Veľká citlivosť na pachy

nefertitka
30. dec 2012

Ahojte, nasla som nieco o citlivosti na pachy v tehotnosti, ale v temach sa to spomina len okrajovo, ako priznak tehotenstva. Chcela by som sa vas opytat, ci ste mali alebo mate niekto velku citlivost na pachy v prvom trimestri, resp. kedy vam to preslo. Poznam pripady, ze tehotnym smrdelo par veci, ale mne smrdi komplet vsetko, od kozmetiky, cez pachy od varrenia, zatuchnutost v byte citim, co som predtym nikdy necitila, mam problem si umyt vlasy, umyt si ruky mydlom, krem na tvar radsej ani nepouzivam....strasne nieco, mam dojem, ze nemozem existovat, lebo nemozem slobodne dychat. Asi sa to neda nejako eliminovat, ze? A zo vsetkeho co mi smrdi (a je toho vela) ma napina:(

nefertitka
autor
7. okt 2013

@zoevs jezis ti chlapi su magori niekedy...naco by si si to vymyslala?Daj mu precitat moj uvodny prispevok a uvidi, ze toto sa vymysliet neda

monciky
7. okt 2013

@zoevs
hlavne, ze sa o tom bavil s kamosmi, chytrak...., nic si z neho nerob a drz sa nadalej svojho
nech Ti to rychlo prejde...

katkakovac
7. okt 2013

Ja mám čuch ako stopovací pes. Kvapku alhkoholu vypitú pred dvoma hodinami viem detekovať na meter, muž ma neoklame😀 kuchyňa je prípad sama o sebe, dva týždne bola u nás anarchia, nakoniec musel upratovať muž alebo prišla segra. Zle mi bolo od 6 týždňa až tak do 13tt, nemohla som nič jesť a schudla som 3 kg. Teraz sa to zlepšilo. A nakoniec som si našla šikovné riešenie, nechcelo sa mi pokaždé volať segru upratovať. Kúpila som si na doma sterilnú rúšku na ústa. Som schopná upratať a navariť, akurát vždy vyvolám záchvat smiechu😉 Aby som sa mäsa nemusela dotýkať, kúpila som si sterilné rukavice a pokaždé ich vyhodím. V sobotu som varila čevapčiči a prežila som bez ujmy. Horšie je to vonku, najviac mi vadia "živočíšne" pachy z verejných záchodkov a podobne, pachy v reštikách, vydýchaný vzduch v obchodoch.... Švagriná mi poradila zobrať si šatku na krk a keď je najhoršie, dať si ju cez ústa a nos. Aj to som vyskúšala a funguje to. Občas mi zostane zle, ale verím že sa to bude len zlepšovať a postupne to zmizne. Keď tak, pôrod to vyrieši 🙂

ichbinich
7. okt 2013

To som mala aj ja na zaciatku druheho tehotenstva. Mne smrdel vlastny, jemne parfemovany sprchovaci gel a deo, aj krem na tvar! Som si musela kupit neparfemovane verzie! Manzel mi po pouziti jeho deo a vody po holeni tiez smrdel... Tak vedel, ze ak chce pusu, musi si pockat, kym to trosku vyprcha 😀
Preslo to zhruba v tom case, ako presli aj celodenne nevolnosti, niekedy v 16 tyzdni. Mala som asi dva tyzdne pokoj a prislo palenie zahy 🙄 Ale zo vsetkeho, pomaly aj z vody! Tak som na to kaslala, VSADE (doma, v robote, v kabelke, v bunde) som mala tabletky Rennie, tie sa mozu, a sla som aj do cinskej restauracie... Lebo bolo fakt jedno, co som zjedla. Dala som si akoze dietne zemlu a zaha ma palila tiez. Posledny krat ma zaha palila vecer po porode. Ale v kabelke som mala Rennie, dala som si a bolo dobre...

mowinka1
7. okt 2013

môj prvý príznak v tehotenstve (a okrem pálenia záhy v 2mesiaci asi aj posledný) - cítim až za roh a 100krát denne sa obzerám s otázkou: čo to tu smrdí ???

saimonkaa
7. okt 2013

@nefertitka Mna strasne napina co som si vsimla ked si streknem dezodorant alebo vonavku...O smrade na wc ani nehovoriac, co predtym sa dalo prezit.....

zoevs
8. okt 2013

dakujem baby za podporu aspon niekto.....aspon virtualna podpora ked uz nie ina ;(

eminka7
30. okt 2013

ja som si vcera kupila dva maslove croisanty (neviem,ako sa to pise 😀 )...dnes ich mam mat na olovrant cestou do prace...no ako ich tu v kuchyni mam pri sebe (za stolom som na notebooku a popritom sa motkam po celom byte :D),tak stale ich citim,smrdia mi neskutocne, obavam sa,ze ich budem musiet nechat doma,lebo nieco tak smradlave asi nezjem :D neviem ci su len nejake extra premaslovane,alebo mam aj napriek neg. testu nejake priznaky

nefertitka
autor
30. okt 2013

@eminka7 ja som vcera muzovi povedala, ze si grgol pivo, a nechapal, citila som to cez dve izby 😝 on bol inde a ja inde

amelian
30. okt 2013

no ja napriklad uz od zaciatku tehotenstva nevarim, lebo mi ta cela priprava smrdi a napina ma ... tak vari priatel alebo restauracia 🙂
nejak to neprechadza, len sa uz nepovraciam

klincek
30. okt 2013

kocky, vydrzte, prejde to, len to chce trosku casu. teda vacsina prejde.. mne cigarety, modry tekuty perwoll a nejaky umyvaci prostriedok na podlahy s kvetinovou vonou (to by som chcela vidiet tie kvety 😝) smrdia dodnes tak, ze sa idem dovracat.
chlapom, co maju mudre reci, dajte hned po porode prebalovat, potom nech su husti! 😀

nefertitka
autor
7. nov 2013

@zoevs ahoj, uz sa to zlepsilo?

haliee
20. apr 2014

baby, tie co ste tu pisali, kedy to preslo?
ja som hotova z pachov, kava, cigarety hlavne, pansky deo ☹
a cokolvek v potravinach, vlastne ani neviem co to konkretne, neskutocne citim,
ani jest neviem, bohuzial sa to moc casom nezlepsuje.
do obchodu chodim len minimlane uz, nakolko staci malicko a je mi zle

hameeda
20. apr 2014

baby nechcem vas strasit ale ja som toto mala ked som bola tehotna s chlapcami a preslo mi to az ked som prestala kojit, nevracala som moc ale napinalo ma stale 9 mesiacov plus dobu co som kojila ☹

haliee
20. apr 2014

@hameeda vazne, ☹ mna tiez tak napina z toho a citim nestabilny zaludok v nom plus triasku...

martinalici
20. apr 2014

@nefertitka Ahojky súcitim s tebou.Ja mám to isté. Pri prvom mi vadilo pár vecí a teraz všetko aj to moje dievčatko (3,5 roka) mi tiež smrdí - hlavne keď má nové čerstvo vyprané veci. Zabijak je vešať vypraté šaty a variť to hej. Ja už týždeň nič varené nejem len surové lebo to menej vonia. Držím prsty dúfam , že to dlho trvať nebude. pa

hameeda
20. apr 2014

@haliee : ano, mne sa dokonca aj zmenili niektore chute, co som predtym bezne jedla tak teraz ani nemozem citit a to je uz 5 rokov, a pochybujem ze sa to zasa otocia, ked som bola tehotna s dievcatami tak som ani nevedela ze som tehotna 😒

simonapavl
15. dec 2016

@nefertitka ahoj.tak kedy ti to nakoniec preslo?

beruska87
17. aug 2017

Ahoj, sme v 10.tyzdni, prvý mesiac bol ok. Potom mi lekárka nasadila Progesteron. Boli tam problemy tak preto a sa ma spýtala či mi je zle, ja že nie a ona na to, že tak to není dobre, že to tiež svedčí o nízkej hladine progesteronu. Na pachy som už bola trošku citlivejsia, ale akože len som cítila čo možno bežne by som neregistrovala. Potom to prislo, zle, všetko smrdí, vadí mi moja kozmetika, partnerova, otvoriť chladničku je nočná mora, najhoršie je, že mam v nose VKUSE taký čudný pach, čo ani neviem popísať a niekedy som fakt zúfalá, ale tak len nech je dieťatko v poriadku.

naty2905
9. mar 2021

@dejna077 a do kedy si to tak mala že ti smrdel chlap zato že fajčí ? Aj ja to mám tak a už ma z toho ide poraziť 🤦

michaelaff
12. mar 2021

@nefertitka akokeby som citala o sebe... 😔 Ta citlivost na pachy je hnus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre