Stále hladná tehuľka

miabucekova1997
10. nov 2016

Baby je normálne že od kedy som tehotná tak by som len jedlá a jedlá 😥😥😥 ešte som len na začiatku a pomalí budem mať 50 kíl :( na svoju nízku výšku :( čo bude na konci keď budem takto jesť :( každú chvíľku :(

sardinka336
10. nov 2016

Podla mna zvyšená chut do jedla je normalna..mozno tvojmu telu ,,niečo chyba,,. Treba si ,,čeknuť,, svoj jedalniček čo jedavaš. Mozno ješ nepravidelne, navalovo...kto vie? Pravidelne jedávaj 5x denne, ideálne je vyhybat sa prejedaniu, sladkostiam vo väčšom množstve lebo sa ,,vyžereš,, ako podsvinča a tie kilá sa budu ťažko zhadzovat, nie je nič nezvyčajné, ze po porode mnohým ,,kilá ostanu,, a bedákaju.

nikanu
10. nov 2016

presne mozno ti len treba nejaky vitamin ale v prvom trimestri to neni nic nezvycajne staci si len dat pozor aby si takto nejedla pocas celeho tehotenstva inak by to nemal byt problem.alebo jedz viac take veci ktorych sa da ziest aj viac ze nie zbytocne vela sladkosti alebo peciva.vsetko s mierou a bude to ok neboj sa 🙂

miabucekova1997
autor
10. nov 2016

Ďakujem pekne 🙂 sladkosti ani moc nie len ide o to že pred tehotenstvom som mala iný jedálniček a ledva som jedla ale teraz sa snažím jesť aby som si to nejako nepokazila :(

sardinka336
10. nov 2016

@miabucekova1997 nechapem čo si nechceš pokazit... 😕 nepribera sa len zo sladkosti - pribera sa z prežierania, jednoducho ked budeš jest viac ako je nutné, ako spališ. Tehotenstvo nie je choroba. Ja som ,,našťastie,, pracovala do posledneho dna pred riadnym nastupom na RD doma som mala 2 deti a muža po operacii takze na nejake sebaskumanie som nemala našťastie čas, čo kolko jem atd...jedla som všetko ale s mierou a pridala som vlakninu - napr. jablko som mala denne. Pribrala som najmenej zo všetkých tehotenstiev len 12 kil.

evittam
10. nov 2016

@miabucekova1997 Presne ako píše @sardinka336. To že si tehotná nie je choroba a neznamená to, že musíš veľa jesť a ako veľa ľudí rado hovorí, že "za dvoch" - to je kravina. Ja som tiež pracovala a jedla som normálne - ak som mala na niečo chuť tak som si dala. Pribrala som pri oboch tehu 13kg. 😉 Niekto vyžiera ladničku v noci - to som ja nerobila - mne sa nechcelo vstať, keď som musela chodiť častejšie cikať a nie to ešte o druhej v noci vyžierať ladničku - ale aj to sa stáva a nič s tým nespravíš.... 😀

sibalka21
10. nov 2016

Je to normalne ze si stale hladna ale davaj si na to pozor... Urcite neplati to, ze musis jest za dvoch.... To len tie nenazrane mamicky si vymysleli aby sa mali na co vyhovorit.... Ale ak mas na nieco chut tak si kludne daj, ale dopraj si sem tam prechadzku :P ...

misiaknunu
10. nov 2016

Ahoj. Ja som tiez nizka. A mne sa vaha vzdy hybala v ramci menstruacneho cyklu. 50kg pred menzesom, 48kg po menzese... A kedze mi menzes neprichadzal, tak mi vaha ostala na 50 kg a prezierala som sa, dokonca ma vzrusovalo, ked kapkal olej z jedla 🙂 .. A potom zrazu utlm a ficim na jablkach. A pri myslienke na mastne mi je zle... Kazde tehu je ine... tiez ta mozno zravky prejdu...

beruska9
10. nov 2016

Myslim, ze je to normalne...Mavala som na zaciatku tehotenstva navaly vlcieho hladu, casom prestali. Ako maly rastol, nebolo miesta na velke jedenie. Tiez som sa trochu bala, ze sa vyzeriem, ale zregulovalo sa to samo 😉

daja07
10. nov 2016

ja som mala na zaciatku strasnu chut na maso v akejkolvek forme. neskor sa zistilo ze mi chyba zelezo. a strasne mi chutili banany no potom som s nimi prestala kvoli zapche 🙂 ale v podstate som jedla ako mi chutilo a pribrala som 8 kg za cele tehotenstvo

moni244
10. nov 2016

No tak ak si predtim nejedla a teraz si zacala, tak sa necuduj, ze priberas, telo je zmatene

luci5
10. nov 2016

aj ja som na začiatku druhého tehu jedla veľa, nie hlúposti ako sladkosti a tak, ale hlavne varené jedlá, proste klasické jedla, strašne som bola hladná stále... tiež som sa bála kolko priberiem, časom hlad prešiel a poviem ti pribrala som 10 kg, čo je super... pri prvej mi nič nechutilo, jedn malý maškrtník som mala na dvakrát taký mi bol veľký... a tu som pribrala 20. (samozrejme neskor som to zhodila, ale bola to námaha ale dala som dolu 25 🙂 ) tak sa neboj, ono to časom prejde, ak si hladná dopraj si, chudnúť budeš potom 🙂

sardinka336
10. nov 2016

@moni244 aj to je možné...mam kamošky ,,večne na diéte,, čo ziju len na šalatoch a ,,somarinách,, a ked zjedia jeden veterník tak kilo hore 😀 😀 😀 a týžden sa z toho ,,dostavaju,,. Ako nehovorím ze to je tento priapd...ale take 20 dekové poznám, pokial sa udržuju a fajčia tak su štihle ale ako nahle sa ,,napiju vody,, alebo perstanu s cigaretami tak konečna....kila hore, telo ktore roky nedostavalo ,,riadne,, jedlo uklada.

moni244
10. nov 2016

@sardinka336 ale sama pisala, ze jej jedalnicek bol uplne iny, takmer nic nejedla

orsi_h
10. nov 2016

ahoj,
ja som nizka a tiez som mala 47 kg pred tehotenstvom, a prvy trimester som pribrala veeeela, 8 kg.
a potom sa to spomalilo 🙂 no v konecnom dosledku som pribrala az 17 kg. a teraz som 7 m. po porode a mam 46 kil :D takze neboj!! Ked si hladna, jedz, telo vie co potrebuje.

maykaaa1122
10. nov 2016

Myslim, ze je to normalne...Mavala som na zaciatku tehotenstva navaly hladu, casom prestali. Ako mala rastla, nebolo miesta na velke jedenie. 🙂

miabucekova1997
autor
10. nov 2016

@sardinka336 toto vôbec nieje ten prípad ale ďakujem 😉

miabucekova1997
autor
10. nov 2016

@moni244 ????

miabucekova1997
autor
10. nov 2016

@maykaaa1122 ďakujem za pekné vysvetlenie 🙂

miabucekova1997
autor
10. nov 2016

Ďakujem za slušné odpovede tým ženám ktoré má pochopili keďže som po jednom samovolnom potrate a teraz som tehotná áno bojím sa o všetko a nie nejdela som salatiky ako tu rite pár žien nie som predsa princezná ale bude to moje prvé dieťa a nepadla som z neba že viem všetko ako niektoré ...bohu žiaľ mne vlastná mamina poradiť už nemôže ďakujem za pochopenie múdrych .... 👿👿👿👿

sardinka336
10. nov 2016

@miabucekova1997 zlatko ani mi sme z neba múdre nespadli...ja mam doma stale knižku ,,vaša kniha o tehotenstve,, a čítala som si tam čo ktory týzden sa deje v mojom tele, ako rastie bábätko a na všetko som sa pýtala mojho gynekologa - porodníka. Prečo sa nepýtaš tam? U odbornika.....Ono kočky zase budem za zlu...ale nestačí vediet len to ze kocur patri do rury...ale trošku si pozriet tu biologiu, zobrat do ruky nejaku knihu a čitat čo sa deje. Len kazda tu čaka ze tuto pracu za nu urobia zeny z konika....mnohé su uz take lenive ze ani sa im guglit nechce a pytaju sa veci, ktore by na gugli našli za par sekund na prvej strane...len tu im to treba dat pod rypák rovno. Ako dnes ráno tá čo sa pytala na počet deti v triede a vyhlašku mala na prvej strane gugla cele to zabralo par minut ani to nie. Nehovorím ze to je tvoj pripad. Potrat do 3 mes...je uplne normalna zalezitost...zase sa vratim k biologii...potracaju sa často poškodene plody - radšej nech to zariadi priroda ako mat retardované dieta nie? Dalšia vec je ako tu zeny koncipuju svoje otazky....z jednej viac menej nič nehovoriacej vety mame pochopit čo asi chceli povedat a čo prezili....to sa nedá. Mnohé sa tu radšej budu pýtat na x aj tak nič nehovoriach priznakov ako by si spravili tehotensky test alebo zašli na gynekologiu. Ine tu davaju otazky ako pre retardovaných....,,mozem si dat vyvar,, ked som tehotna? mozem zjest makovy kolačik...som tehotna... ..tak potom sa nečudujte ze ludom to uz lezie na nervy, ked sa tu denne stretava s takýmito otazkami alá pomocná škola.No a teraz do mna...hádzte kamene...

marianka8881
10. nov 2016

Ahojte, ja som nikdy nebola velky jedak, skor pred svojimi dnami, no odkedy som tehotna, tak málo papam 🙂 mám aj nechut. Ako mám dávenie, nezvraciam, ale nevyhladavam jedlo 🙂 Len to busenie srdca mám stále okolo 89-100, rýchlo sa zadýcham,. ale cítala som že je to na zaciatku tehotenstva normálne 🙂

moni244
10. nov 2016

@miabucekova1997 co nechapes? Sama si napisala "nejem sladkosti, len pred tehotenstvom som mala iny jedalnicek a ledva som jedla" tak mne z toho vyplyva, ze si takmer nic nejedla a teraz si zacala jest normalne a telo je v soku, inac stresovat v prvom trimestri, ze si pribrala a mas uz 50 kil, je fakt smiesne

mawka
10. nov 2016

@sardinka336 no to skor tie zeny, ktore jedli len "salatovy list" denne a k tomu tri litre cistej vody su potom rozjedzene v tehotenstve, lebo boli podvyzivene zo slabej stravy predtym. tiez nechapem, ked niekto nemoze pochopit jednoduchu biologiu, ucivo zo zakladnej skoly, ze ked je zena tehotna, telo si pyta prave tie vitaminy, mineraly, ktore mu chybaju, aby zabezpecilo dobry vyvoj mimina. potom maju pocit, ze by zjedli aj kona. telu, ktoremu nic v tomto smere nechyba, tak nema navaly pazravosti.

mawka
10. nov 2016

...a podvyzivena moze byt aj zena, ktora ma nadvahu a je obezna. len tak na okraj.

stastnablcha
10. nov 2016

nestresuj pocas tehotenstva, vsetko schudnes ked porodis.. uzi si ze konecne moze do seba dat vsetko 🙂
ja som pribrala pocas prveho trimestra viac ako 6 kil.. a islo to dole potom

diduska46
15. jan 2018

@sardinka336 tento príspevok sa mi veľmi páči na tých otázkach som sa zasmiala nevedela som že sa tu riešia aj takéto banality...ach niektoré ženy sú až trápne s otázkami typu o makovom koláčiku keď je tehotná 😁😁

zuzkka3
15. máj 2020

Ahojte dievčatá. Som v rovnakej situácii. Aktuálne končím 7tt a ten vlčí hlad je neznesiteľný. Vždy som si vravela, že nebudem jest za dvoch, ved je to blbosť. Ale moje telo si pýta každú chvíľu a ak sa nenajem, tak mi je hrozne zle, proste žalúdok na vode. Aj v noci sa budím na hrozný hlad a bolesti brucha, ale zatiaľ to zvládam a v noci jest nechodím. Dievčatá, čo ste si toto zažili - ako to pokračovalo a aký to malo dopad na váhu? Ďakujem 🙂

kittykat22
15. máj 2020

@miabucekova1997 je blbe, ze este si len na zaciatku a uz riesis vahu. A to este nic nie je vidiet. Seriozne frustrujuci je treti trimester a pred porodom, kedy zena vypada ako vesely hrosik. Skus sa dat od kludu - tehotenstvo skonci a ty sa v pohode vratis do formy, aj keby si mala nejake to kilo navyse. Skus si to tehotenstvo uzit. Kto vie, kolko ich este budes mat.

ledgerka
15. máj 2020

U mna bol vlci hlad jediny tehotensky priznak. Bud rada ak je to tak aj u teba. Radsej toto ako zvracat. V prvom trimestri som pribrala 2,5kg co by sme vlastne nemali pribrat nic, ale teraz v 3 to ide len veelmi pomaly az sa ma doktorka pytala ci vobec jem 😂 takze nestresuj. Ten hlady mi skoncili niekedy okolo 13-14tt.

ledgerka
15. máj 2020

Jedla som viac ako moj muz. Natrepala som do seba obrovsky obed a stale som bola hladna. Vecer som nevedela zaspat, musela som vstat a dat jogurt alebo banan. Zelenina mi vobec nechutila, fast food som sice nejedla ale mohlo to byt aj lepsie. Tiez som sa bala ze takymto sposobom priberiem strasne vela ale ukludnilo sa to, takze sa neboj. Mam 13kg v pluse v 36tt a este som dostala kompliment pred par dnami ze ja som z tych fit tehotnych 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre