Subway v tehotenstve

babyttcirl
3. aug 2020

ahojte tehulky,

Otazka ohladom jedenia subwayu v tehotenstve. Moze sa/nemoze sa?

Ja som si dnes dala cisto grilovane kura + nejaka zelenina ( nie salat) , zapiect. A doma som si este 30 sekund v mikrovlnke ohriala.. aby som zabila popripade nejake bakterie. Mam sa ale v budicnosti vyvarovat? Alebo raz za cas je to ok?

Date mi prosim vediet.

tianna
4. aug 2020

@babyttcirl malo by to byť ok 🙂 ja osobne by som tiež ešte doma prihriala a uplne ta chápem 😉 nedávno som rodila a teda celé tehu napriek tomu ze už to bolo 4. (o prvé babo sme prišli kvôli listerii) som si dávala obrovský pozor na to co jem.. Co ešte viem ze sa neodporúča sú suché tepelne neopracovane salámy, plesnove syry, syry z nepasterizovaneho mlieka (pozor na parmezán, ak je pravý vždy je z nepasterizovaneho mlieka) a samozrejme zeleninu a ovocie dôkladne umyť. Takisto vajíčka ako aj mäsko dobre tepelne upraviť a bude to ok 🙂

babyttcirl
autor
4. aug 2020

@tianna no tak to ma vekmi mrzi... presne z tohto tu vysilujem - z listerie.. vies z coho si ju dostala? Z akeho jedla? A v ktorom trimestri?

tianna
4. aug 2020

@babyttcirl ďakujem.. No ja zrejme nie z jedla.. Chovali sme laboratórne potkany a tie sú doslova zasobarnou listerii co som vtedy nevedela.. Jeden ma pokusal cca v 7.tt.. Babo zomrelo týždeň na to, ale prišli na to až v 10.tt

babyttcirl
autor
4. aug 2020

@tianna jezis.. tak to by ma teda vobec nenapadlo.. tak to je iny pribeh.. ale ako vidim vsetko dalej dobre dopadlo.. gratulujem k dalsim detickam

andreatytler
4. aug 2020

@babyttcirl Tiez pozor na macky. Tie maju toxoplasmozu (parazit) a ta moze sposobit potrat. Ak mate macku, necisti jej zachod lebo parazit je v hovienkach. Chodte k zverolekarovi aby ju otestovali. Ak to ma, radsej ju dajte docasne prec. Tiez to mozes dostat so zeme ak robis v zahradke a nejaka macka sa tam vykakala alebo aj z ovocia a zeleniny ak nie su poriadne umyte. Ja som do zahrady ani nekukla celych 9 mesiacov. burina bola po kolena vysoka ☹ a tiez som cistila vsetku zeleninu a ovocie kefkou na riad.

babyttcirl
autor
4. aug 2020

@andreatytler cistok vsetku ovocie a zeleninu. Macku nemame, ale obcas nejaka prebehne cez zahradu. Mame len jeden vyvyseny zahon a par paradajok v nich. Tak snad sa tam nedostala. Aj tal vsetko surujem. Sice nie kefkou ale surujem. Toxoplasma mi robili 3 tyzdbe dozadu, nemam ju.🙂

andreatytler
4. aug 2020

@babyttcirl no nie kazdu zeleninu a ovocie... napriklad maliny by bolo tazko. Hlavne take ovocie a zeleninu, ktore moze prist s kontaktom so zemou. Jahody, mrkvu... aj jablka. nevies ci neboli popadane.

mondolina
4. aug 2020

@andreatytler
Najprv si niečo prečítaj o mačke a toxe a potom dávaj rady, ďakujem 🙏

kitycat
4. aug 2020

@tianna toto pochopim, ale nepochopim, ze buduca mamicka si da nieco o com vlastne nie je presvedcena, ze je vhodne a dodatocne zalozi temu ci jej to neuskodi 🙏

ukulela
8. aug 2020

@babyttcirlno keď budeš kvôli zabíjaniu baktérií jesť vymazané, nebude problémom lysteria, ale fest nadváha. Nevysiluj. Vuhybaj sa plesnivym syrom, surovým vajciam, údeným a nevatenym masam. Ak sa bojíš zeleniny, jedz len doma umytú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre