Cestovanie tehuliek mestskou dopravou

zuzanka3381
29. apr 2015

Ahojte baby. Aké máte skúsenosti s cestovaním v MHD? Púšťajú vás cestujúci sadnúť, keď je preplnený autobus? Ja teda nie som fajnovka, ale niekedy mi je fakt nanič v plnom buse. Dnes ráno cestou do práce sme stáli dokonca dve mamičky vedľa seba s bruškami a nikto sa ani len neunúval. A to sme stáli pri zadných dverách. Okolo chlapi, mladí a nikto nič. Som dosť prekvapená z neslušnosti ľudí. Fakt.

stanulienkat
2. nov 2015

Tiez ma nikto nepustal si sadnut, no mam usta a pouzivam ich. Nemusi si kazdy vsimnut,ze sme tehu. Niekedy staci otvorit usta a povedat,alebo poprosit.

zita19
2. nov 2015

@zuzanka3381 no slusne vychovanie a galantnost sa nenosi. Ale kazdy ma taku dieru medzi nosom a bradou, ktoru treba pouzit. Proste poprosim chlapa o uvolnenie miesta. Samozrejme slusne. Uz by bolo vrchol hulvatstva ak by nevstali. Tiez mi pripada dost drze ak sa ku mne postavi tehotna vo veku mojej dcery a oznami mi Hadam vstanete, obzvlast ked okolo sedi kopa maladsich a este k tomu aj chlapov. V taky cas tehotna netehotna, zacinam rychlokurz slusneho spravania. Riadne nahlas a posediaci.

janka743
2. nov 2015

Je tomu už vyše 15 rokov, no keď som bola tehotná s najstaršou dcérou, pracovala som v BA a pustil má pán s preukazom ZŤP - starší... a vysvetlil mi, že on ma pustí sadnúť si v MHD a jeho musia pustiť ak ukáže preukaz... no tiež ma z mladých nikto nepustil, len starší pán. A zčasu načas si na tú príhodu spomeniem...

leontttynka
2. nov 2015

To je také Slovenské, tiež mam s tym skúsenosti, a nalepsie aj cakarni u lekarka na poradni, kde oteckovia pekne sedkali vedla svojich polovicike a tehotne museli stáť !!!!! a ani jeden chlap sa nezdvihol aby uvolnil miesto....usmevne na tom je, ze teraz mam ortezu na nohe lebo mam vyklbene koleno a beham po lekaroch, uz som bola aj u zubara, endokrinologii a na chirurgiu a hned ako sa len objavim s barlami tak ma hned pustaju sadnut si, co sa velmi cudujem....asi su ludia nevsimaví...ono smutne je aj to, ked som cakala na glukozovy test kde som musela byt v klude bola tam jedna mamicka ktorá cakala do vedlajšej ordinacii a bola tam s kamoskou a 2 malymi detmi (jedno malo par mesiacov a druhe tak 4 roky) tak ani jednu to netrapilo...ale karma je zadarmo 😀 v Rakusku ked som isla nakupovat s velkym bruchom ma vsetci pustali k pokladni nech idem prva 😒

zuzanka3381
autor
2. nov 2015

@zita19 Myslím, že aj tá vo veku tvojej dcéry má nárok si sadnúť keď je tehotná. Vieš tuto v BA ráno v špičke chodia tak plné autobusy, že nemala som nikdy čas sa obzerať a vyberať si niekoho, koho by som poprosila o to miesto. A záležalo aj od šoféra, ktorý ako jazdil - divoko myslím. Takže som vždy bola rada, že sa mám kde chytiť a udržať. A to oznámenie "Hádam vstanete", to je divný spôsob ako poprosiť niekoho o miesto. Nemyslíš?

zita19
2. nov 2015

@zuzanka3381 moja dcera ma 35 😉

zuzanka3381
autor
2. nov 2015

@zita19 Tak vidíš, myslím, že svojej dcére by si neodmietla si sadnúť. Ja som vo veku tvojej dcéry. 🙂

zita19
2. nov 2015

@zuzanka3381 ja by som vstala aj sama ale su dni, ked mam co robit sama so sebou, vtedy mi je luto ale nevstanem a spolieham sa na tych mladsich a chlapov. Ale ked dosla pani s tym, ze Hadam vstanete tak som nevstala a poucila ju o tom, ze sa pouziva slovo Prosim. Tehotenstvo nie je ospravedlnenim na grobianstvo. Hawk

zuzanka3381
autor
5. nov 2015

@zita19 Súhlasím s tebou, niekedy človek má čo so sebou robiť a je rád, že sedí v tom autobuse 🙂 a s tými mladšími a chlapmi máš úplnú pravdu a tiež s tebou súhlasím. No to je bohužiaľ tak. A tehotenstvo nie je choroba, len ja ti poviem pravdu, že fakt som mala niekedy čo robiť, aby som sa udržala a nepadla. a pri jazde niektorých autobusárov to bola fakt makačka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre