Tehotenstvo alebo mimomatrenicové?

danicabbb
3. júl 2018

Ahojte maminky som momentálne 4tt tehotenstva podľa dr zatiaľ vidieť gestačný vak o dva týždne kontrola. Krv mi zobraná nebola no ja mám strach je to moje prvé tak sa chcem opýtať či je normálne pichanie vaječníkov a bolesť podbruška. Dosť mám strach z mimomaternicového tehotenstva. Keď videl vak bude aj plod? Či môže byť aj niekde inde umiestnený. Moc sa bojím. Vaječníky by už nemali pichať bolieť, že? Testy sú silné dokonca testovacia čiarka silnejšia. TESTYĎakujem za každú odpoveď moc moc

annamari4
3. júl 2018

@danicabbb ahoj určite by videl , že je mimo a bolesti tiež bývajú,neboj sa nič, držím päste 🤗🍀

danicabbb
autor
3. júl 2018

@annamari4
@annamari4 ďakujem dúfam tue vaječníky ma vystrašili.. No a v takom týždni ešte asi by nič nemohol vidieť hmm?

blontimka
3. júl 2018

@danicabbb ktory si tt? Ja som dnes bola u dr a nic nevidel :(

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka som 4tyzden a ty

tatianaba
3. júl 2018

Ja som bola cca osmi tyzden a nikto nevidel nic. Len mi zobrali krv a podla toho zistili,ze som tehotna a ak by to nebolo mimomaternicove,uz by cosi muselo byt vidiet... Ak u teba videli vak,tak klud, na stvrty tyzden je to v poriadku. 🙂

veronice
3. júl 2018

@danicabbb ked dr videl gestacny vak to znamena ze vajicko uspesne dorazilo do maternice 🙂 takze mimomaternicoveho by som sa nebala. A to ze pichaju vajecniky a podbrusko - na to si zvykaj - ja som teraz 12tt a stale ma nieco picha a taha....maternica sa roztahuje tak pracuje a preto picha. Mne bolo vidno babo ked som bola 6+2 takze ziadne stresy a pockaj do dalsej kontroly, tam sa uvidi, drzim palce a gratulujem 🙂

vivinka025
3. júl 2018

V štvrtom týždni tehotenstva je takýto ultrazvukový nález normálny, iba prítomný gestacný váčok. Takisto bolesti môžu byť prítomné. Diagnostika mimomatermicového tehotenstva je zložitá, na ultrazvuku veľmi ťažko oddiferencovať /v 4.týždni by nebolo nič pozorovateľné/. Na to sa odoberá krv na HCG.

danicabbb
autor
3. júl 2018

@veronice ďakujem krásne si zlatá takže už len počkať na plod? Gestačný vak je inak plodovy alebo dutina? Že

danicabbb
autor
3. júl 2018

@tatianaba ďakujem krásne dúfam strach je veľký skrz tych bolestí obcasnych

danicabbb
autor
3. júl 2018

@vivinka025 čiže ešte teda neviem na čom som, že?

blontimka
3. júl 2018

@danicabbb keď máš raz vak v maternici, nemôžeš ho mať vo vajecniku. MIMOMATERNICOVE TO UŽ NEBUDE.
Ja som 4+5tt... Ale nič mi tam dr nevidel....
Nebies koľko meral tvoj vak?

blontimka
3. júl 2018

@danicabbb resp. Kedy si mala prosím ta posledný menzes?

janulka2811
3. júl 2018

Určite keď ta picha vo vaječníkoch a máš bolesti podbruska je iba dobre,to znamená zdravé tehotenstvo.Vo 4.tt nieje 1-2mm plodu ultrazvuk schopný zobraziť,mne ukázal až keď bol plod vacsi a vak 3cm bola som 6.tt.

vivinka025
3. júl 2018

@danicabbb tak ako tu píšu aj ostatné ženy pokiaľ je prítomný gestačný váčok v maternici ide o vnútromaternicové tehotenstvo.

veronice
3. júl 2018

@danicabbb tak tak 🙂 tam sa formuje baaabo 🙂

vivinka025
3. júl 2018

@blontimka je možné že doktor ešte nič nevidel pretože ovulácia nemusí byť presne v strede cyklu tzn. tehotnosť nemusí byť taká dlhá ako bol posledný menzes. Treba počkať chvíľu

vivinka025
3. júl 2018

@blontimka meranie dĺžky gestačného váčku nie je také presné na určenie dĺžky tehotenstva ako meranie plodu

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka asi 7m keď som dobre počula tak a krv ti brali?

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka pardon mm nie m

danicabbb
autor
3. júl 2018

@janulka2811 aha ďakujem krásne už som v obraze tak len dúfam, že ho bude vidieť o dva týždne

danicabbb
autor
3. júl 2018

@veronice ďakujem krasne maminky za vysvetlenie

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka 26.5

blontimka
3. júl 2018

@vivinka025 práveže mám od ovulacia 18 dni.. Teraz by som mala byť 4+5tt.... na sone dnes nevidel nic. Zobral mi krv... Tak som zvedavá zajtra..ďakujem za všetky rady 😚 vidím že sa vyznas

blontimka
3. júl 2018

@danicabbb ahaaa. Chvalabohu... ja som 31.5. To je 5 dni rozdiel.... 🤣 ty si 5+3...čiže v 6tyzdni... ja som 4+5... čiže 5 týždeň.
Srdiečko ti bude vidno najskôr od 6+.....

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka pardon som sa z mýlila 30.5pisem na mobile jak blbá s tou klávesnicou

vivinka025
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivinka025
3. júl 2018

@blontimka držím palce 😉

blontimka
3. júl 2018

@danicabbb podľa čoho ratas 4tyzden? Si 4+6tt čiže 5 týždeň.... 😉 od zajtra máš šiesty 🙂

shades3
3. júl 2018

Neboj sa, niekedy az v 8-9 tt vo vaku aj nieco vidno, preto sa zvycajne az vtedy chodi k dokimu na potvrdenie. Urcite bude vsetko v poriadku 😘

danicabbb
autor
3. júl 2018

@blontimka no tak k mi ratal moj dr od ovulky alebo resp. Počatia a keď ratam ja podľa týždňov to sedí či

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre