Anketa - pohlavie bábätka

22. júl 2022

Baby, ospravedlňujem sa za anonym, ale nechcem už vyzerať trápne, keďže niekoľko diskusií som už založila. Ale k veci, napadlo mi, založiť takú, povedzme anketu? Ide o to, že by som chcela zistiť, ako je to s pohlaviami tento rok. Vraj každý rok je "plodnejší" na iné pohlavie a viem, že minulý rok moje kamarátky zostali tehotné a boli v počte 4.
Trom z nich sa narodil tento rok chlapec, jedna porodila dievčatko. Aj podľa ich slov v pôrodnici bolo viac chlapcov, čiže ženy, ktoré zostali tehotné v roku 2021 mali viac "šťastie" na chlapcov. A nedávno na poradni som stretla iné tehotné, ktoré zostali tiež tehotné minulý rok, a teraz čakajú - 3 chlapci : 1 dievčatko (rozprávali sa medzi sebou), čiže rok 2021 boli chlapčenské spermie asi ozaj priebojnejšie 😁 Ale to len hypoteticky 😁
Čo poviete tie, ktoré ste počali tento rok? Mám ďalšie dve tehotné známe, ktoré zostali tehotné tento rok a zatiaľ to je 1:1. 😁
PS: Áno, aj teplo mi udiera na hlavu, ale hlavne ide o zvedavosť, či je na tom niečo pravdy 😁

petamich
22. júl 2022

mam aktualne tehotnu len jednu kamosku a caka chlapca

ropucha6
22. júl 2022

Ja cakam babu 🙂

mimi3008
22. júl 2022

Nemyslim, ze je na tom nieco pravdy, ale dobra tema na pobavenie☺️zhodou okolnosti do tej tvojej teorie zapadam, otehotnela som 01/2021 a 10/2021 sa nam narodil 2.chlapcek.

diamond007
22. júl 2022

Celkovo rodia a viac chlapci.
U nás v dedine je to v počte 1dievca na 4chlapcov narodene

beata_k
22. júl 2022

Vraj to tak bolo aj po II sv. vojne. Viac chlapcov 🤷🏼‍♀️

salonka77
22. júl 2022

Ja čakám v novembri vytúžené dievčatko. 🤗

mareka49
22. júl 2022

Mam 4 kamosky a čakajú dievčatka na november

mimi3008
22. júl 2022

Moje 2 kamosky cakaju v novembri chlapcov

xsuzannex
22. júl 2022

V juni sa nam narodilo dievcatko

pukina
22. júl 2022

ja cakam v oktobri chlapca a tiez mam pocit ze sa v poslednom case rodi viac chlapcov 😀

deti95060810
22. júl 2022

moja dcéra má v tr. len 4 spolužiačky... V tr. je 14 chlapcov a 5 dievčat... podobne aj v Ačke.... Takže ten rok bol na chlapcov... 😢

deti95060810
22. júl 2022

podľa štatistík sa viac rodí chlapcov asi o 2 percentá...lenže chlapci viac zomierajú ako bábätká aj ako malé deti.
Zrovna včera mi dcéra čítala v učebnici biol. pre gymn. , že dievčatá sa rodia starším rodičom...

w123
22. júl 2022

mne sa casto stava ze som na ihrisku s dcerkou a okolo len sami chlapci, dievcat vidam pomenej, mozno len chodia inam s nimi rodicia ale tiez mam ten pocit ze chlapcov je viac

gumkac19
22. júl 2022

Rok 2020 - 4kamosky každá chlapec
Ten rok 3kamosky - 2x dievča, 1x chlapec

janynyna
22. júl 2022

Znama čaká dievčatko a kamarátka ešte sa nevie 🙂

chatte007
22. júl 2022

Nie, nie je kazdy rok plodnejsi na ine pohlavie. Chlapcov sa rodi kazdy rok viac ako dievcat. Myslela som si, ze je to vseobecne znama skutocnost. Napr. na Slovensku sa minuly rok narodilo 28 761 chlapcov a 27 804 dievcat (zivonarodeni). V r. 2020 to bolo 28 928 chlapcov a 27 722 dievcat (tiez zivonarodeni). Udaje su zo statdat.statistics.sk. Vies si dohladat aj ostatne roky. To naozaj nie je o dojmoch, ktora kamoska co caka a ci vidime na ihriskach viac dievcat alebo chlapcov 🙂

oliviakatka
22. júl 2022

No je to neuveriteľné ale minule sme rátali koľko spolužiakov zo ZŠ, SŠ, VŠ má deti a prišli sme na to, že chlapčekov sa narodilo vyše 20, dievčat iba 4

bebotka
22. júl 2022

Mám tri dievčatá 2017, 2018 a 2019. V marci sa nám narodil synček. Bolo nás tehotných sedem v rámci rodiny a známych s termínom marec a apríl. Narodilo sa šesť chlapcov a jedno dievčatko.

vasaol
22. júl 2022

Otehotnela som 9/20 a 6/21 sa nám narodil chlapček....sesternica čaká 9/22 chlapca...
Poväčšine poznám viac dievcat- babatka ale je pravda ze posledne 2 roky viac chlapcov....sama mam 2 synov a jednu dcéru....
Podľa našich rodinných štatistík by som ďalšie dieťa mala dievča....ale ďakujem stačia mi 3 deti😄..

lulka321
22. júl 2022

Ja čakám dievčatko a v roku 2019 som tiež čakala dievčatko. Ale môj muž sa zase drží hesla - Elektrikári plodia len dievky :D

pauli_s
22. júl 2022

V okolí mám 4 tehotné a 3 z nich čakajú chlapca a jedna dievčatko.

gertys
22. júl 2022

Mozno to nieco ma do seba. V roku 2021 rodilo okolo mna asi 8-9 bab vratane mna. Vsetky mali chlapca len ja dievca

nikusik1995
22. júl 2022

Tento rok v mojom okolí min 10 žien čakajú chlapca a ja tak isto

alchemilkazltozelena
22. júl 2022

Je všeobecne známe že sa rodí dlhodobo viac chlapcov než dievčat. A dievčatá sa podaria väčšinou chlapom okolo 40tky 😉

llnzz
22. júl 2022

Tiež čakám chlapčeka, minulý mesiac sa bratrancovi narodil syn a kamoške dvojičky chlapci😅

anavixy
22. júl 2022

Keď pojdem v decembri pozriet kolegyne do prace, tak ti spocitam cely index novorodencov v tomto roku 🤣👌

autor
23. júl 2022

Baby ďakujem za odpovede 😊 je to zaujímavé čítanie. Ja sa čoskoro tiež dozviem, čo čakám a dám určite vedieť, či zapadám do štatistiky 😅 môj partner má 41, bábo sme splodili krátko pred jeho narodeninami, takže možno tiež dievčatko, tiež mám taký dojem, že čakám babu, a on už nejakú tú babu s exmanželkou má a túži po chlapčekovi 😅 samozrejme chce hlavne, aby to bolo zdravé a živé a citujem: "Aby to tu vreštalo a budilo nás to a žralo nervy" 😅 samozrejme to myslí v dobrom, vždy to hovorí s láskou, hladká mi bruško a teší sa ❤️

autor
23. júl 2022

A ja ho vždy "provokujem", že chlapcov robiť nevie 😅 jednu dcéru má už dospelú, druhú na základnej škole. Možno aj genetika, plus ako jedna z vás vyššie spomínala, alchemilkazltozelena, dievčatá sa väčšinou podaria chlapom okolo 40tky, čiže ja už ani neverím, že by to bol chlapec 😅

luciaslovakova
25. júl 2022

Ja mam termin 4.10 a cakam chlapca 💙

simonecka008
25. júl 2022

Kamoska ma termin v oktobri a tiez caka chlapca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre