Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vianoce v tehotenstve

feferonkan
24. nov 2018

Ahoj damy 🙂
kedze sa nam blizia tie najkrajsie sviatky v roku, chcela som sa opytat, ako ste ich ako tehotne prezivali? V com ste sa obmedzili? Co ste robili inak ako zvycajne?
Ja som neista najma co sa tyka jedla. Lekar mi neodporucal jest ryby (dufam ze to plati len na prvy trimester, ale ktovie)
Potom som pocula ze by sa nemala papat majoneza (kvoli surovym vajickam), co plati aj na tu Hellmans kupovanu? Lebo ved majonezovy salat :D
Co sa tyka vajec tak predpokladam ze ani vajecny liker nehorzi? :D
Potom citala som ze sa to nema prehanat so skoricou (ovplyvnuje maternicu), co je zasa zakladna zlozka medovnikov :D
Cize rozmyslam coho vsetkeho sa treba zriect cez sviatky :P
Ako ste to spravili vy? Alebo planujete spravit? Co sa tyka jedla ale aj inych cinnosti?

evitka83
24. nov 2018

@feferonkan len som nechlastala, ale inak ja som bola ako buldozer, zjedla som na vianoce vsetko, co nezjedlo mna 🤣 moc to riesis,

janulka2811
24. nov 2018

Vsetko jedz a zapijaj no bez alkoholu.

nerya
24. nov 2018

Majonézu kupujeme s pasterizovanymi vajíčkami, ryba je ok, veď nezjes kilo, škorice bude tiež minimálne a vyhla by som sa len vajciaku. Termín mám okolo vianoc takže ten si dám víťazoslávne po pôrode 😂😂

evulka2203
24. nov 2018

Hlavne sa netreba zriect zdraveho rozumu😉

ukulela
24. nov 2018

@feferonkan v kupovanej majoneze surove vajcia nie su, v medovnikoch zas ziadne kila skorice. a co sa tyka ryby - tak ten jeol, takze to by u mna nehrozilo.
den kus (ja kupujem lososa, ale takeho lepsieho) nevidim ziadny problem. vajecny liker - tam sa davaju surove vajcia (do domaceho) a alkohol.
ja by som si osobne dala pozor akurat tak na kapustnicu, aby mi nevyvalilo bok 🙂

henka123123
24. nov 2018

Syn je 7.1 narodeny a jedla som vsetko(okrem sushi tatarak plesnive syry pecienka) aj pila..sem tam som si dala aj pohar vina alebo maleho piva..akurat od 36 tt nic ak by uz nahodou prisiel porod :D

ptmt1011
24. nov 2018

Si tehotna a nie chora.jedz na co mas chut.samozrejme s mierpu.a hlavne uz necitaj.ja som jedla vsetko na co som mala chut..no v napojoch som sa obmedzila len na cistu vodu.nase stare matere noc take necitali a ani neriesili.myslim si ze tie clankuy su viac na skodu ako na osoh(väcsinou).vzdy boli rozduelne nazory.rob tak ako tp ty citis.

lindusss2016
24. nov 2018

@feferonkan kolko kil medovnickov sa chystas zjest, ze by ti mohla ta skorica nrjak ublizit??? Ja som pri prvom tehu nemala tusenie, ze skorica je "nebezpecna" a mala som isty cas na nu chut kazdy den, aj som si veru davala. Prezila som dvoje Vianoce ako tehotna a to by mi skusil niekto zakazat majonezovy salat... tohto odporucania sa nedrz, lebo samozrejme plati, vsetko s mierou, ale ja som sa kvalitne obzrala aj pocas tehotenskych Vianoc a nic mi nebolo. To su strasne odporucania, co vsetko sa jest nema.

sense
24. nov 2018

Jedla som vsetko v ramci moznosti kedze mi bolo do 20tt zle ....aljohol ani kavu a litre cocacoly,ta mi pomahala

evalin88
24. nov 2018

Mne napriklad vysvetlili čo všetko nesmiem jesť koli mlieku.. ze napr orechy su alergen..a aj ine veci co sa nesmu. Pred porodom som od polnoci nesmela jest.. bola s9m uz v nemocnici.. prve jedlo bola az vecera dalsieho dna.. šulance s ORECHAMI.... tak som ich zmastila... tusim som v zivote nejedla lepsie 😂😂😂😂

vafinka
24. nov 2018

@feferonkan nic v zlom ale toto je uz mega cez...daj si vsetko okrem alkoholu ....ja sa len cudujem ze tu este nebola otazka typu ci je lepsie ked si chce tehotna prdnut ci je lepsie sa naklonit nalavo ci napravo...omg

matulik212
24. nov 2018

@vafinka 😂😂😂😂

hettinka
24. nov 2018

@feferonkan pri prvom tehotenstve som strávila Vianoce v Egypte, bola som v 10. tt a neobmedzovala som sa v ničom. Pri druhom tehotenstve dom bola v 7. mesiaci a tiež som jedla všetko normálne. Akurát mi bývalo ťažko kvôli zlcniku, takze som aa nemohla extra prejedať. A samozrejme, alkohol nie.

meredith83
24. nov 2018

Inak ja som rozmyslala. Jedna moja kamoska bola pred tehotenstvom zla jedacka. Nejedla vela veci. Cez tehotenstvo bola este horsia a vsetko co citala ze sa "nesmie" a samozrejme sa toho riadila. Si pamatam ze som si dala pred zopar tyzdnami majonezu u nej a potom mi povedala ze to nemam jest ze to je zle hotove divadlo. Inak to bola kupovana majoneza. Jej mala od babatka ma silne alergie na vseljiake potraviny. A nie len jednu. Mlieko, vajcia, muka niektore ovocie. ja ani neviem co vlastne je. Neviem ci tam nie je spojenie.

feferonkan
autor
24. nov 2018

@lucinka1988 prave som v 1 trimestri :D

feferonkan
autor
24. nov 2018

dakujem za vsetky mile odpovede 🙂 vajecny liker sme vlani robili aj bez alkoholu, pytala som sa hkavne kvoli surovym vajciam.
Nie je pekne, ked sa tu do mna niektore opieraju. Proste som sa normalne opytala, ci ste vy osobne tieto veci nejak seriozne riesili alebo nie.
Ked vidim ze vam to neublizilo, nebudem riesit ani ja.
Ale samozrejme, radsej sa vzdy spytam na skusenosti, kedze je to zaciatok tehotenstva, tak si davam vacsi pozor.
Lepsia je zbytocna otazka, ako potom lutovat a spytovat sa, co som pokazila ;)

zuzanka.zuzu
25. nov 2018

@feferonkan ale áno, lepšie byť raz za "blbú" než nevedieť a potom ľutovať. len MK je zdroj debilných otázok, takže ti niektoré riadne naložili... ja som tiež tak pochopila, že likér robíte bez alka a trápia ťa pri ňom práve tie vajcia 🙂 a podľa mňa ryby myslel surové, nie en bloc všetky.

marianna9630
25. nov 2018

@beky1813
@evittam
@maciatkolulu toto je fakt sila figu viete,čo tieto potraviny obsahujú a prečo sa v tehotenstve neodporúčajú a vás jediný argument je,že moje deti prežili v zdraví. Po prvé morské ryby a plody mora ( okrem lososa) sa neodporucaju,lebo v mori je veľa olova,ktoré tieto ryby vedia uskladňovať v mäse a olovo teda nemá dobrý vplyv na plod. Po druhe, riziko vzniku salmonely pri surových vajciach je dosť veľký. Možno by nebolo zlebobcas si danú tému naštudovať a nedehonestovat automaticky všetko,čo sa vam je proti gustu,aj keď uznam,že obcasne majú ľudia divné otázky.

evittam
25. nov 2018

@marianna9630 Pozri aj vo vzduchu co dychas su nebezpečné latky, potraviny co kupujes sú plné hormonov a ATB aj bez morskych plodov s olovom (btw.ja nejem morske plody ani ako netehotna) a podobne.😁😉 A ten losos sa ako vyhol tomu olovu....Chce to len zdravý rozum a dat sa do kludu a nie tu vyskakovať. Napísala som vlastny nazor a skusenosti. Je mi naozaj jedno či ostatné budu na suchych rožkoch a cistej vode (pozor vsak aj na tu-ci je ozaj taká čistá).

meredith83
25. nov 2018

@marianna9630 Ja by som sa viac obavala toho co si davas na plet, vlasy a kozu. Kedze v tom je velke svinstvo. Ja si napriklad nemalujem skoro vobec nechty a ked tak si vyberam specialne laky na nehty kedze vsetko z toho ide do krvi. Taktiez aj farby na vlasy. Make up atd.

Co sa tyka ryb a morskych plodov sa odporuca 2-3 krat do tyzdna( v tehotnestve a v normale tiez). A povedzme si pravdu nie kazdy si to moze dovolit jest 2-3 krat do tyzdna. Inak vsetko ma nieco zle.Kurata by sa tiez nemali jest a ak tak mozno domace ale kto ma domace kura kazdy tyzden? Vo vsetkom je nieco umele. Ja osobne hlavne pozeram na obsah E v potravinach. To je dolezitejsie.

marianna9630
25. nov 2018

Veľa veci je kontaminovaných to áno,ale telo matky vovacsine prípadov funguje ako filter a k babu nepúšťa,až toľko sajrajtu, matka sa s tými skodlivynami popasuje sama, v niektorých prípadoch ako je to dokázané u olova, to ide aj do dieťaťa. Lososy sa chovajú hlavne na farmach- pokiaľ viem v mori ich už veľa nie je.

beky1813
25. nov 2018

@marianna9630 a kde pisem, ze som jedla ryby z mora? Ja mam muza rybara 😂😂😂 take ryby v obchode nekupis a stresovat kvoli trochu skorice v medovniku je moc 😉 a vajecny liker nerobime s vajickami a salat sa robi pol na pol, aj kupena majoneza aj majoneza s domacich vajec. A ked uz ides niekoho oznacovat, tak si precuraj, co napisal

jany149
25. nov 2018

@feferonkan bola som minulé Vianoce 5 dní pred pôrodom - malá sa narodila 29.12., nijako som sa neobmedzovala čo sa týka jedla, aj šalát majonézový s kupovanou majolenkou aj medovníky...jediné, čo som vynechala bol alkohol...a všetko ok...

terezka1947
25. nov 2018

@feferonkan jedla som vsetko,pri oboch tehotenstvach.

arasidka123
25. nov 2018

@feferonkan nič nejesť...nic nepiť...rovno ani nedychat lebo veď koľko škodlivín je vo vzduchu....ach jaj 😣

lindusss2016
25. nov 2018

@evittam losos olovo oboplaval,to si nevedela?

majka99999
25. nov 2018

@feferonkan nic sa nezmenilo - rybu som jedla, majonezovy salat som jedla (ale len trocha, lebo nelubim a vo svojej domacnosti robim cibulovy, ved po navstevach sa muz naje a deti nelubia), kapustnicu som jedla aj s hribami a klobasou a medovniky milujem, to by som neprezila - sama som si napiekla (vo stvrtom mesiaci). Ked som kojila, tak som si dala len troska kapustnice, inac tiez vsetko ako vzdy. Ja nepijem skoro vobec, takze ziadny problem.

evittam
25. nov 2018

@beky1813
@meredith83 Nedehonestujme dievčatá.😁😉

evittam
25. nov 2018

@lindusss2016 Sikovny

lucinka1988
25. nov 2018

@feferonkan súhlasím, žiaľ, na MK dostaneš veľa krat nefundovane odpovede a stále sa medzi mamičkami nájde strasne veľa rypaliek, ktoré radšej vynaložia energiu na to, aby ti tu napísali siahodlhy komentár o tom, že zbytočne všetko riešiš(pričom sa z tých bachoriek nič nedozvies), namiesto toho, aby sa buď nevyjadrovali (ak ich tvoja otázka irituje alebo im príde “blbá”), alebo napísali niečo k veci...To je mentalita nášho národa, ktorú radšej netreba riesit a byt nad vecou...Dalsis vec je ta, že aj keď ti tu niektorá napise, že jej niektorá potravina neublížila, neznamená, že neublíži ani Tebe-neriad sa názormi a radami na MK, ale počúvaj svojho doktora...A ak si chceš neskor uzivat kľudne a šťastne materstvo, odporucam Ti čo najmenej riesit s okolím všetky tie zaručene rady..Ja som toto všetko eliminovala počas tehotenstva a aj teraz, jediný, s kým sa bavím o mamickovskych “zaručených “ radách, je moja maminka(ktorá vychovala 3 deti) a moj doktor. Iba toľko som chcela ☺️Peknú nedelu a krasne tehotenstvo Ti prajem.