Vyšetrenie, kyselina listová a inzulínová rezistencia

simik7192
2. máj 2021

Ahojte, potrebujem radu som tehu, len v piatok som za cítila, pravdepodobne uhniezdenie.. Včera som spravila test a je pozitívny. Môžem si dat kyselinu listovú aj od jamieson mam doma aj plus sú tam nejaké vitamíny.
Aj sa vás chcem opýtať že kedy by ste mi poradili ísť k Dr, stačí ísť až koncom mesiaca aby bolo už niečo vidno? Ja som rozmýšľala ze pôjdem 27.lebo mam ešte nejaké vyšetrenie tak preto aby som to spojila. Aj ako ste prežívali tehu z inzulínovou rezistenciou, keďže tabletky v tehotenstve sú zakázané,mali ste nejaký špeciálny režim? 🙏

janetinka27
2. máj 2021

@simik7192 ak mas ir, volaj diabetologicke. mne vravela ze v pripadnom tehotenstve prejdem z tabletiek na inzulin

janetinka27
2. máj 2021

@simik7192 a zaroven ti gratulujem a prajem vsetko dobre, ne to krasna sprava a aj povzbudzujuca 😍🙂

simik7192
autor
2. máj 2021

@janetinka27 ja mam tabletky od endokrinológa 🤷, mne zas iba povedal že keby som bola tehu tak mam brat tie euthyrox ale tie siofor nemám brat, nič viac že mám volať alebo podobne. A to aký inzulín že si máš niečo pichať? Dúfam že nie ja mam stres z injekcii 😕 dúfam že to nebudem musieť absolvovať

simik7192
autor
2. máj 2021

@janetinka27 a ďakujem, len dúfam ze bude všetko v poriadku tak ako ma byt, lebo minuly rok v januári som sp... A preto mam dosť veľké obavy

simca06022011
2. máj 2021

treba zavolat lekarovi a dohodnut sa. Ja mam IR pravdepodobne (brala som metformin, vsade je to "predpokladana IR", diabetologiu som ja napr ani nenavstevovala, spojene s PCO, ale cez tehu som nebrala vobec nic, v podstat uz ani posledne 2-3 neberiem nic. AK mas nejake rizika, necakala by som dlho s nastevami lekarov. Toto fakt nie je na riesenie na konovi, nik nevie aku RI mas, ci musi nemusi byt riesena aj pocas tehu.

simik7192
autor
2. máj 2021

@simca06022011 mam tam ísť 27.tak neviem skúsim volať zajtra že čo mi povie

janetinka27
2. máj 2021

@simik7192 ak chodis na endokrinologiu,aj tam by som zavolala. mne aj na endokrinologii povedala ze v tehotenstve hned volat.
na diabetologii som zacala teraz brat metformin, 3 roky som nemusela brat nic,teraz beriem 3.mediac metfogammu. urcite by som zavolala,treba mat cukor pod kontrolou🙂

barus26
3. máj 2021

@simik7192 mám inzulinovu rezistenciu, po otehotneni som tabletky prestala brat a hotovo. Nijak inak to špeciálne neriešili ani má špeciálne nesledovali.. Inzulinova rezistencia neznamená cukrovka, takze podla mna nijaký inzulin tu nehrozí. to až v prípade ak by si mala pozitívny ogtt a veľmi vysoké hodnoty

simik7192
autor
3. máj 2021

@barus26 mne to tiež tak povedal endokrinológ že v tehotenstve to mam prestať brat, tabletky a na štítnu mam brat ďalej

barus26
3. máj 2021

@simik7192 áno, aj ja som brala na štítnu ďalej. Ale hneď sa tam objednaj, v tehotenstve sa môžu hormony dosť meniť a treba aby ti zobrali krv či nepotrebuješ zvýšiť davku

janetinka27
3. máj 2021

@simik7192 tak urcite zavisi od hodnot, ja mam ir a ogtt vysoke hodnoty, najlepsie ti povie tvoj lekar

juliavolna
25. okt 2022

@janetinka27 a aké ste mali hodnoty ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre