozmýšľaš? Ja som to nikdy nepripúšťala aby sa niečo také mohlo stať, dokonca som ani nevedela že žena môže potratiť - niekedy je najlepšia nevedomosť

autor
6. máj 2021

@deti95060810 áno ja viem, ale... no proste sa toho strašne bojím ☹️ a rozmýšľam nad tým stale či je v poriadku

kkovacovak
6. máj 2021

Môže sa to stať a môžeš sa to dozvedieť aj po mesiaci. Ale na čo takto rozmýšľať. Zajtra vás môže zraziť autobus. A ste mŕtva. A teraz čo? Budete sa báť celý život? Užívajte si tehotenstvo, myslite pozitívne a nestresujte sa takými vecami. Čo sa má stať to sa stane a vy to žiadno neovplyvníte. Tak sa nezaoberajte niečím čo sa ešte ani nestalo.

janinah
6. máj 2021

Prepáč,ale aj tehotenstvo si žiada istú zrelosť,píšeš ako 16ročná pubertiačka.Tak sa boj ,stresuj a komu tým pomôžeš?babetku isto nie.Buď sa sama v hlave nastavíš na normálne zvládanie situácie alebo choď za psychologom.Tiež si môžeš niečo prečítať na odborných stránkach a dozvieš sa,či existuje potrat bez príznakov.My to tu za teba nevyriešime.Tehotenstvo sa dá aj užívať,tehotná žena sa môže cítiť ako kráľovná.Je to len na nej ako si to zariadi.

mariska1989
6. máj 2021

Áno je to tak naj keď idete z vyšetrenia na pohotovosti s tým že treba kľud a ono na ultrazvuku sa ukázalo že povedané už niesom tehotná 3 týždne ak to tak mám povedať 😔 ten šok ,smútok,beznádej zažívame mnohé . pokial si neprešla potratom tak si užívaj nemyslí na to je to dosť na 💩 celé tehotenstvo o strachu atď..takže kľud

miska992
6. máj 2021

Mam presne tento problém 🥶

izabela181
7. máj 2021

Toto som mala aj ja 🙈 stále som sa podvedome bála, ale na druhej strane som si hovorila že to nemôžem takto brat, co sa ma stat, sa stane. Potom led som zvládla prvý trimester, už som bola kludnejsia, ale zase som sa začala bat ako dopadnú tripple testy a následne morfologické sono v 20 týždni 😂 všetko samozrejme super, aj tehotenstvo mám úplne bezproblémové 🙈 teraz som skoro v 30 týždni a už síce nestresujem alw tak trosku podvedome sa bojím aj pôrodu, aj toho čo všetko sa ešte môže skomplikovať 😄 takze ta úplne chápem, ja v živote vo veľa veciach takto stresujem niekedy fakt zbytočne a v hlave si prehrávam najhoršie mizne scenáre, a potom vždy všetko dopadne lepšie ako čakám 😆 každopádne držím palce 😍 treba sa naozaj aspoň nasilu snažiť myslieť pozitívne 😊

elenajezova
7. máj 2021

A keď sa dieťatko narodí, zase sa budete o neho báť... Aby bolo zdravé, je to nekonečný kolotoč....

doda26
7. máj 2021

ja ta uplne chapem, nechapem len zeny co ti tu negativne odpovedaju a robia si posmech 🙄 ja som bola taka ista a to som pritom uplne racionalny typ cloveka, ale strachu sa neda rozkazat ze "nebud"...su to normalne pocity a aj hormony zo zaciatku vedia so zenou zamavat...prvu radu ti dam co mi ozaj pomohlo bolo ked som si kupila Angelsound na pocuvanie srdiecka (ja som ho zachytila tusim od 10tt). Pocuvala som srdiecko ked som si nebola ista... a ked uz budes citit pohyby tak zas budes mat o nieco menej stresu z toho..ja som od zajtra v 32tt mala mi kope stale takze viem ze tam je a ze sa ma asi aj dobre ked sa hlavne napapam kedze vtedy mi ide vyskocit z brucha 😂 drzim ti palce, aby ta ten strach co najskor opustil a nech si mozes uzivat tehotenstvo bez stresu 😊🌷

miska992
7. máj 2021

@doda26 presne tak. Strach tam bude vzdy, o to vacsi ked bol potrat. Pytala si sa na angelsound aj gynekologa? 🙂

doda26
7. máj 2021

@miska992 no presne bud uz bol potrat alebo v okoli, ja som sa tolko napocuvala od kamosiek co zazili, ze len strach mi to pridalo 😅 a co sa tyka toho angelsounds tak som sa nepytala gynekologa...je stary a asi by ani nevedel o com hovorim 😃 citala som aj nazory ci to neskodi, ale ja som to robila tak, ze ked som mala pochybnosti, tak hned ako som nasla srdiecko tak som ho vypla...ziadne dlhe pocuvanie..len rychla kontrola a vedela som srdiecko najst velmi rychlo, kedze mam placentu vzadu 😊 podla mna stres by babatku skodil viac

banderaska29
7. máj 2021

ja Ťa uplne chápem, mala som strach o oboch už odkedy boli iba malá bodka na sone a mám strach už aj teraz keď sú veľké deti. ♥ to je znak toho že už teraz si užasná mama 🙂 a neboj sa, hlavne sa neboj 🙂 užívaj si tehotenstvo, ani nevieš ako to preletí a už bude bábätko s tebou 🙂

miska992
8. máj 2021

@doda26 mas pravdu, asi si ho kupim aj ja. Na dalsiu kontrolu az o 3 tyzdne. Asi sa dovtedy osalim. Tebe samozrejme drzim palce aby bolo všetko v poriadku😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre