Tehotenstvo USG - srdiečko

29. okt 2022

Babeny, bola som v stredu na potvrdenie tehotenstva, videl 6.8 mm vacok, nič viac - to bolo 5tt+2. Objednal ma o necelé dva týždne, to by som mala byt 6tt+5. Nie je to skoro na videnie srdiecka? Vezme mi aj krv. Ano, mám komplikácie, beriem večer progesteron. 🙈☺️

ajko2011
29. okt 2022

Ja som bola prvýkrát 4tt+5 a bolo vidno len gestačný vak. Tiež som mala nasadený Progestanelle večer. Všetko je ok. Ďalšia kontrola bola 9tt+5.

mia_von_prag
29. okt 2022

Ja som bola 6+3 a embryo malo už 9mm a srdce bilo.

basska_b
29. okt 2022

To si bola dost skoro, mohla si aj o par dni neskor otehotniet... neboj, dolezite je, ze ide o vnutromaternicove tehotenstvo. Ked som bola s dcerkou v 7+2, najprv ukazalo len vak a potom az ked silnejsie pritlacil, tak tam bolo aj so srdieckom. A to on ma spickove sono, chodia k nemu baby na morfo sono. Asi to len blbo zobrazilo. Aj som neskor otehotnela, mala som 38dnovy cyklus popri kojeni

autor
29. okt 2022

@basska_b to neviem aké špičkové môže byt, myslis take čo ma taký ten tenší hrot akoby guľku? Že k vrchu sa stensuje? Lebo take niečo on ma 🙂 no bojim sa, že čo povie, keď náhodou srdiecko ešte neuvidí, lebo počas mesiaca sme sa viackrát snažili no a ja obulaciu fyzicky necítim tak si ani nedokážem tipnúť kedy to mohlo byt 🤭

petamich
29. okt 2022

nic nepovie 🙂 ja som po dvoch potratoch chodila prve tyzdne ako na klavir, na prvej kontrole som bola 4+5 videl len 7 mm vacok a potom som bola 7+1 a uz bola akcia srdiecka, ja som ale mala posunutu ovulaciu skoro o tyzden a preto uz bola akcia, vravel mi, ze bezne je vidiet aj neskor 🙂 oni su na take zvyknuti a cakaju s nejakymi absolutnymi zavermi, nemusis sa vobec bat! drzim silno paste 🤞🏻

basska_b
29. okt 2022

No, teraz chodim.k inej gynekologicke a ked to porovnam, ona ma slabsie sono, ukazuje to dake divne tiene a zrni to... tu hlavicu neviem, to som si dako nevsimala - ten byvaly gyn mal nejaky top pristroj, ktory zmeral aj veci, co bezne sono nezmeria, chodia k nemu baby od inych Dr. na morfo sono za 100 eur. Ja len ze mozno u teba keby viac pritlacil, tak by v tom vaku bolo nieco. Sonoval cez brucho ci zospodu vlastne? To je dolezity detail

autor
30. okt 2022

@petamich dakujem🙏🏼

autor
30. okt 2022

@basska_b 100€😱 to moje tehotenské príspevky pojdu len na vysetrenia?🥵 no zospodu, hneď ako bolo vložené bolo vidno, tak som citila že po vrchnej stene akoby vysetroval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre