Veľká citlivosť na pachy

nefertitka
30. dec 2012

Ahojte, nasla som nieco o citlivosti na pachy v tehotnosti, ale v temach sa to spomina len okrajovo, ako priznak tehotenstva. Chcela by som sa vas opytat, ci ste mali alebo mate niekto velku citlivost na pachy v prvom trimestri, resp. kedy vam to preslo. Poznam pripady, ze tehotnym smrdelo par veci, ale mne smrdi komplet vsetko, od kozmetiky, cez pachy od varrenia, zatuchnutost v byte citim, co som predtym nikdy necitila, mam problem si umyt vlasy, umyt si ruky mydlom, krem na tvar radsej ani nepouzivam....strasne nieco, mam dojem, ze nemozem existovat, lebo nemozem slobodne dychat. Asi sa to neda nejako eliminovat, ze? A zo vsetkeho co mi smrdi (a je toho vela) ma napina:(

drobcek26l
30. dec 2012

Juj poznám to. Chvalabohu mne robilo problém iba zopár vecí, napríklad: Umývací krém Cif alebo lak na vlasy. Po pôrode sa to stratilo, no teraz má malý 4 mesiace a mám taký pocit že je to tu znova, lebo tie veci mi zase prekážajú. Tak neviem čím to je ale tehotná zase snáď niesom.

uhnakova
30. dec 2012

Ja som bola na tom podobne, vsetko som citila a bolo mi z toho strasne spatne. Nevolnosti sice zhruba v polke tehotenstva ustupili, no citlivy cuch mi zostal az do konca. Po porode sa to postupne behom prvych tyzdnov vratilo nastastie do normalu 🙂.

kleyta49
30. dec 2012

No mne sa tiez dvihal zaludok uplne zo vsetkeho. Bolo mi tak zle ze som niekedy lezala v krci aj pol dna a nebola som schopna zjest kusok chleba. Velmi zle mi bolo do cca 6. mesiaca a potom to bolo lepise, ale nebolo to ono. Citlivost na poachy cele tehotenstvo. Vsetko som si musela kupi neparfumovane a niektore vone ani teraz nemozem.

titkovamiriam
30. dec 2012

@nefertitka ja som to mala pri Milanovi,všetci zo mna boli zúfali,tiež mi vadilo všetko aj prášok na pranie a najhorsie to molo so surovým masom,k masiarovi som ani nechodila,varila minimalne cca do 6m-potom ako to prišlo tak to prešlo ale bolo to fakt zufale,pri dalsich tehotenstvach sa to nevratilo

piacere
30. dec 2012

Ak ti napisem, ze moj prvy trimester bol v zime a mna sialene nadrapovalo z cerstveho, chladneho, snehoveho vzducu, uveris mi? 😀
Sucitim s tebou. Po prvom trimestri mi uz nevadilo vsetko, ale vzdy sa naslo nieco, co mi vadilo...az do porodu. Citlivost na niektore pachy mi ostala aj par mesiacov po porode...

lusia222
30. dec 2012

Ahoj,vitaj v klube 🙂 Ja som v prvom trimestri nemohla pouzivat ziadne deodoranty ani parfemy,zuby som si cistila s napinanim,sprcha bola nocna mora...casom to ustupilo ale niektore veci ostali az do konca...ked si na to teraz spomeniem je mi zle 😖 Ale ked sa pozrem na moju dcerusku hned na to zabudnem 🙂 drzim palce aby sa to zlepsilo.

mummy01
30. dec 2012

@nefertitka ja som nemohla chodit do obchodu,otvarat chladnicku,jest v restike....pri dcerke som tuto citlivost mala iba v prvom trimestri ale pri synovi cele tehu...niekedy to bolo fakt strasne 😝

adrioska
30. dec 2012

@nefertitka ja ma citlivost na pachy este stale (kojim)... 😠 Ale nie taku extremnu ako Ty,ale este stale to trva...asi hormony...zacalo to prvym tehotenstvom,prve,co som musela vylucit bol moj oblubeny parfem, tam mi stoji na policke uz 4 roky...ale citliva som na vselico...v tehu to bolo najhorsie aj pri prvom aj pri druhom...teraz po porode je to lepsie,ale stale to nie je ono. Drzim palce, aby ta to preslo po 1. trimestri... 😉

nikolet_89
30. dec 2012

@nefertitka ahoj kúp si cinsku mast je mentolova a dáva sa pod nos nebudes citit iné pachy neboj prejde to 🙂

nefertitka
autor
31. dec 2012

ahojte, no tie co ste to mali cele tehotenstvo, alebo az do 6.mesiaca ste ma moc veru nepotesili 😖 😝 Pri prvom tehotenstve mi smrdelo par veci, ale som sa im vyhybala a bolo dobre, ale teraz to je naozaj extrem:( a dodnes mi ( a to su uz 4 roky odvtedy) strasne smrdi modry Silan - avivaz, fuj.
@piacere ano uverim ti ten vzduch, ked nevyvetram, vadia mi tu pachy z varenia a podobne a ked otvorim okno a citim ten cerstvy vzduch, tak koniec ☹ Ze sprcha?S malou dusickou tam idem, neviem zohnat bezparf. sprchovy gel ani sampon, kupila som si detsky od Johnsonu, ale uz aj ten mi vadi:( potom ze vyber si nieco zo skrine a oblec, no fuj, bud mi vadi ten pach skrine, alebo to, ze danu vec citim od prasku alebo avivaze. Skusali sme prat iba v prasku, to je prast ako uhod. Ked varime, tak doslova idem umriet. Parfem ziaden ani citit, ked idem po vonku a niekto je navonany, uz mi je zle. Paplony sa aj bojim prezliect, ze co to spravi:( A co je uz sila, neznesiem ani, aby ma vlastne dieta objalo, lebo mi smrdi...ono sice voni, umyte vlasky a tak ale mne smrdi 😢
@nikolet_89 skusim tu masticku...lebo toto sa uz neda

nikolet_89
31. dec 2012

@nefertitka skus my sme ju pouzivali, ked sme dochovavali babku, a to bol iny smrad a naozaj sme cez nu nic necitili 🙂

nefertitka
autor
31. dec 2012

@nikolet_89 😀 uz som si ju kupila, vyskusam, snad mi nebude aj ta vadit 😝

fiffinkaa
31. dec 2012

@nefertitka
aj ja som to mala, komplet kozmetika, moj dlhoročný krém, telové mlieko, zubná pasta..zo všetkého ma napínalo, vadili mi bylinky a koreniny....pracovala som v pekárni a tie pachy, vrr..no užila som si aj ja..ale nebojsa prejde to, myslím že som to mala do 4 masiaca tehu a iba v prvom tehotenstve.

nefertitka
autor
31. dec 2012

@fiffinkaa no ved sa modlim, aby to prvy trimestrom preslo, lebo takto si to veru cele tehu neviem predstavit 😒

fiffinkaa
31. dec 2012

@nefertitka a mala si to aj pri prvom?

kikatko
31. dec 2012

mne počas tehotenstva strašne vadil pach rybaciny a vody od nej. a zostalo mi to doteraz- ryby nemožem ani citit a ist k Váhu alebo tak pri potok na prechádzku- ani za nič. a ja som ostala po tehu riadne citlivá na pachy- čo všetko rozpoznám a citim

nefertitka
autor
31. dec 2012

@fiffinkaa no ale len na urcite veci, teraz na vsetko:( preto som v soku, pri prvom mi nebyvalo ani zle a teraz mi je v jednom kuse 😖

zuzulica
1. jan 2013

@nefertitka Chúďa, mne tiež smrdelo varenie, kuchyňu som nemohla ani vidieť, už keď som do nej vošla, tak ma nadrapovalo a nedajbože som videla neumytý riad, už som aj letela na wc, ešte som nemohla ani vidieť surové mäso, nesmrdelo mi, stačilo, keď som ho videla a chytila do rúk.Všetko ostatné akosi inak voňalo, ale asi posledný týždeň dva je to lepšie. Mne strašne pomáhali tie lízatká proti nevolnosti gravipop(bez nich by som ani nenavarila) a doktorka mi kázala pyridoxin to je na zlepšenie trávenia, aj to mi dosť pomohlo.

moon1979
1. jan 2013

@nefertitka
tak až také extrémy som nemala, pri oboch tehu prvý trimester bol náročný na pachy jedál, nemohla som jesť varenú stravu a už vôbec nie variť ... potom to prešlo 🙂

nefertitka
autor
11. jan 2013

@zuzulica a tie lizatka ti pomohli aj na tie pachy?

zuzulica
11. jan 2013

@nefertitka Ani nie na pachy, ale keď ma začalo napínať(či už z pachov, alebo len tak), tak som ho dala do pusy a cucala a pomohlo, nemusela som leteť na wc vracať a keď ho máš v puse, tak skorej cítiš to lízatko, ako všetko okolo 😉

1bery1
23. jan 2013

Ahojte baby, ja som teraz v 11tt a tiez mi všetky pachy vadia, napr. oprate prádlo, chladnička, jedlo, mydla, sampony, skratka všetko dokonca aj vlastna koza a vlasy. som z toho zufala, okrem toho stale zvraciam. chcela by som vyskušať tu činsku masť - kde sa to kupuje? dik

orchidea31
4. feb 2013

ahojte ja som 8 tt a nemôžem cítiť aviváž a prášok na prádlo...len si predstavím vôňu tej aviváže čo máme doma a som úplne hotová..no proste fuj..neviem ako budem teraz prať ☹ .minule som musela poprosiť manžela aby za mňa povešal prádlo... 😠

ppetinka
27. mar 2013

Ahoj, ja som v 6tt +2 a mne zase strašne smrdí celý byt, najviac kuchyňa, bleee :( A nemôžem cítiť nič kamilkové, hlavne saponát PUR kamilkový mi dvíha žalúdok 😀 Uvidíme, čo mi ešte začne vadiť ..... 😅

jana1106
5. apr 2013

mne vsetko smrdi. jar na umyvanie, praci prasok, dokonca aj moje vonavky. smrdi mi maso, vajicka, vsetko citim stokrat silnejsie. no to casom prejde.

kremko
9. apr 2013

Ja som mala tiež čuch ako stopovací pes, všetko mi smrdelo, voňavky som darovala kamoške, do kuchyne som nechodila, lebo som hneď musela ísť vracať, ani do potravín. Až po tehotenstve mi to prešlo ale nechuť na niektoré veci z drogérie mám ešte teraz, keď si na to spomeniem.

michella7
10. apr 2013

Mne strašne vadia vonavky a dezodoranty. moj partner ráno ked odchádza do práce musí sa príst rozlúčiť pusou skor ako sa navonavkuje inak je to koniec , je mi z toho riadne zle 😝

ttamarka
23. sep 2013

@nikolet_89..skúsim,lebo všetky príspevky sa týkajú aj mňa...naozaj aj čerstvý vzduch,prachy na pranie,kozmetika komplet,jedlo...

dejna077
4. okt 2013

No a teraz si predstavte ze moj fajci... Aj ked si zuby umyje tak mi proste smrdi. To je strasne ked ti smrdi vlastny chlap. Sprchace sampony za trest moj vlastny pot je neskutocny a neumity riad ma dokaze zabit. Do kuchyne tiez nechodim. Uz pomaly mesiac chodi mama a vari a to to ma 150km. avivaz o tom by som tiez vedela pisat. Napiste mi aku mate skusenost s tou mastickou moze to byt fajn aj na nevolnost. Ja vraciam kazdy vecer ale napina ma takmer cely den. Skusala som alpu na servitke ale to je malo. Uz aby to preslo.

zoevs
5. okt 2013

U mna je to cista katastrofa, stale grcam a zo vsetkeho ma napina. Moj muz si mysli, ze to prehanam, ale ja skutocne nemozem nic na svete citit ziadnu vonu. Kuchyna je pre mna zakazana zona, akekolvek jedlo.....a riad umyvat to sa nemozem ani dotknut. Moj muz sa za to so mnou nebavi, lebo si mysli ze sa vyhovaram na tehotenstvo a ze druhe zeny to tak neprezivaju....ze sa bavil s kamaratmi o tom.....a za tuto vetu by som vrazdila. Som v 9tt a som z toho strasne vycerpana.....ooooch uz aby ta nevolnost presla.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre