Čakáme druhé bábo a bojíme sa, že ho nevychováme

saskaaninka
20. mar 2015

Ahojte maminky ! Mame s priatelom taky problem. Cakame spolu uz druhe babo som v 19tyzdni tehu. Mame 2 rocnu dcerku ktora ma ale zdrav.problemy. Priatel nema stalu robotu ale snazi sa ako vie. Rozmyslali sme nad adopciou že ho dame do DD. Ale velmi niesme obaja tym nadseny ale predsa nechceme aby to male hladovalo :( ... prosim poradte nam ako sa spravne rozhodnut . Dakujeme pekne.

stepanka274
3. apr 2015

@saskaaninka z tvojho pisania mi pride ze mate v rodine vsebecne dobre vztahy a to je dolezite, urcite vam pomozu. Nebudes mat velky vek.rozdiel medzi detmi tak urcite budes mat kopec veci, kt.nebudes musiet kupovat. A to ze sa stane niekedy nehoda v podobe nezelaneho tehotenstva, tak to sa stava aj starsim a "zodpovednym". Ak toto ustojite urcite to vas vztah este vacsmi upevni. Drzim palce a zelam vela sily, lasky a odhodlania.🙂

petuskaa1
21. apr 2015

@saskaaninka prepac ale naco ste si robili druhe dieta ,nechapem nezodpovednost ludi ☹

luta13
22. apr 2015

@tanickar krasne si to zhrnula...mas cistu pravdu...musia sa zodpovedne postavit k svojim skutkom...su dospeli...

luta13
22. apr 2015

@saskaaninka ahoj, citala som tu vela odpovedi...no pisem Ti zo srdca...nad tym, ci ste mali davat pozor a nemat druhe dieta, je uz teraz neskoro rozmyslat...som rada, ze si nesla na potrat a dieta si nechala - mas moj velky obdiv...si spravna zenska...co sa tyka Tvojho veku, stat sa to mohlo hociktorej z nas...zijem v Nemecku a tu su bezne tehotne 15,16 a viac-rocne dievcata a deti si nechavaju...ich partner je bez prace, obaja nemaju dostudovanu strednu skolu a dieta si vychovavaju s pomocou rodicov, kym sa nepostavia na vlastne nohy...ako som tu uz citala, chlapceka si nechavate...tesim sa s vami, velmi vam drzim palceky, aby ste boli vsetci zdravi a aby si Tvoj priatel nasiel poriadnu pracu...a aby ste boli krasna, stastna rodinka...Ja by som sa rozhodla jednoznacne dietatko si nechat...aj keby som mala 15.rokov..je to moja zasada, ktoru by som neporusila zo ziadneho dovodu...dieta je DAR OD BOHA...treba si to uvedomit a dakovat mu...a prosit Ho, aby vam pomahal...mne pomohol vzdy...drzim palceky vo vsetkom...si silna zena...Tvoje skusenosti Ta ucia byt este silnejsou..no davajte si po narodeni babätka pozor, aby si znovu neotehotnela...aspon nie, kym sa postavite na vlastne nohy, muz bude mat pevnu pracu a budete mat strechu nad hlavou...ked porodis, hod fotku maleho do svojho fotoblogu, rada si pozriem...a hlavne klud maj v dusi...😉

lubiduch
15. máj 2015

@saskaaninka
ako vidim podla tvojho fotoblogu, chlapceka si nechavate a to je hlavne. Hlav hore, budes mat druhe dietatko. Ano vidim ze s prvou dcerkou mate zdravotne problemy a nie je to pravdepodobne jednoduchue, hydrocefalus je vazna diagnoza a ty napriek tomu ze si mladucka, napriek tomu ze ak pises asi financii nie je navyse sa s tou diagnozou bijete lepsie akoby sa bili hocktore dokonale a zodpovedne maminy na tomto fore.
Ti napisu ze si si nemala robit druhe dieta....alebo ze ine mat nemozu a ty si len budes rodit a rodit...a co koho do toho, nie? ani nam sa nedarilo pve, nedari sa teraz druhe ale nebudem predsa svoju lutost tu po niekom hadzat (mimochodom, ktovie ci keby s mojou plodnostou bolo vsetko ok ci tiez nemam dieta ovela mladsia, ktovie ktovie ktovie.....). Preto sa nenechaj nikym sudit a hlavne odsudzovat.
Uvidis, ze svokra ti pomoze, mas mladeho zdraveho partnera, ten si robotu casom isto najde a ty budes vychovavat 2 krasne deti a vsetci ti tu mozu byt ukradnuti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre