V ktorom som týždni?

daruska123
6. júl 2021

Ahojte mohli by ste mi pomoct nevyznam sa v Tom v ktorom tyzdy som? Kolko meria?kolko vazi? Dakujem

nafka0483
6. júl 2021

@daruska123 Podla toho kedy bola posledna menstruacia.
Mas tam jednotlive merania k tomu odhad na aky tyzden to priblizne sedi s odchylkou viac ako 3 tyzdne. A rovnako tam mas odhad vahy.

zanetakovacsova
6. júl 2021

@daruska123 nebude to prebiehajúci 37tt? Či iba ja zle čítam.

daruska123
autor
6. júl 2021

@nafka0483 no vies ja som mala poslednu menstruaciu 8.10.2020 a mne to vychadza ze by som o 3dni mala byt v 40tt lenze kazdy lekar mi dava iny tt neviem sa v Tom vyznat a som s toho fakt zufala pretoze neviem v ktorom tt som

zanetakovacsova
6. júl 2021

@daruska123 no na papieri máš mieri väčšinou zodpovedajúce tomu 37tt nie som odborník ale tak je to písané a podla menzesu sa ťažko riadi to nie je presmé

nafka0483
6. júl 2021

@daruska123 Tehotenske tyzdne sa vzdy pocitaju podla poslednej menstruacie. Termin porodu sa prisposobuje podla toho ako babe rastie, cize podla merani.
Ty si teda podla menstruacie v nejakom 39. alebo 40. tyzdni, tak ako ti to vychadza podla menstruacie. Ale podla merani je babo mensie, cca na nejaky 37.-38. tyzden, takze je mozne ze budes prenasat. Termin porodu ti predsa lekar upravi, odhadne podla toho.

daruska123
autor
6. júl 2021

@nafka0483 dobre dakujem 😢💙

daruska123
autor
6. júl 2021

@nafka0483 takze podla toho papiera meria 32.9cm?

nafka0483
6. júl 2021

@daruska123 Neviem co je HC, aky udaj to je. Tebe pri vysetreni ani po nom lekar vobec nic nepovedal? A ty si sa nic nepytala?

petamich
6. júl 2021

@daruska123 tieto merania su iba orientacne - kedze vo vyssom stadiu tehotenstva uz zohrava rolu aj genetika, dedicnost atd. nas maly je napr. o tri tyzdne vacsi ale termin porodu mam xy - preto je tam rozpatie 38-42 tyzden, ze je normalny porod

ty podla tohto merania - babo je kusok mensie, co ale vobec nevadi, stale moze byt pekne v termine nie vsetky deti maju 4 kg a 53 cm 🙂 a prenasat vobec nemusis, vravim nas je vacsi a vyzera to tak, ze prenasat budem 😂

lekar termin porodu upravuje vacsinou iba v pripade ak pri prvom merani v 12tt je drobec vacsi/mensi = bola posunuta ovulacia, inak stale nechava termin porodu podla poslednej MS orientacne ty by si mala mat 9.7.2021 ale neviem aky si mala cyklus

HC je obvod hlavicky, dlzka dietata sa neda zmerat (kedze ho nevedia vybrat, natiahnut a odmerat) - meraju hlavicku, stehennu kosticku a obvod bruska a potom dopocitaju vahu, ktora tiez ma odchylku +- 500 g co je dost 🙂

skratky najdes tu
https://www.slnieckovo.sk/blog/co-znamenaju-skr...

daruska123
autor
6. júl 2021

@nafka0483 pytala som sa lenze pan doktor mi stale povie nieco ine a na papiere je tiez nieco ine takze vobec nechapem

jeltica
6. júl 2021

Joj a preco si sa neopytala u doktora, z tohto sa bezny clovek nevysomari :D

petamich
6. júl 2021

@jeltica ale vysomari, staci trosku pogooglit, je x stranok kde je vysvetlena kazda jedna hodnota 🙂 len nechapem, preco zeny maju tendenciu hned zacat stresovat a mat pocit, ze je nieco zle 🤷‍♀️
akoby sme sa vsetci rodili uniformne, presne v 40+0, vsetci mali 3.5 kg a 50 cm 🙈

nafka0483
6. júl 2021

@daruska123 A co ti teda povedal lekar?

katkamatka7
6. júl 2021

@daruska123
BPD priemer hlavy
HC obvod hlavy
AC obvod bruška
FL dĺžka stehennej kosti

majamat
6. júl 2021

@daruska123 nieviem kedy robili tie miery, predpokladam, ze nie je to davno,a le v poslednych mesiacoch su merania veli nepresne, napr, v hmotnosti sa mozu pomylit kludne aj o 1kg + prve tyzdne sa deti vyvijaju vlemi podobne, ale uz neskor nastupuje akasi predispozicia. niekedy je predispozicia taka, ze sa mu narodi dieta z nizkou, niekomu s priemernou, inemu s nadpriemernou hmostnostou a teda aj mierami.

toto vsetko je dovod, preco tieto rozmery nemozu byt dovodom pre zmenu tt a teda zakonite aj zmenu TP.
cize ak ti vychadza, ez si v 39tt, tak si v 39tt a tieto rozmery to zmenit nemozu.

jasne,, kazda zena nema v rovnakej faze cyklu ovulku, preto sa TP upravje len do konca 1.trimestra podla sona v nejakom 12tt sa robi sona a vtedy ma byt posledna uprava. potom uz nie. zial, niektori dr. to aksoi nevedia a bezne to robia.

daruska123
autor
6. júl 2021

@nafka0483 absolute nic pretoze ked som chodila ku svojmu gynekologovy tak mi napisal do tehotenskej knizky ze 3.6.2021 som Bola v 35tt a dnes 6.7.2021 som Bola na velkom usg a napisal mi ze som len v 36 tt takze nechapem fakt som s toho mimo som prvo rodicka takze vela veci okolo tehotenstva neviem... A kezdze tu na slovensku nemam velmi skusenosti s lekarmi kezdze som byvala v zahranici

petamich
6. júl 2021

@daruska123 a kam do knizky ti to napisal? dozadu? do takej tabulky - to je normalne tam zaznamenava priemerny vysledok merania (gestacny vek sa to vola) ale termin porodu vpredu ti zrejme nechal nezmeneny - aky tam mas?

tiez som prvorodicka, nemam s tym skusenosti ale tak googlim a pytam sa 🙂 lebo ja som teda chcela vediet co to znamena a ci pojdem rodit o tri tyzdne skor 🥴 a lekar mi to vysvetlil

daruska123
autor
6. júl 2021

@petamich tak to mam napysane lenze ja som mala takeho gynekologa ktory Ani Sam nevedel v ktorom tt som a ked som sa ho nieco opytala tak mi odpovedal ze vsetko je v poriadku...

ukulela
6. júl 2021

@daruska123 tvoj týždeň tehotenstva sa ráta od poslednej menstruacie. To je fixny údaj. Údaje z meraní na sono môžu mať odchýlky a zodpovedať iným priemerným hodnotám. Ale týždeň tehotenstva je podľa menzesu, to si hod do kalkulačky tehotenskej a máš.

petamich
6. júl 2021

@daruska123 tym sa vobec neriad, to ti len prepisal hodnotu z toho papiera v povodnom prispevku co si dala, nikde tam nepise a menime termin porodu 🙂 termin porodu mas niekde inde v knizke a ten je fixny podla toho co sme ti tu uz pisali, mala by si mat cca. okolo 9.7.2021 ak si mala "normalny" cyklus

nafka0483
6. júl 2021

@daruska123 Presne ako ti pise @petamich - to ti nezapisal, ze si v takom tyzdni, lebo to v ktorom tyzdni si sa proste nemeni. Akurat babo moze byt mensie a zodpovedat meranim nizsiemu tyzdnu. Ale to je vsetko ok, podla toho sa da predpokladat, ci bude porod skor ci neskor.

daruska123
autor
6. júl 2021

@petamich dakujem za kazdu odpoved💙

monro
6. júl 2021

Mne sa zda, ze hore je 36+3, takže predpoklam, ze je to podla poslednej menstruacie 37tt

ukulela
6. júl 2021

@daruska123 kazde dieťa rastie svojim tempom. Niektoré sa narodí presné v termíne 48cm a 3kg, ine 55 cm a 5kg. Lekári majú tabuľky, koľko dieťa v ktorom týždni priemerné meria. Kolko ma obvod hlavy, aku má stehennu kosť. na tých prvých výsledkoch máš namerane údaje a za nimi údaj, ktorému priemeru podľa tabuľky to zodpovedá. Znamená to, že tvohe bábo je trocha menšie, ako je priemer. Že teraz meria toľko, ako ine deti zvyčajne v 37tt. Tvoj týždeň tehotenstva to ale neovplyvňuje. Termin menzesu je fixny.

petamich
6. júl 2021

@daruska123 za malicko ❤️ a tvoj lekar je zaujimavy "typ" 🙈 musim povedat

daruska123
autor
6. júl 2021

@petamich ano ja som sa s nim uz aj par krat poskriepila pretoze na kazdej jednej poradni mi nieco ine povedal takze tak

daruska123
autor
6. júl 2021

@petamich mozem sa este spitat ci mi uz kleslo brusko?

petamich
6. júl 2021

@daruska123 to si porovnaj na dvoch fotkach zboku starsej/novsej ak mas ;) spredu to nie je uplne vidno

surama
6. júl 2021

@daruska123 Oni ti zakladny termin vyrataju z poslednej MS, ale potom este zvyknu pisat, ze velkost plodu akemu tyzdnu zodpoveda a to sa nemusi zhodovat. Ale ani to nic nemusi znamenat..je to len odhad. Moj je o tyzden popredu, ale povedali mi,ze moze sa narodit skor alebo nacas, ale bude vacsi.

janedoe
6. júl 2021

@daruska123 ja som mala poslednu MS 9.10. a som 38+4tt dnes. Takze ty o den viac 😊 ale este stale prebiehajuci 39 tyzden, ak si mala pravidelnu menstruaciu. Najpresnejsie su merania v tom 12tt. Podla tychto poslednych merani je babo trosku mensie a ma cca 2900g, co moze sediet na tych 36+ tt. Nemusi kazdy rodit 4 kilove deti 😊 Moj stredny pampuch bol narodeny v termine s 3100g a 47cm. Aspon bol lahsi porod 😁