Subway v tehotenstve

babyttcirl
3. aug 2020

ahojte tehulky,

Otazka ohladom jedenia subwayu v tehotenstve. Moze sa/nemoze sa?

Ja som si dnes dala cisto grilovane kura + nejaka zelenina ( nie salat) , zapiect. A doma som si este 30 sekund v mikrovlnke ohriala.. aby som zabila popripade nejake bakterie. Mam sa ale v budicnosti vyvarovat? Alebo raz za cas je to ok?

Date mi prosim vediet.

ivkazba
3. aug 2020

Preboha prečo by to nemalo byť v poriadku? To by si nemohla potom jesť ani v reštaurácii. Subway sa v tehotenstve v pohode môže jesť, tak ako aj iné jedlá z reštaurácii či fastfoodov, skôr sa neodporúča stres. 😉

monika2605
3. aug 2020

@babyttcirl ahoj, podla mna uplne v pohode..ja na co mam chut to si dam. Neobmedzujem sa okrem suroveho masa jem vsetko

luccija
3. aug 2020

@babyttcirl prečo by si nemohla?Väčšie riziko je zle umytý melón či ovocie, zmrzlina.Strasne prehanas😜

jaskolka
3. aug 2020

Jedz, čo ti chuti, vyhla by som sa len surovému mäsu, a nepasterizovanemu mlieku.

lenuliatko84
3. aug 2020

Dokonca aj mekáč si mozes dat😉

tani777
3. aug 2020

@lenuliatko84 ja som na cheesburgeri z mekacu ficala polovicu prveho trimestra 🙈😁 bola som schopna ist hodinu skor do nocnej,len aby som predtym stihla mekac 😁

midka
3. aug 2020

jasne,, v pohode, ved sa tam nestravujes 24/7 a co si pamatam, tak maju v ponuke hlavne milion druhov oblozenych bagiet,,, 🙂 to je v pohode,, ved tehotna si takmer 1 rok,, za ten cas sa vyskytne clovek vselikde jedno- ci 2 navstevy v Subway su v pohode....🙂

tomikejt
3. aug 2020

Preco by si nemohla? Netreba to v tehotenstve preháňať s touto mega opatrnosťou. Ja sa nijako neobmedzujem, jedine co nejem sú plesnove syry, vajíčka na mäkko a samozrejme surové mäso.

nyusika
3. aug 2020

toto si niekto asi iba srandu robi

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@ivkazba ja viem ze by to malp byt asi oki, ale listeria a ecoli v tych salatoch tam co maju nasjladane.. no neviem ako je to cerstve. No prospect otazka - jedli ste tam? 🙂

0silvia0
3. aug 2020

@babyttcirl no keď sa máš takto stresovať z takýchto somarín, var si pre istotu doma... to bude pre teba najbezpečnejšie🙄 Stres z hovadín v tehotenstve neprispieva ani matke, ani dieťaťu.

henka123123
3. aug 2020
miadi
3. aug 2020

To si nemala robit 😱dieta z toho bude mat podlhovasty bagetovy tvar 😃

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@lenuliatko84 to sok si uz raz dala. Vysmazane 🙂 zabite bakterie

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@miadi minimalne.. 😂😂

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@midka dakujem.. clovek niekedy nevie presne ze co a je z toho zmateny.. prve tehotenstvo

midka
3. aug 2020

🙂 jasne,, chapem.... 🙂

@babyttcirl

sense
3. aug 2020

@babyttcirl subway nie ale mekac ano...v podstste nieco podobne

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@sense obidve si mile rada z casu na cas dam. Len som bola trosku paranoidna z tej vystavenej zeleniny surovej v tom subwayi.. kvoli ecoli a listerioze..

sense
3. aug 2020

@babyttcirl to nie je surove hovadzie maso ci sushi.... tak zbyrocne nestresuj... a tiez to nejes prefpokladam 5x denne.... a ak sa bojis jednoducho to nejedz...m

kiwi3
3. aug 2020

nejedz to. je to nechutna francizova znacka s ocukrovanym pecivom a konzervovanymi prilohami. tak by som ti poradila. a to som este ani nebola tehotna.

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@sense celkom husta debata sa tu rozprudila..

ladybug138
3. aug 2020

Vobec by som sa nebala, ja som jedla pocas tehotenstva syr z blizkeho druzstva, az po porode som zistila, ze sa vyraba z nepasterizovaneho mlieka 🤦 a zijeme 😂

andreatytler
3. aug 2020

@babyttcirl ak to boli kuracie prsia tak OK. oni tu zeleninu drzia cerstvu.
Ale nejedla by som salamy alebo sunku... ziadne deli.

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@andreatytler bol ito tie kuracie prsia kusky, naschal som si ich vybrala.. tie salamy a sunky to by som asi neriskovala tiez..

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@ladybug138 vsak ale to je krasne lokalne 🙂 tam pomaly nema byt co zle

kitycat
3. aug 2020

som nevedela, ze s tehotenstvom moze prist zena o rozum...

babyttcirl
autor
3. aug 2020

@kitycat zeby? Az takto? No dobre.. 100 ludi, 100 chuti..

andreatytler
4. aug 2020

@babyttcirl neboj, myslim ze to bude OK. Ale chapem ta. Ja som sa super bala vsetkeho. Salamova Subway bola moja oblubena a davala som si ju aj 1x za tyzden a potom som do Subway radsej ani nesla celych 9 mesiacov, tiez moje oblubena je polievka Pho a to som tiez vynechala ale stalo to za to.

tianna
4. aug 2020

@kitycat kto nemal nikdy problém nepochopí 😉 o prvé babo sme prišli.. Kvôli listerii.. Chvalabohu ďalšie 3 tehotenstva v poriadku, ale teda dávala som extrémny pozor na to co jem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre