Tehotenská cukrovka a vychádzky počas práceneschopnosti

ivanalysinova
14. apr 2020

Ahojte je tu tehu s gestáčným diabetom a je na PN? Mam gestáčný diabetes nechcem užívať inzulín chem sa stravovať zdravo a pohybovať a držať si glykemiu. Ráno keď si nameriam glykemiu 8 musím ísť na prechádzku kým mi cukor neklesne. K tomu potrebujem neobmedzené vychádzky je to vôbec možné? Alebo musím prijať inzulín aby som sedela doma?? 😥😥😥

mogaa
14. apr 2020

@ivanalysinova a prečo by si k tomu potrebovala neobmedzené vychádzky? a nie tehotným sa zväčša nedávajú neobmedzené vychádzky, je to ako pri klasickej PN - si pracovne neschopná čiže máš dodržovať liečebný režim.....

mogaa
14. apr 2020

@ivanalysinova to či potrebuješ inzulín o tom rozhoduje diabetológ - cukrovka je v prvom rade o strave a nie vychádzkach.....

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@mogaa ja som na PN kvôli rizikovej práci a diabetu ale keď mam vysoký cukor ja musím ísť von a chodiť aj 30min a keď nemám vychádzky nemôžem sa krútiť v jednej izbe. Budem si musieť pichať inzulín.

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@mogaa áno diabetolog mi ho dá ak si neudrží glykemiu chodím na diabetologiu toto nebola otazka

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@ivanalysinova
@ivanalysinova
@mogaa v tehotenstve sú antidiabetika kontraindikované

mogaa
14. apr 2020

@ivanalysinova to naozaj nie je dôvod na neobmedzené vychádzky.....dávajú sa pri diagnózach ako onkologické ochorenie, psychiatrické choroby ale pri tehotenstve len vo veľmi výnimočných prípadoch......

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@mogaa a vy ste tehotná s diabetom?

majuskabobi
14. apr 2020

@ivanalysinova ja síce diabetes nemam, ale kedze som po ivf, gynekolog mi hned dal pn s neobmedzenymi vychadzkami. Skus to odkonzultovat so svojim gynekologom👍

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@majuskabobi ja som tehotná druhý krát. Prvý krát sa somnou ani nebavili a bolo to hrozne tehotenstvo..... Problémi nonstop nemocnica..... Teraz sa už inak namna pozerala dala ma PN ale mne sa vychádzky nedajú dodržiavať keďže mi glykemia skáče a je mi hlúpe prijať inzulín aby som sedela doma keď viem ze som to zvládla aj bez neho a dieťatko je zdravé ale proste som to porušovala.

mogaa
14. apr 2020

@ivanalysinova nie, len používam zdravý rozum....a mala som aj tehotnú kolegynku s diabetom, normálne chodila do práce do nástupu na materskú,,,,

ivanalysinova
autor
14. apr 2020

@mogaa teším sa snou aj vám držím palce!!!

mogaa
14. apr 2020

@ivanalysinova dakujem a nápodobne😉

evuska135
14. apr 2020

No ak rano je taka vysoka glykemia, podla mna dlhodobo tolko mat nemozes, pohyb tomu asi moc vela nepomoze, ak ti to uvidi doktorka urcite to zacne riesit

majamat
14. apr 2020

no glykemia 8 nalacno je dost, je fajn ze to vies dat dole, ale to, ze ti takto vyskakuje nie je dobre.

a pohyb skutoicne pomaha znizovat glykemiu. netusim ako to funguje, ale ano,a j diabetik, tkory ma nepravidelny pohyb, moze mat kolisave hladiny cukru., poznala som diabetika, ktory maval po pavani glykemie okolo 6 a mimo to aj cez 20.

rachel36a
14. apr 2020

Ja som bola PN pocas tehu, mala som aj gestacny diabetes...ziadne neobmedzene vychadzky ti pocas tehu nedaju, dokonca soc.poistovna v case korona virusu zakazuje davat akekolvek vychadzky

katkatess
15. apr 2020

@ivanalysinova ahoj, ja som bola tiez na pn kvoli rizikovej praci aj som mala diabetes gestacny. Neobmedzene vychadzky mi sice doktor nedal ( tym ti poradit bohuzial neviem), ale rannu glykemiu mi pomahalo znizit, ked som v noci okolo 3tej nieco zjedla, najcastejsie kusok tvrdeho syra. Nie je dobre byt ani v noci s diabetom nalacno, a urcite treba zaviest aj neskoru veceru. Tie hodnoty cukru budu stupat a vrcholit okolo 32-34tyzdna, ja som to sama videla, ze v 28tt som mala dietu a super hodnoty a cim vyssi tyzden tak pri tej istej strave to slo hore, nastastie som to zvladla bez inzulinu.

majamat
15. apr 2020

@katkatess aj moja sestra to zvladla bez inzulinu ma predispoziciu mat taketo tazksoti v tehu, lebo am roky vyssi cholesterol, tiez vyssi vek, aj nadvahu. cize metabolizmus uplne ok. nemala. no ked si nadstavila dietu, tak sa glykemia stabilizovala a do konca tehu mavala casto dokonca hodnoty v norme. hlavne nalacno a po jedle niekedy na hornej hranici. vyskakovalo ejj to malokedy, dokonca este aj ked nahodou porusila dietu ( boli sviatky a dr. ejj to schvalila ), tak glykemie stale v norme.

inak oc je sranda, jedavala casto slane syrove oplatky, co robila moja mama. tie jej glykemiu vobec nezvysovali. aj ked je tam muka, no je tam aj syr ( to znizuje GI ) a hlavne su lahke, cize nie ej tam tychto surovin vela, cize vela toho nezjedla.

juliet86
15. apr 2020

co tak zohnat domov orbitrek napr?

veronika1234512345
15. apr 2020

Skus sa informovať u svojho Dr ci ti nedá neobmedzené vychádzky.
Ja som od 13.1 na pn a odvtedy mam neobmedzené vychádzky.

jenisjenis
15. apr 2020

@ivanalysinova ahoj ja mam tehu cukrovku a nikto mi ziadne neobmedzene vychadzky nedal akurat mi nasadili inzulin. A v tejto Corona situacii ked sedim uplne doma tak som si musela aj davky zvysovat. 8 po jedle je uz podla mojej gyn na inzulin.Postupne som zacinala po 2 jednotkach a zvysovala lebo do 35 tt sa stale len glykemie zvysuju povedala dr. A aj to tak bolo v mojom pripade.

dzovanna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre