Zväčšené záhlavie plodu v 11. týždni

krkr19
16. aug 2017

Ahojte, dnes som bola u gyn a robil mi sono . Som 10+5 tt a povedal že malé má zväčšené záhlavie a že mám prísť o týžden . Keď som sa ho pýtala že čo to znamená tak sa nevyjadril, že nebude robiť predčasné závery a uvidí sa o týždeň, že sa to môže zmeniť. Len ja som teraz v strese lebo neviem čo všetko sa môže stať ale viem že to nie je ok. Nemáte náhodou niekto skúsenosti , poprípade ako to celé môže skončiť ? ďakujem za každú odpoveď

bluka2
16. aug 2017

Ak nechces cakat, mozes si dat urobit odber krvi aj hned na geneticke poruchy, ale stoji to okolo 500 euro. Takto sa daju uz s urcitostou vylucit dg ako dawnov syndrom a podobne

miriamn76
16. aug 2017

Trisomy stoja 350 a su na dawnov turnerov a edwardsov syndrom zamerane. U nas sa pri zvysenom nt potvrdil dawnov syndrom no u teba to nemusi znamenat nic . Pozri diskusiu hodnoty NT

maminuska
17. aug 2017

@krkr19 koľko si mala NT ? Pretože veľmi záleží na presnosti a skúsenosti gynekológa na prístrojovom vybavení . Počkaj ešte do toho 13 týždna a na prvý screening z krvi a môžeš sa rozhodnúť aj na trizomy test. Základný trisomy test stojí 350 EUR , má však jednu nevýhodu že ti neobjaví napríklad mozaikovú formu Down a ani iné poruchy už priamo na chromozómoch . Trisomy pracuje iba s počtom chromozómov.

Ak by si chcela mať veľmi vysokú istotu čo sa týka genetického zdravia plodu tak v 18 týždn amnio alebo v 13 týždni odber chorionových klkov.

krkr19
autor
17. aug 2017

@maminuska praveze ja vobec neviem ziadne hodnoty :-/ povedal ze teraz je este malicky na tieto prve merania( som 11tt- podla velkosti plodu 10+5 a ze za tie 2/3 dni to moze byt ine) , ale ze hento sa mu nezda a ze o tyzden ma chce vidiet v inej amb., tam ze je kvalitnejsie sono a potom sa uvidi. Ja som vobec netusila ze co to moze znamenat a az doma ked som zacala citat tak ze to moze byt ten Downov. Pri otazke u gyn ze co to znamena mi hovori ze babetko moze mat problemy- nic konkretne a ja som len nevedela co si mam pod tym pojmom predstavit.
@bluka2
@miriamn76 dakujem vam ale taketo testy nechcem podstupit, dufam ze vsetko bude ok a ak aj nie tak babo bude nase aj bez testovania 🙂 ale dakujem za info

canerko
17. aug 2017

Pockajte na to druhe vysetren

canerko
17. aug 2017

Plod sa meni zo dna na den.Mne napriklad vsetky vysetrenia boli perfektne presne bez naznak nejakych vad a predsa mam dieta s downom.Napomeniem ze som bola pod dozorom troch gynekologov

maminuska
17. aug 2017

@canerko 100 % vyšetrenie na down je len amniocentéza. Ale keď je ochotná prijať dieťatko s prípadným postihnutím , tak je amnio zbytočná .
Ja som mala dcéru tiež bez akýchkoľvek podozrení a nie je v poriadku , má vrodené vady. Je fakt že to bolo 22 rokmi a soná neboli také dokonalé.

canerko
18. aug 2017

@maminuska Aj teraz mi vysli vysledky na vybornu a predsa mi ponukli amnio z upozornenim na potrat lebo je invazivny.Lenze zo skusenosty pred piatimi rokmi som odmietla a nech bude ako bude.Teraz je aj nifty test vraj na 99%presny a zasahuje len do krvy matky.Sice je drahy ale matky ho podstupuju

maminuska
18. aug 2017

@canerko nifti test resp, trisomy rieši len tri zákaldné choroby ... down, edvards a patta a pri rozšírenom aj niektoré nadbytočné pohlavné chromozómy.
Nerieši mutácie na chromozómoch ani mikrodelečné premiestnenia ktoré môžu byť taktiež závažné . To rieši amnio .

Ja po prvej dcérke postihnutej mám tehotenstvá už len s odberom plodovej vody Bolí to asi tak akokeby ťa niečo štiplo, takže minimálne . Samozrejme tento zákrok môže vyvolať potrat, riziko je teraz pri perfektnom ultrazvuku 0,3 %. Človek ale musí byť vysporiadaný psychicky čo ďalej, pretože ak si dieťatko ponechá nech bude akékoľvek tak amniocentéza je zbytočný zákrok.

domcikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcikka
5. aug 2022

@krkr19 dobrý deň, zaujímalo by ma, ako to dopadlo?

krkr19
autor
5. aug 2022

@domcikka Dobrý deň, nakoniec to dopadlo super 👍 za týždeň malá podrástla a už bolo všetko ok . Vlastne podľa menzesu som mala byť vyšší týždeň a preto aj to meranie bolo zlé ale ak si dobre pamätám tak podľa ovulky ešte mala ten týždeň čas , neviem či som to zrozumiteľne napísala. Aj pôrod mi tak vyšiel že podľa ich výpočtov zle lebo vlastne mala ešte pár dní čas 🙂 máme doma krásnu žabu 😊. Hlavne sa netreba stresovať 🙂

domcikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre