Začiatok tehotenstva a fajčenie

17. apr 2021

Zistila som, ze som s velkou pravdepodobnostou tehotna, ms mi ma prist o 3 dni a tehu test je pozitivny. Som silna fajciarka - cca 15-20 cig denne. Dnes bojujem, aby som si uz nezapalila a moc to nejde, fajcim ako stale. Povedala som si, ze pockam do terminu ms a ak nepride, prestanem. Vsak zeny ktore nevedia ze su tehotne a fajcia, ties prestali asi sz ked to zistili... Prosim poradte mi ako ste vy dokazali prestat hned? Nepiste tie, co ste neboli v situacii ako som ja. Dakujem

kitycat
17. apr 2021

Ak si myslis, ze si tak obmedz pocet. Ak to budes mat pitvrdene potom budes premyslat ako dalej 😊

janai1
17. apr 2021

No, 2 kamarátky boli tuhé fajčiarky, krabička denne minimálne a keď ostali tehotné tak aj gynekológ (2 rôzny) im povedal, že nemajú hneď s tým seknúť ale postupne uberať z cigariet, že každý deň nemej 🙂

katka281
17. apr 2021

Aj ja som fajcila tak vela. Samozrejme len pokial som si nespravila test a neboli na nom slabunke dve ciarky - od toho momentu som si nezapalila ani raz. Som 3 mesiace po porode a odvtedy som ani len nepomyslela na cigarety. Pocit, ze by som ohrozila to male bezbranne babatko rastuce vo mne mi to nedovolil. Potrebuje aby si mu davala vitaminy a vytvarala mu co najlepsie podmienky na spravny vyvoj a nie aby si mu davkovala nikotin...ale samozrejme, je to kazdeho osobna vec, nemyslim to zle 😊 takze za mna je to len hlupa zavislost a rozmar, ktory sa da prekonat. To dietatko za to stoji.

luckalukas_1
17. apr 2021

ja som uz prestala ..je to tazke, ale pomysli si ze tym skodis svojmu babetku .. a nepocuvaj blbosti ze mas prestat postupne, lebo kazda jedna cigareta skodi dietatu, kazdym jednym potiahnutim zvysujes riziko, ze budes mat chore dieta.. no stoji to zato? za zdravie babetka? je to len v tvojej hlave, ze si chces zapalit, uz neskodis len sebe, ale aj tvojmu dietatu .. nehovorim, aj mne to chyba, sniva sa mi ze fajcim, ale urcite nebudem riskovat ze budem mat vhore dieta, len kvoli ,,dymu"

autor
17. apr 2021

@katka281 dakujem velmi pekne za tvoj pribeh 🙂 musim prestat, tolko sme sa neuspesne snazili ze som pridala na pocte cigariet a z nicoho nic, som zrejme v tom - podla testu.. a musim spravit vsetko pre to, aby sa babo malo dobre.

martaturi
17. apr 2021

Musíš si sama v sebe uvedomiť čo je správne. Tiež som na začiatku musela fakt veľa bojovať s chuťou, občas som to nezvládla.. 🙄 Hnevala som sa za to na seba.. No prišiel deň keď som sa zaťala a zvládla som to bez nikotínu. Netvrdím že som nemala vôbec chuť, ale bola som hrdá na seba že to zvládam a nechcela som si to už pokaziť. A pokazila som to potom neskôr asi pol roka po pôrode a teraz bojujem so sebou zase 🤦‍♀️

autor
17. apr 2021

@luckalukas_1 dakujem za tvoje slova... je to presne ako pises. Uz len si to musim cim skor vtesnat do hlavy. Boze ta zavislost je otrava!

hipuska
17. apr 2021

Autor: už teraz máš výhovorku...kyn príde MS aj napriek pozit.testu. takže s tým skoncovanim to nevidím ružovo, nakoľko zjavne nemáš pevnú vôľu. Ja len, treba si dať reálne ciele, aby si neskončila v depkach, že si neschopná matka urobiť niečo pre svoje nenarodené dieťa. A navyše, keď sa uz tolko snažíte, tak tiež je dobré nefajčit už teraz

katka281
17. apr 2021

Ides na to velmi spravne 😊 musis mysliet na babatko, ono za to naozaj stoji. Urcite to zvladnes, vsak my zeny zvladneme vsetko ✊ pokus sa na fajcenie nemysliet, pozeraj si rozne clanky o tehotenstve a babatkach, rozne eshopove stranky s vecami pre miminka - to ti aspon na chvilku zazenie myslienky inym smerom. A presne ako pise @luckalukas_1 , je blbost prestavat postupne 🤦‍♀️ treba s tym seknut, kazde potiahnutie ohrozuje to malicke. Caka ta krasne obdobie, nepokaz si ho strachom ci fajcenie neublizuje malickemu. Drzim ti palce a gratulujem 🍀

marlent
17. apr 2021

Tiez som bola silna...nasla som pozitiv test sla si zapalit a hotovo...uz ani jednu

stanulienkat
17. apr 2021

Ty si mala presta davno predtym, ako si zacala rozmyslat o dietati. Telo sa cisti od nikotinu este niekolko mesiacov.

zuzinapipina
17. apr 2021

Ahoj, aj ja sim bola fajčiara, teda nie až taká, ale niekedy 10 cigariet za den padlo... V 6 tyzdni som sa vrátila z dovolenky, poriadne preflamovanej, každý den drinky, len z cigariet ma dusilo, nechápala som prečo, ani vo sne ma nenapadlo, zeby som. Mohla byť tehotná. Ako som sa vrátila z dovolenky, ms neprišla abtak som spravila test, hneď na druhý deň som isla ku gynekologicke, tam mi povedala, ze som v 6 tyzdni, nato aby som to vstrebála som si poslednú zapálila a odvtedy som 2 roky nefajčíla, kym som nedokojila. No nebolo to take ťažké musim povedať, len som sa stale niečím musela zamestnávať, stále niečo som robila, začala som vela čítať, mozno aj ty skus niečo, co ta bude baviť, od coho sa nebudeš vedieť odtrhnúť, aby si nato nemyslela..par krát som mala chúťky, ale vydrzala som. Prajem veľa síl 💜

aurorastone
17. apr 2021

ja uvediem 2 príklady kamošiek, jedna fajčila krabičku a pol denne a ako objavila čiarky na teste tak zo šoku si dala 4 po sebe a potom s tým sekla proste naranu ten deň, potom sa jej narodilo druhé to ešte nefajčila lebo kojila a malý ma teraz asi rok a viem ze začala znova fajčit lebo jej to opat chýbalo, a druha tiež vyfajcila pomaly krabičku denne ale zredukovala to na "len" 5-10 denne a fajčila každý deň až do pôrodu a malú ma našťastie v pohode už má asi 3 roky.... takze niekomu to ide hneď niekomu nie, ja by som skúsila na Tvojom mieste postupne znižovať počet každý deň, alebo uvidíš možno že keď ti to potvrdí aj lekár že to bude zrazu také ze cvak a sama od seba si nezapalis už 😊

ninusa221
17. apr 2021

Moja mama fajčila cele tehotenstvo ale slabe a malo.. brat ma už 15 a nič mu neni. Aj keď prestaneš nikotín maš v tele ( vtedy jej to tak povedala gynekologička)

andreatytler
18. apr 2021

@ninusa221 Toto nie je prave najvhodnejsia odpoved☹. Hlavne ta posledna veta... dufam ze si to nemyslela tak ze sa jej uz neoplati prestat, lebo ma ten nikotin tak ci tak v tele.

Autorka: Kedze sa ti nedari prestat narazovo, skus postupne ako tu radia. Myslim ze sa da pomoct aj hypnozou, alebo mozno su aj ine sposoby o ktorych ja neviem.
Urcite necakaj na MS... mas pozitivny test a tak nemas preco cakat.
Mozno skus precitat nieco o tom, ake postihnutia u deti hrozia ked matka fajci a ak to budes vydiet, budes mat vacsiu motivaciu.
Drzim ti velmi palce aby sa ti to podarilo.

emmacarmen
18. apr 2021

Ahoj, ja som tiež bola tuhá fajčiarka... bohužiaľ aj keď mi test vyšiel pozi tak som nevedela tak lahko prestať ale snazila som sa obmedzovať aj ked sa mi to moc nedarilo...cca po 2 týždňoch mi prestalo chuti... teraz som v 15tt a nefajcim, smrdi mi to 🙂

bororka
19. apr 2021

Ahoj, ja som bola tiež fajčiarka 20+cigariet. Od vynechanej menštruácii som fajčila ešte 2 týždne. Už nie 30 cigariet, ale fajčila. Potom som prečítala čo sa dalo. Najviac ma oslovil jeden článok, kde doktor spomínal, že už jedna cigareta pridusi to dieta. Kúpila som si niquitin spray, ktorý má len nikotin a nie ďalších milion sraciek. Davkovanim som sa vlastne stala nefajčiarkou, ale občas si dám najslabší žuvací tabak. Čiže nikotín ešte beriem. Najdôležitejšie je, prestať posledné dva mesiace, teda aj s nikotinom, nakoľko sa mu vyvíja nervová sústava a doladuje mozog. Mne už v tehotenstve nechceli spraviť žiadnu alternatívnu terapiu, tak som to dala takto. Nieje to správne, viem to. Ja som bohužiaľ nevedela seknut so všetkým rovno. V tomto som sračka 😅 Ale nasla som si spôsob, ktorým som sa dostala kam som chcela a ten plod nedusim. Uvidíš, že každým tt ti to pôjde ľahšie. A gratulujem ti k pozitívnemu testu 🙂

jeemima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciachh
19. apr 2021

Ahoj, ja som tiež fajčila okolo 15 cigariet denne. Keď som zistila ze som tehu ten deň som ešte fajčila, na ďalší deň už nedosla ma, tak som si dala jednu. A proste som prestala.
Prvé cca dva týždne som mala veeeelke chute. Ešte k tomu aj muž fajčí... Naozaj som sa musela prekonávať, ale dala som si vždy dáky cukrík alebo nieo do úst... Netvrdím ze to bolo ľahké, ale dala som to. Teraz som v 13tt a uz tu chuť nemám. Netvrdím ze nezačnem alebo ze by som si niekedy nedala, ale už to nie je také ze "musím si zapáliť", skôr je to sila zvyku.
Držím palce aby si to zmakla. Bábätko ti isto nebude vyčítať ani to ak budeš prestavať postupne, ale myslím ze prestaneš zo dňa na deň, lebo ti to srdce nedá. 🙂 každopádne je to na tebe a akokoľvek sa rozhodneš nik nemá právo ta súdiť 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeliz59
21. apr 2021

No tiež som fajčila minimalne krabičku denne aj 2 fajčila som 10 rokov...keď som zistila že som tehotná...tak som si to obmedzila lebo som sa bála katastrofické scenáre v hlave nikotín a dieta 🤭....a stále vicitky plač nestálo mi to za to ...a od 3 mesiaca som úplne prestala lebo mi bolo tak zle ale tak zle že som na krabičku nemohla ani pozriet moje telo to proste urobilo za mňa 😂....čo sa týka prítomnosti davno nekojim a proste ma to lakalo furt k tým cigaretám ale na cigaretu nie je čas nemôžem nechať dieta v byte a ísť na balkón fajcit takže mám elektronickú cigaretu už 2 roky som spokojná potiahnem si kedy chcem a mám to vyriešené 😂nesmrdi to za mňa pohoda 😄

mischell333
27. dec 2021

Ja som fajčila pri všetkých 3
2 dní dozadu sa my narodila dcérka zdrava😊😊😊💛💛💛

winki13
27. dec 2021

Ja som po zisteni tehotenstva obmedzila na 2-3 cigi. Boli dni ked som si aj vobec nezapalila. Ono keby mam partnera ktory v tom momente sekne tiez s fajcenim....nemam problem. Fajcila som trochu cele tehu. Po porode som prestala na cca 3 mesiace uplne. Ale potom to prislo rutina a stres a priatel fajciar a zas som bola tam kde pred tehu. Akurat sa s muzom teraz vadime, lebo on sa zrazu v 6tom roku zivota dietata rozhodol prestat a na mna jancí ze co neprestanem. Ach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre