Ktorý mesiac je 6. týždeň tehotenstva?

erikacizmova
21. jan 2021

Dobry vecer ked som v 6tt? Kolkatom som v mesiaci? Viem teraz si budete mysliet ze som sprosta ale v tychtoch veciach sa fakt nevyznam...

miadi
21. jan 2021

@erikacizmova 2 😊

erika2789
21. jan 2021

@erikacizmova podľa toho budeš vedieť v ktorom mesiaci si

abcmajacba
21. jan 2021

@erikacizmova mesiac má 4 týždne tak vždy deleno 4. T.j. 6/4=1.5m a to sa už počíta teda že si v druhom mesiaci. Keď budeš v 20tt /4=5 mesiac. Aspoň ja som si to takto vždy počítala 😉.

katulastraka
21. jan 2021

@abcmajacba v tom pripade by muselo tehotenstvo trvat 10mesiacov. Co sice pravda je, ale jedine tak lunarnych mesiacov 🙂

nafka0483
21. jan 2021

@katulastraka Ved tehotenstvo sa nepocita podla kalendarnych mesiacov, ale podla lunarnych. Trva 40 tyzdnov, co je 10 lunarnych mesiacov.

jaskolka
21. jan 2021

Je to druhý mesiac.

ukulela
21. jan 2021

@katulastraka áno, tehotenstvo sa počíta na lunárne mesiace. Lebo kalendárne nemajú rovnaký počet dní.

nafka0483
21. jan 2021

@ukulela Presne tak a babo sa nebude vyvijat v dany mesiac dlhsie, lebo je akurat marec a kratsie lebo je akurat februar.

katulastraka
21. jan 2021

@ukulela
@nafka0483 ja neviem baby, ale este som nepocula ze by niekto povedal "porodila v desiatom mesiaci" alebo "som v desiatom mesiaci"

nafka0483
21. jan 2021

@katulastraka Ani ja, vacsinou hovoria v ktorom su tyzdni 🙂 prave preto, ze to nesedi - lebo tehotenstvo trva 10 lunarnych mesiacov a to je cca 9 kalendarnych. Je to len priblizne.
To mas rovnako ako ked pocitaju ake stare je dieta. Tak ma tyzden, dva, tri styry, mesiac... a potom druhy a treti mesiac uz nepocitaju podla 4 tyzdnov, alebo uz prejdu na kalendarne mesiace. Cize ked je dieta narodene 2.3. tak mesiac ma 30.3. alebo 2.4.? No podla toho ci pocitas lunarne ci kalendarne.

ukulela
21. jan 2021

@katulastraka tak ako menzes, ani tehotenstvo sa neriadi kalendarom, ale mesiacom 🙂 toto porovnavanie, resp presne bazirovanie na tom, ci som v druhom, ci tretom, ci dva a poltom mesiaci je preto matuce. priznam sa, ja som to neriesila ani neevidovala. po urcitu dobu som hovorila, v ktorom som tyzdni, od urcitej doby som to uz komunikovala cez termin porodu ... ja som trocha clovek matematiky a logiky (teda niekedy 🙂🙂🙂 - a preto mi je pocitanie na mesiace, ked jeden ma 30, druhy 31 a treti 28, ci 29 dni proti strsti 🙂🙂🙂 okrem toho, ako sa pise vyssie - tehotenstvo trva 40 tyzdnov, teda 10 lunarnych mesiacov, co je len priblizne (nie presne) 9 mesiacov

abcmajacba
21. jan 2021

@katulastraka veď je to len približne. Hádam si nebudem tlačiť tabuľku a keď niekto spomenie v ktorom je týždni nevytiahnem ju z tajného vrecka.

lilusbal
13. jún 2022

Baby mne keď ukazuje na tehotenskéj kalkulačke 4+6 tt to je začiatok 2 mesiaca či ako to je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre