Veľkosť bábätka. Ako sa to počíta?

dandee
19. sep 2008

ahojte baby,

chcem sa vas spytat na velkost babatka...bola som teraz na ultrazvuku a lekar do knizky zapisal ze podla ultazvuku babo je 41 mm dlhe a zodpoveda 11 +1 ale podla mojich vypoctov a potvrdenia tehotnosti z minulej navstevy som len v 10 tt....co podla stranky tehotenstvoacademy sedi na velkost babetka a pocet tyzdnov...a este ma zaskocilo ze som porovnala knizku s kamoskou a obidve mame 13 tyzdnov od PM ale jej babo uz malo 60 mm a bola podla ultazvuku 12tt +6....mohli by ste mi dako poradit vysvetlit ze ako sa to pocitaca...preco jej babo je vacsie a je dalej ako ja 🙂 diky moc

michaelka
19. sep 2008

Ahoj, asi ti nevysvetlim ako lekar, ale:
Nikdy nezistis presny termin otehotnenia ( ovulacie ) len podla PM. To znamena, ze ak si mala ovulaciu o tyzden skor, potom to sedi, nie? A kamoska zas mohla mat ovul. neskor. Malokto to ma presne po 14 dnoch - tak to totiz rataju lekari.
Ja som momentalne v 22tt a babo je vacsie o tyzden - no proste niektore je vacsie, niektore mensie, nie sme predsa vsetci rovnaki 😀
A ja viem presne kedy som mala ovulaciu.
Takze nestresuj 😎

veruska007
19. sep 2008

Neboj, vzdyt je to jedno, v kolikate jsi tydnu. Presne bys to stejne vedela, jen kdyby sis merila bazalni teplotu a vedla si zaznamy o styku 😀 . Doktori to urcuji podle velikosti miminka. Ja mam taky pri navsteve pokazdy jiny tyden, nez ocekavam 😀 . A nijak to neresim. Hlavne ze je miminko v poradku. 😵

levik82
19. sep 2008

Nemusis sa vobec znepokojovat. Pokial babo rastie, je to v poriadku. Tak ako pisala michaelka, kazdy mame ovulaciu inak a nie na ten 14. den presne. Niketo mozno az na 24. den, podla dlzky cyklu, potom sa lisi aj velkost babätka aj ked mas poslednu menstruaciu s kamoskou na rovnaky den. Chapes? Takze kliiiiidek 😉

spetra
19. sep 2008

přesně tak vůbec to neřeš, každé mimčo roste trochu jinak a stejně si příjde na svět v den kdy se nu bude chtít a nebude čekat na vypočítaný termín 😉

dnada
20. sep 2008

ahojky, tak já si už nepamatuji velikost mimča,ale měla sem dva termíny porodu,jeden podle menses 29.6. a druhý podle UTZ 28.7. no a malej se narodil 10.7. a po vyšetření placenty doktor zjistil že sem pár dní přenášela a přitom mrňous měl 2700g a 47cm,byl prostě od začátku malinkatý...
takže velikost mimmča neřeš,jak holky psaly,hlavně že roste a je zdravé 😉

danuska24
20. sep 2008

neries, hlavne ze je v poriadku 🙂

ja som mala tiez podla uzv velke babo, posunuli mi termin o 3 tyzdne, nechali ma ,,prenasat,, 10 dni a nakoniec zistili ze sa mala narodila v 38 tt...

juzinka
21. sep 2008

Ahoj môj malý bol taktiež vždy veľkosťou a váhou v brušku o dva tt dopredu. 😉 Nič si z toho nerob nestresuj sa a vychutnávaj rastúce bruško. 😉 Držím palčeky !

shela
21. sep 2008

Moju kamosku dobre ze na sekciu nebrali ...vraveli jej ze babo je prilis velke.. odhadovali to cez 4 kil..pri narodeni mal jej syncek 3,1 😔 takze netreba sa stresovat... sono nikdy nieje presne 😉

monika1_1
27. sep 2012

ahoj ja som sa radila s jednym gyn a ten mi schvalil pocitanie ze kedysom asi priblizne otehotnela ,lebo tiez som mala rozdiel : takze podla PM som bola presne v 7tt5 dni ale podla velkosti plodu to bolo 7tt2dni...takze som sa logicky prichylila k tomu sonu takze na 7tt2dni kedze 2tyzdne zena nie je tehotna tak som ich odratala a to takto : 7tt2dni -2tt co nie si tehotna = 5tt2dni a potom som pocitala od zadu tyzdne a to teda : 5, 4,3,2,1 az som sa dostala na uroven 0tt a pocitala som od zadu dni 2,1 a vysiel mi datum oplodnenia podla sona.ten datum sedi s terminom plodnych dni.

alexis617
4. okt 2012

@dandee ahoj záleží na tom aký máš dlhý ciklus či 24,32,36 dňový a kedy došlo k oplodneniu pri prvom teh.,som sa tiež porovnávala s jednou maminou moje bolo menšie potom ma gin.,ukludnil zo slovami že je to v norme a tiež záleží na citlivosti sona tak hlavu hore 😉

kkklarka
8. nov 2012

Moje dr asi nemá ani ponětí o určení tt. Minulý týden jsem musela do nemocnice kvůli krvácení, tam mi řekli že velikost odpovídá 6+0 a u dr jsem byla nějak 5+4 tt.Dnes jsem u ní byla o ona mi zase ubrala tt,utz má podle vybavení v nemocnici zastaralé, takže mám vlastně tři termínky podle ms 6+2, podle mojí dr 6+6 a podle lékaře v nemocnici 7+2,tak si vyberte 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre