Žiadne srdiečko v 8. týždni

janka_kubko
26. apr 2021

Ahojte, viem ze takychto otazok je tu viac, ale predsa len sa spytam na konkretnu skusenost. Dnes som bola na kontrole v 7+5, embryo sice narastlo na 7mm ( v 5+5 malo 2,5 mm) ale este nie je akcia srdiecka. Mam za sebou viacero zamlknutych potratov a vek po 40, takze zial nie som optimista. Je tu niekto s podobnym pribehom a dopadol dobre. Aj velkost je zrejme mensia ako by mala byt. Urcite som nemala ovulaciu neskor, meriam si BT a bola max na 15ty den...neviem ako zvladnem dalsiu stratu, mam sice 3,5 rocneho synceka ale velmi tuzime po surodencovi😢

diaalex
26. apr 2021

@janka_kubko mohla byť posunutá ovulácie

majamat
26. apr 2021

narychlo som pozrela tabulku na nete a velkost plodu uz v 8tt by mala byt 14-20mm. ak ma len 7tt, tak to zodpoveda skor velkosti na 6-7tt, cize zrejme bola posunuta ovulka. babatko pekne rastie, tak si myslim, ze to zatial vobec nevyzera zle. druim palceky.

majamat
26. apr 2021

neviem. podla man BT sa da ovlyvnit, teplomery, dnes uz vacsiou digi niesu presne. cize kludne si ju posunutu mat mohla.

majamat
26. apr 2021

raz som davala niekde prispevok s teplotami nameranymi an roznych teplomeroch. a teda tam boli dost rozdiely, dokonca neviem ci aj nie skoro 1°C . no nepamatam si an detaily. idem pozriet, ci to nemam v profile.

majamat
26. apr 2021

ach, nasla som to. kopirujem.

meranie teploty u nas ( sme po ockovani )

1. digitalny teplomer, nejaky lacny - 37,1°C
2. digitalny teplomer z Lidlu - 36°C
3. ortutovy teplomer - nic ( nemozem sklepat,a si nebude ortutovy, len obal je z ortut. )
4. celovy teplomer z Lidlu - 34,6C
5. liehovy teplomer - 37,1°C

akoze zrusenie ortutovych teplomerov je fakt vyhra. ani za svet nezistim, aku ma dieta teplotu, aj ked zda sa, ze by to mohla byt zhodna hodnota ( bod 1. a 5.) - 37,1°C. dcere bola zima a bolela ju hlava, takze aj prejavy by boli.

janka_kubko
autor
26. apr 2021

@majamat dakujem za povzbudenie, ja si vsak stale meriam jednym teplomerom a dohodobo uz 2 roky takze to mam odsledovane😢

janka_kubko
autor
26. apr 2021

Este som zabudla dodat ze uz vcera som zacala trochu panikarit, pretoze som zacala mat pocit ze mi miznu priznaky😢

majamat
26. apr 2021

@janka_kubko no vsaj uvidis, co bude. este to nie je stratene.

cookie29
26. apr 2021

Bohužiaľ je to vo hviezdach. A držím palce na čakanie je to strašne. Jedine čo viem je že bábätka nerastú tabuľkovo. A závisí od Dr a vybavenia. Ja som mala na začiatku tehu veľa UZV lebo som pravidelne krvacala. A raz za 10 dni bábätko narástlo asi o 2-3mm a priznávam že som bola smutná že to neveští nič dobre. Další UZV o 4 dni a drobček skočil o 1 cm. Vtedy som si uvedomila že to nejde pravidelne. Momentálne som 39tt. A vek tiež po 40ke. Takze držím palčeky nech všetko dobre dopadne 🍀🍀🍀

janka_kubko
autor
26. apr 2021

@cookie29 dakujem pekne, to som este nepocula ze by babatko rastlo takto nepravidelne. Je skvele, ze je vsetko v poriadku, srdecne blahozelam❤️

pallovas
26. apr 2021

Ahoj ani ja som 7+4 nemala žiadne srdiečko...už mi hovorila aj o čistení.. prerevala som cely týždeň....zobrala mi krv a že mám prísť o týždeň a o týždeň tam už bolo srdiečko všetko ako má byť...nakoniec som mala posunutu ovulaciu o týždeň🙂 verím že to bude aj tvoj prípad...držím palceky

janka_kubko
autor
5. máj 2021

Tak damy, uz je to iste, zial dalsi MA😢 dakujem vam za odpovede, nech sa vam dari🍀

majamat
5. máj 2021

@janka_kubko 😢 to mi je luto. drz sa

cookie29
6. máj 2021

@janka_kubko je mi ľúto. Držím palčeky nech to rozdýchaš a čoskoro dotiahneš do šťastného konca 🍀🍀🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre