Ako ste znášali horúce počasie počas tehotenstva?

schvarzy
18. jún 2013

Ako ste znášali horúce počasie, tiež Vám bývalo na omdliete a mávali ste nízky tlak ?

nikolet_89
18. jún 2013

@schvarzy ahoj tiez to iste...davala som si pravidelne sprchy a von som vychadzala po 17-tej ked sa dalo...

schvarzy
autor
18. jún 2013

lebo toto je neskutočné, úplne sa bojím, že niekde odpadnem...a to leto iba začalo :(

graceful9
18. jún 2013

@schvarzy úplne hrozne, mám nízky tlak a v tehu extra nízky...aj teraz mi je von na omdletie ale v tehu veľa nechýbalo aby som neodpadla...snažila som sa zbytočne netarat po vonku aj keď sa to nedalo...a hlavne som nemohla používať MHD

zuzuzu30
18. jún 2013

no ja sa tiez necitim dva krat najlepsie.dychcim ako pes,potim sa,uf.davam si caste sprchy,zapastia pod ladovu vodu,pouzivam vodu v sprayi na tvar.a sem tam cmulam lad 🙂
dnes idem skusit kupko,tak uvidime..

aristka
18. jún 2013

pokiaľ sa dá nevychádzaj von ,po byte maj čo najmenej oblečka ,pi ,vykladaj nohy a hlavne vydrž....zažila som to pri všetkých troch deťoch ...no katastrofa

stanislavao
18. jún 2013

ja som bola asi z tych stastnych, ze ziadne teploty mi nevadili. do 8 mesiaca som cestovala 50km do roboty a nic mi nebolo. teplo som znasala normalne. treba vela pit.

monci8888
18. jún 2013

ani nie, do poslednej chvile som vacsinu casu som travila niekde na horach a na prechadzkach... bozsky chladok, vettrik... jaaaaaaaaaaaj 😉 a hlavne "hektolitre" vody 🙂

junkfoood
18. jún 2013

@schvarzy vydrz tento tyzden teplo peklo a potom ma byt vraj koniec leta..a bude dobre..ja som bola tehotna minuly rok a tie tropy co boli a nemali konca kraja, no odvtedy nemam rada leto.. 😉

hajajanka
18. jún 2013

Ja som bola tehu v lete pri oboch detoch. Pri synovi som leto stravila v klimatizovanej kancelarii, takze to nebol az taky problem. Pri dcere som bola na PN doma, v byte 34 stupnov. Vacsinu dna som oddychovala (manzel bol v tom case, nastastie, na rodicovskej so synom, takze sa o neho staral vylucne on). Rano o osmej sme isli so synom na prechadzku a do desiatej sme boli doma. Zakladom prezitia v horucavach bol dobry pitny rezim. Jeden den mi vsak z tepla prislo velmi zle. Akurat som bola na ceste k lekarke, ktora je 5 minut od nasho bytu a na polceste mi prislo nevolno na odpadnutie. Jedna mila pani z kaviarne mi priniesla vodu, troska som si tam posedela a vratila som sa domov. Okrem tohto neprijemneho zazitku bolo prezitie tepla v pohode.

pimpulienka
18. jún 2013

bola som viac doma so zatiahnutou roletou a samozrejme, ze v takych horucavach vonku sa mi tažšie dychalo..nič prijemne ani teraz aj ked tehu už nie som

demonique
18. jún 2013

@schvarzy este pracujes, co? ja som rodila v juni, takze v tom najvacsom teple som uz brucho nemala a v maji som uz bola na materskej, ale teda viem si predstavit ako sa citis. aj netehotna umieram z toho tepla (nechcem sa stazovat velmi,konecne prislo teplo 🙂 ) Hlavne pitny rezim, skus taku tu osviezovaciu pletovu vodu v rozprasovaci, osviezuj si ruky, zapastie, dlane, ked nemas moznost sprchy v praci a skus sa co najmenej presuvat po slniecku. A inak si veeeeelmi pekna na tej fotke 🙂

schvarzy
autor
18. jún 2013

Práveže do práce nechodím, som študentka, tak teraz už mám ukončený semester, ale vydržať v tých prehriatych bytoch je umenie ... a povedala by som, že úplne najhoršie je že v aute je zapnutá klíma, príjemne chladno, vystúpite, bum naraz 30 stupňov, v obchode vás znova ochladia na 15 a tak ďalej a potom sa z toho telo ide zblázniť, ale tak hádam sa to nejako zvládne, musím povedať, že pitný režim musí byť len voda a voda a vonku buď ráno alebo večer, inak sa moc neukazovať na slniečko 🙂

kitty88
18. jún 2013

@schvarzy to mas este dobre, ze si len v 14.tt, ja som rodila minuly rok v septembri, cize treti trimester a pekelne horuce leto mi dali dobre zabrat, nevladala som nic, len lezat...

zuzkabeno
18. jún 2013

Ahoj, ja som 38 t. a mne to teplo robí práveže veľmi dobre, ešte sa aj opaľujem od apríla, mne asi chýbal vit. D, lebo v zime mi bývalo strašne zima vonku naobliekaná a aj tak som sa triasla a teraz môžem byť aj 30 min. na slnku, dám si potom pohár vody alebo trochu osprchujem a je mi super, a to som išla prvé 3 mesiace 6x denne odpadnúť, tlak som mávala 80/50, keď ma deti budili, tak som iba oči otvorila.

adulkamit
19. jún 2013

Ahoj, myslela som si, že horúčavy zvládnem ľavou zadnou, pretože mám teplo a leto veľmi rada. 🙂 Ale postupne zisťujem, že som sa riadne sekla. Dychčím ako po maratóne, opúchajú mi ruky, nohy, tvár. Katastrofa. Už aby bol september. 😎

schvarzy
autor
19. jún 2013

@adulkamit nápodobne, najradšej som vnútri a ked už vonku, tak len vodu pri sebe a piť a piť a nedovoliť organizmu, aby sa prehrial 🙂)

tiumen
19. jún 2013

ja si dávam každý deň ochladzujúcu sprchu aby som nebola velmo prehriata.. Vždy mám v chladničke aspoň jednu flašu minerálky 🙂 v mrazničke véla vodových nanukov 😀

yasminka137
20. jún 2013

Ahoj dievcata...ja som rodila prveho syna v auguste a druhy je junovy a tretieho cakam teraz v septembri...takze vsetky horucavy predychavame...radia vela pit, ale aj to je pre mna tazke kedze aj bez pitia chodim cikat kazdu hodinu...niekedy aj po polhodinach...je to hrozne...ale co uz...stoji za to vydrzat a tesit sa na drobceka...tak si drzme palce... 🙂

dzanet
19. júl 2013

cez to najvacsie teplo sa snazim zdrziavat doma cez den, celkovo - vyhybat sa slnku. pripadne sa osviezim vodou z vodovodu 🙂 co uz ine ostava, treba nieco obetovat aj v lete.. 🙂

terezka1947
19. júl 2013

nooo,mne na omdletie nebolo...behala som skoro do porodu aj cestovala autobusom,aj na dlhsie cesty autom...ale mala som strasne opuchbute nohy....ale naozaj hrooooza....mala som pocit,ze z velkosti S mi odrazu skocili XXL...a nepomhalo si ich ani vykladat,ani obklady,ani dostatok tekutin,ani malo tekutin...tak som sa nastvala a tvarila sa,ze ich nevidim....no ale ludia,co ma videli otvarali usta 😀 ....skoda,ze nemam fotku 😀

mravvcek
19. júl 2013

Ja zle...lavorv obyvacke so studenou vodou a nohy namocene. Alebo denne neviem kolkokrat sprcha. Trpela som velmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre