Používame cookies. Viac informácií tu. OK
happy8051
8. jan 2012

@janula1077 najkritickejsi je prvy trimester....
ale aj po nom by som si davala pozor na horuce kupele, zvysenu fyzicku namahu, chripku....

annaopialova
8. jan 2012

ahoj aj stres vsetko treba v klude nenahanat sa zbytocne kym neprejde ten prvy trimester moze to byt aj ked mas slabu maternicu to je diskutabilne lebo kazda zena je ina

kiwi82
8. jan 2012

@janula1077 ahoj, môže to byť gentické ochorenie mamičky alebo dieťatka. u mamičky napr. neliečená porucha štítnej žľazy alebo trombofília ( zhusťovanie krvi v tehotenstve). Kamarátka tak prišla o mimi v piatom mesiaci. mala poruchu štítnej žľazy, o čom ani nevedela. ja som dvakrát potratila ale ešte v prvom trimestri pre vrodenú trombofíliu. tiež som nevedela, pri treťom tehu som už brala injekcie. môžu byť aj iné faktory ako aj stres alebo vírusové ochorenia. neliečené zápaly, ktoré sa môžu preniesť až na plodové obaly a môže dôjsť aj k predšasnému pôrodu. nechcem nikoho strašiť. ja by som odporučila všetkým budúcim mamičkám, aby si ešte pred otehotnením dali skontrolovať štítnu žľazu, tá môže urobiť šarapatu. tú trombofíliu mi presne diagnostikovali až na genetike a tá sa robí až po dvoch potratoch. Ale rozhodne je fajn, aj keď to vždy nejde,nebyť v strese, myslieť len na pekné veci a tešiť sa z drobčeka 😉

pisinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pisinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli