Ako dlho je “rizikové” obdobie v tehotenstve?

22. apr 2023

Ahojte dokedy je “rizikové obdobie” v tehotenstve? Viem, že stat dá môže stále niečo, ale myslím tak štandardne. Ideme k rodine na návštevu a chcela by som im tehotenstvo oznámiť, no nechcela by som sa splašiť pre prípad, ze sa niečo stane. Môžem si pre dieťa už niečo nakúpiť? V pondelok začínam 12tt (11+0)

petamich
22. apr 2023

statisticky po prvom trimestri sa celkom znizuje riziko, istota je samozrejme az porod ale niekde po prvom trimestri sa to lame

floki1994
22. apr 2023

Riziko klesa po prvom trimestri...cize po tom 12 tt...tiez som sa potesila ze ho mam za sebou ale aj tak ma to dobehlo v 19tt...cize ano vacsina po 12tt povie blizkej rodine ...s nakupom by som pockala ale rob ako citis...v mojom okoli zeny az po druhom velkom sone vacsinou kupuju..ale tak kazda ako vie 🙂

nika11103
22. apr 2023

Ja osobne nie som na povery takze neverím tomu že “aby sa niečo nestalo” treba to povedať vtedy a vtedy … je to čisto na tebe , ak sa má niečo stať sa stane aj keď by si to nepovedala celé tehotenstvo . Ak sa nemá stať tak keď to povieš hneď po dvoch čiarkach na teste . Je to čisto na tebe , dávaj si na seba pozor a bude dobre , žiaľ dnes sú take situácie v medicíne čo mi je strašne ľúto , že dôkazu záchranit 500 gramove bábätko v 22 tt, ale deň pred pôrodom môže bábätku prestať bit srdiečko v brušku a nikto nevie prečo 🥺 tým tá ale vôbec nechcem plašiť , urob ako cítiš , ja som to povedala v robote keď som ešte ani v treťom mesiaci nebola skrz toho že som vedela že budú mat problémy nájsť za mna náhradu ( a to sa nechválim , myslím tak že nikto by to nechcel robiť 😅) ale som chcela byt kolegiálna . A mama mi potom nadávala že tie moje zle kolegyne má urieknu a bla bla . Ale to sú všetko hlúposti , opatruj sa dávaj na vás pozor a držím palce ❤️

katka533
22. apr 2023

Do 3mesiacov a potom esteokolo 20 týždňa sa ukážu geneticke vady

anavixy
22. apr 2023

Ja som to vzdy brala tak, ze ak by som potratila, povedala by som to tomu cloveku? Ak ano, tak som mu povedala aj ze som tehotná, ak nie, tak nie…
Neverim, ze preto, ze niekto bude vediet v 9tt, ze som tehotna, sa nieco stane, takze pre mna je zbytocne riesit kedy to povedat. Ale teda ano, prvych 12 (ukoncenych) tyzdnov byva ta pomyselna hranica.

anavixy
22. apr 2023

@nika11103 haha, ja robim na novorodeneckom a dva dni po mojom pozitivnom teste som skoncila na infuziach v praci, kde mi aj kolegyna gynekologicka potvrdila tehotenstvo, takze ani nie 48 hodin po tom, co som ja vobec zistila svoje tehotenstvo, to zistili vsetci kolegovia na 3 oddeleniach 🤣 takzeeee…

valeriakadarova
22. apr 2023

Ja som to neriešila, a to sme sa dva roky neúspešne pokúšali. Bola som cca v 7 týždni keď somto rodine oznámila, ale dozvedela som sa o svojom tehotenstve tuším v 5tt😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre