Špinenie na začiatku tehotenstva

tinky09
7. feb 2013

som na uplnom zaciatku tehu, chcem sa vas opytat ci niektora mate skusenosti so spinenim? zacala spinit sem tam slabsie, sem tam silnejsie aj farba spinenia sa meni raz tmava hneda potom viac cervena jak hneda. Uz sme raz tak o babo prisli, preto sa bojim aby sa to znova neopakovalo ☹ skoro rok sme cakali na tento zazrak a bojim sa aby sme o neho znova neprisli

evakva
7. feb 2013

@tinky09 Ak spinis, tak sup k lekarovi. Ten ti da bud duphaston alebo utrogestan na udrzanie bobatka a ascorutin na zastavenie krvacania. Ascorutin je volne predajny a tak si ho kludne kup. Je v nom sice napisene, ze nie je pre tehotne, ale lekari a aj v nemocnici ho davaju tehulkam ako cukriky. Drzim place.

tinky09
autor
7. feb 2013

@evakva dakujem ale aj tak sa velmi bojim hcg mam uplne malicke 350, bola som u lekara, povedal mi, ze v pondelok, mam prist znova na krv, ale bojim sa ze uz tam nebude nic

monikajaco
7. feb 2013

@tinky09 prirodu neoklames ak to ma byt dobre bude to tam ak nie tak sa to vytrati .... strasne ti drzim palce ...

zuzi0911
7. feb 2013

@tinky09 isla by som hned na pohotovost,tam uz spravia vsetko preto aby to bolo v poriadku.

raza
7. feb 2013

ja som na začiatku tehu špinila, bolo to po havárke... strašne som sa bála.. doma som si lahla na gauč a ležala 3dni. chodila som akurát na WCko. pomohlo.. špiniť som prestala.. takže určite to chce klud, ležať, podložiť si nohy.. no a samozrejme, že by som aj zašla na pohotovosť..

livocka21
7. feb 2013

do nemocnice a lezat...drzim palceky nech to vyjde

lusia28
8. feb 2013

ja som dnes ráno vstala šla na Wc na malú všetko bolo o.k. o hodku som šla na veľkú a keď som sa utrela mala som taký slabo červený krvavý výtok.Pred 2 týždňami sa mi stalo to isté hneď som utekala do nemocky,nechali ma tam na pozorovanie,dali injekciu,duphaston a ascorutin.Ale tiež to bol len výtok ktorý hneď prešiel.Mohlo to byť z toho že som na veľkej stol.zatlačila?v nemocke mi povedaliževraj len nejaká cievka asi praskla.Teraz som volala svojmu dr.nedvíha mobil,zatiaľ nekrvácam,nemám skoro žiaden výtok tak čakám čo bude a ak tak zase utekám do nemoc.

tinky09
autor
8. feb 2013

ja som zacala uz krvacat zatial nemam bolesti nic, len je to jasna krv, velmi sa bojim, ze prideme o babatko. Volala som s lekarom, povedal, ze ak tam niesu bolesti mam len lezat a brat askorutin. v pondelok idem na HCG.

livocka21
8. feb 2013

@tinky09 nebolo by lepsie ist na pohotovost???

tinky09
autor
8. feb 2013

povedal, ze by so mnou robili to iste co doma, len by som tam bezvyznamne lezala a predsa doma je lepsie, ako niekde v nemocnici

evakva
8. feb 2013

@tinky09 Ak krvacas jasnocervenou krvou, bez do nemocnice. Tam maju lieky na to, aby ti zastavili krvacanie. Ja by som do pondelka isto necakala

tinky09
autor
10. feb 2013

prestala som z nicoho nic, uvidime v utorok HCG ake bude

ninive16
11. feb 2013

Ja som pri druhom tehotenstve cca v 10t.t z ničoho nič začala silno krvácať, trvalo to len chvíľu, ale krvi dosť. Šli sme na pohotovosť a všetko bolo o.k. Doknca ani lekár nevedel povedať prečo som krvácala. Teraz pri treťom som krvácala a striedavo špinila cca do 12 týždňa. Ani u lekára som nebola, možno ma niekto odsúti, ale mala som ten vnútorný pocit, že je všetko O.K. A tak aj bolo.

tinky09
autor
12. feb 2013

skoncila som druhy potrat ☹

mi77
20. feb 2013

dobry vecer chcela by som vediet co to moze byt som 7tt vsetko bolo v poriadku do pondelka,bola som na wc a nasla som tam na papieri cerveny flak bezala som na pohotovost tam mi vraveli ze je vsetko ok,ze to neni z hladiska babetka dnes som bola u lekarky a ta mi vravela ze tiez nic nevidi ze by bolo nieco zle len mi vravela ze sa babo malo hybe a ja z toho stresu som zasa nasla na papieri jednu hnedu bodku co vy nato.skor sa citim ako prechladena zo spodu.

sharlotta
20. feb 2013

@mi77 moze to byt prasknuta zilka. Ja som to tak mala. V tehotenstve je to tam viac prekrvene a obcas sa moze stat, ze nejaka zilka praskne. Ale je rozdiel spinenie a krvacanie

mi77
20. feb 2013

bolo to len po utreti na toaletnom a nikde inde ,keby to bolo krvacanie tak to je dlhsie

alena76
20. feb 2013

@mi77 ja ta trocha pozitivne naladim..moja sestra mala to iste ako ty, po utreti na wc jasne cervena krv. toto sa dialo takmer pocas celeho tehotenstva, nikdy sa to viac nespustilo, nic nikdy na sone nenasli. Zije v Spanielsku, bola tu cez leto tehu a pozerali ju aj tu na Sk aj V Spanielsku a nevideli pricinu. Nemala ani ziadne lieky nasadene..... A minuly tyzden sa jej narodil zdravy syn, v termine 😉
Upozornujem ale, ze po kazdom krvavom fliaciku na papieri bezali radsej do nemocnoce na kontrolu. Drzim palce. 🙂

mi77
21. feb 2013

dakujem vam 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre