Vianoce v tehotenstve

feferonkan
24. nov 2018

Ahoj damy 🙂
kedze sa nam blizia tie najkrajsie sviatky v roku, chcela som sa opytat, ako ste ich ako tehotne prezivali? V com ste sa obmedzili? Co ste robili inak ako zvycajne?
Ja som neista najma co sa tyka jedla. Lekar mi neodporucal jest ryby (dufam ze to plati len na prvy trimester, ale ktovie)
Potom som pocula ze by sa nemala papat majoneza (kvoli surovym vajickam), co plati aj na tu Hellmans kupovanu? Lebo ved majonezovy salat :D
Co sa tyka vajec tak predpokladam ze ani vajecny liker nehorzi? :D
Potom citala som ze sa to nema prehanat so skoricou (ovplyvnuje maternicu), co je zasa zakladna zlozka medovnikov :D
Cize rozmyslam coho vsetkeho sa treba zriect cez sviatky :P
Ako ste to spravili vy? Alebo planujete spravit? Co sa tyka jedla ale aj inych cinnosti?

beky1813
24. nov 2018

Jedine som nepila alkohol 😂😂😂 ine ma nenapadlo riesit. Takto strrsivat, tak z Vianoc nemam nic 🤔

evittam
24. nov 2018

Suhlas s
@beky1813
Zbytočne riešis. Ja som v oboch tehotenstvach jedla pila robila všetko co aj pred tehotenstvami. Dokonca aj pocas dojcenia. Mam dve zdravé deti.
Dokonca syn je januárovy-vypila som aj zo dva poháre sampusu🤗😉. Dcerka je decembrova-dojcila som a normalne som zjedla aj kapustnicu aj salat aj rybu.
Nestresuj a užívaj si tehotenstvo. Si len tehotna.😉
@feferonkan

maciatkolulu
24. nov 2018

@feferonkan podľa toho ako čítam čo píšeš,tak najlepšie bude keď nebudeš jesť nič. Mám tri deti,ale toto je už cez a poriadne.

hivanik
24. nov 2018

Treba sa riadit lekarom a zdravym rozumom. Majoneza Hellmans obsahuje pasterizovany zltok....do medovnokoch predpokladam, ze nedavate mega mnozstvo ale minimalne mnozstvo co predpokladam nemoze mat negativny dopad na maternicu a co sa tyka vajecneho likeru tak ten sa da vyrobit aj bez surovych vajec a teda alkohol sa v tehotenstve neodporuca. Ryby si kludne daj, ak ich nezjes za tonu.

evittam
24. nov 2018

@maciatkolulu Uz sa tesim na vdýchnute trblietky a ine vychytávky.😂😂😂😉 Som zvedava čo bude top tento rok.😉

janickacrazy
24. nov 2018

@feferonkan okrem alkoholu a surového masa môžeš jesť všetko, uži si pokojné Vánoce a nestresuj

nikaeli
24. nov 2018

Ja som bola na Vianoce mesiac pred terminom a Stedry den som stravila s drahym a jeho mamkou, maju uplne ine zvyky ako my, ine jedla, takze som ochutnala zo vsetkeho, no neprejedla som sa do prasknutia (to nerobim nikdy, ani ako netehotna). Jedla som aj kapustnicu s hubami, aj oplatky s medom, aj pirohy s bryndzou, aj ryby, aj salat, aj medovnicky, proste naozaj vsetko, co jedavam bezne. Vecer sme si boli sadnut s kamaratmi a pila som horucu cokoladu so slahackou. Bud v pohode 😉 a vychutnaj si Vianoce s bruskom ❤

matulik212
24. nov 2018

@feferonkan ja som v tretom trimestri 😂 na vianoce budu asi 2-3 tyzdne do mojho porodu a nemienim sa v nicom obmedzovat ;)

jankalukasova
24. nov 2018

Prvy krat pocujem, ze sa v tehotenstve nema jest ryba, vsetci ju naopak odporucaju lebo obsahuje omega3, len si treba dat pozor na zdroj. V kupovanej majoneze je vsetko ale urcite nie surove vajce, inak si precitaj percentualny podiel vajec v tej helmanske... prakticky jej ukazali vajce, ked bola na pase... su to totiz 3%!
Stresujes sa za vajce v majoneze a ten alkohol, ktory obsahuje vajecny liker Ti nevadi? Skorica v medovnikoch tiez nie je problem, kolko balickov das do varky a kolko ich chces zjest?

matulik212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinamarkova
24. nov 2018

@feferonkan zriekni sa len jedného: Nerob si zbytočne sama sebe stres takouto exktremnou reakciou na všetko čo si niekde pocula či citala. Si len tehotna a skorica ani ryba ani majonezovy salat ti nemajú prečo ublížiť.....naopak daj si za hrst medovnikov a zajedz ich salatom....spravi to dobre na psychiku 😊

evittam
24. nov 2018

@feferonkan A ohladne majonezy. S.acky typu hellmans nekupujem. Uz pomaly 20rokov jem len domácu majonézu z domácich vajec. Aj počas tehu. Žijeme.😉

lejka01
24. nov 2018

Kludne vsetko okrem alkoholu 😊 ja som pred 2 m / to som bola 2 trimester/ rozkazala majonezovy salat a rezne ..mama robi majonezu zo surovych vajec najlepsie samozrejme domacich...no a nevedela som sa dojest 😋😋rybky su zdrave, medovnicky chutne, kapustnica vela vitaminu C, takze jedz, oddychuj a jedz 😀😀😀...to je moj plan na tieto vianoce 😂😂😂

seva22
24. nov 2018

Tiez si myslim ze v malom mnozstve sa da jest vsetko okrem tych surovych ryb,masa, vajec a alkoholu a vnutornosti,ale ryby upravene ak ich jes tak dva krat do ttzdna a nie kazdy den nemozu podla mna uskodit...a majonezu ja jem stale,strasne mi chutia majonezove salaty treska parizak vlasak a nikdy ma nenapadlo ze by v obchodoch pouzivali nieco nepasterizovane,dufam ze niesom nezodpovedna buduca matka🙂

evittam
24. nov 2018

@seva22 Urcite si.😁😉 Najlepšie o suchom chlebe a vode-ale pozor nie len tak hocijaky chlieb-najlepsie bio,eko muka,kvaskovy a hadam ani sol nie no a o vode by sa tiež dalo diskutovať.😁😉

jankalukasova
24. nov 2018

@evittam Som v 23tt a zvazujem kupu kyslikovej masky... co myslis? Je to uz cez ciaru?

ellaafi
24. nov 2018

@feferonkan nerieš, neplánuj, nepreháňaj a never úplne všetkému čo si prečítaš, užívaj si chute 😉

matulik212
24. nov 2018

@evittam 😂😂😂😂

seva22
24. nov 2018

@jankalukasova objednaj si k tej maske aj skafander;) ja sa tiez idem pozriet ci na aliexprese nejaky nenajdem

asia83
24. nov 2018

@feferonkan Škorica je korenie, čiže štipka stačí. Ryby som nepochopila, prečo sa nemôžu, veď sú také zdravé. Nechápem, prečo sa obmedzujete v bežných jedlách. Akurát alkohol, cigarety nie, ale inak? Všetko, čo si práve telo pýta.

lucinka1988
24. nov 2018

@feferonkan ja som bola cez Vianoce v 6.mesiaci, jedla som všetko s mierou- dala som si aj rybu, aj majonezovy šalát, aj kolaciky, jedine, čoho som sa nedotkla bol alkohol-ani na Silvestra som si nedala ani kvapku, ale to celé tehotenstvo som striktne dodržiavala, inak si myslím, že pokial nie si v 1.trimestri, môžeš všetko s mierou ☺️

meredith83
24. nov 2018

Ahoj ja som nad tym prave rozmyslala. Ked Boh da tak vtedy uz budem koncit prvy trimester. A urcite nebudem pit. Ani kvapku. Co sa tyka jedla tak sa obmedzovat nebudem ale rozmyslam ze napr plesnivy syr nebudem jest aj ked mam na to chut. Ale ja plesnivy syr akurat tak s vinom tak to mam vyriesene. Ja obmedzujem aj kofein tak take veci ako Cola len s mierou... Inak ryby budem jest tie su zdrave ja si davam aj udeneho lososa obcas. Majonezu tiez pokial nie je domaca lebo vsetko pasterizovane je ok...

fantinka
24. nov 2018

Paneboze nic necitaj 😂 ja som bola pred 2r tehotna a teraz som zase a okrem alkoholu budem jest vsetko 😂 alkohol, surove ryby, tatarak, plesnive syry a pasteta. To bolo jedine comu som sa vyhybala.

katulka1992
24. nov 2018

mám za sebou dve tehotenstvá....prvé som bola počas Vianoc v 2. trimestri a pri 2. som bola už v poslednom trimestri...nejako zvlášť som sa neobmedzovala...jedla som všetko, čo každý rok na Vianoce...pri prvom tehu mi sama gynekologička povedala, že 2 dc vína/šampusu ako prípritok mi neublíži a dieťatku tiež nie....obidve deti mám zdravé...keby sme sa mali riadiť všetkým tým, čo nemôžeme ako tehotné tak nejeme a nepijeme už pomaly nič....a ozaj by sme žili len zo vzduchu....

evittam
24. nov 2018

@katulka1992 Hlavne ak by sme sa riadili niektorými matkami a budúcimi matkami z MK.😁😉

katulka1992
24. nov 2018

@evittam veru dakedy nám chýba trošku zdravého rozumu, lebo však čo je na MK to je sväté

evittam
24. nov 2018

@katulka1992 Ja som velmi rada,ze som obe deti pocala, vynosila, porodila,oddojcila, prikrmovala,atd.....aj bez MK. 😁😉

martinka13
24. nov 2018

Prvé dieťa narodené 1.1. Druhé 28.12. Ani pri jednom som sa v absolútne ničom neobmedzovala. Dala som si aj glg sampusu..... Všetko ok.

katulka1992
24. nov 2018

@evittam ja sa občas poradím, ale myslím si, že stále vyhráva u mňa môj rozum

tenerifka
24. nov 2018

Jezisikristepanebozenanebi
Ak ta na vajecnom likere najviac trapia vajicka, tak amen tma
Pred otehotnenim by sa mali robit povinne IQ testy, aby sa to nemnozilo hlava-nehlava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre