Cestovanie v 16.týždni

nikolleta888
1. sep 2019

Zdravím chcem sa spytat ci ma nijaka skusenosti s cestovanim ( v aute 12hodin), ci je to vhodne alebo nie v 16.tom tyzdni. A ci sa musi pichnut injekcia na zdrazanlivosti krvi. Na kolko by som chcela ist na 2tyzdne do Svajciarska za muzom.
Zajtra mam poradnu tak sa spytam aj svojej gynekologicky, len som chcela vediet vase skusenosti. Dakujem za kazdu odpoved.

hettinka
1. sep 2019

@nikolleta888 ja som bola v 14.tt v Chorvátsku autom, úplne v pohode. Akurát sme častejšie stali.

sivana09
1. sep 2019

Ja som bola v 31.tt v Chorvátsku.. v 28.tt v Salzburgu. Vsetko v pohode, teraz som 35.tt. bez injekcie, kazdych par hodin som zastavila, ponatahovala sa, pocvicila nohy, vsetko ok.. akurát lietanie mam zakazane cele tehotenstvo... Minuly rok som potratila po lietani (tazko povedat ci nahoda, alebo to malo suvis) ale teda v prvom a druhom trimestri som jazdila kade tade dost vela

lula313
1. sep 2019

@sivana09 aj ja mám známe, čo potratili po lete, dokonca vo vyššom štádiu, preto má prekvapuje, že to lekari ženám nezakazuju🤔 ale cesta autom je podľa mna ok

nikolleta888
autor
1. sep 2019

Isla by som dopravnou spolocnostou v 8miestnom aute , tak by som si nemohla dovolit chciet od nich zastavky kazdu hodinu, ked kazdy clovek sa chce dostat rychlo do ciela, ony robia len 3x pauzu.

ildiko36
1. sep 2019

@nikolleta888 ja som cestovala do nemecka az do 8mes.kazdy druhy tyzden..niekedy letecky a niekedy s busom (cesta trvalo 25h..)

lula313
1. sep 2019

@nikolleta888 podľa mna to nevadi, veď aj v posteli ležíš 8 hodin a nechodíš sa prechadzat(na konci som v tehu v noci vracavala, čiže som musela spavat po sediacky a nič sa nestalo).

petrapetra1993
1. sep 2019

Cestujem každé 2.tyzdne 2000km a akualne som 17tt. Doktori odporúčajú akurát pauzy s krátkou prechádzkou. Nič na riedenie krvi nie je vhodne, vraj aj pri úplne malom úraze môže byt následok krvácania strašný. Napr. manžel prudko zabrzdi-praskne ti žilka-veľké krvácanie keďže sú cievy veľké a krv riedka.
Tak to bolo aspoň vysvetlené a odporúčané mne. Cestovať takto budem ešte min. 2 mesiace.
Držím prsty

petrapetra1993
1. sep 2019

@petrapetra1993 ešte som zabudla, ak nie je možné robiť často prestávky tak kompresné pancusky, kupis aj v dm 🙂

nikolleta888
autor
1. sep 2019

@petrapetra1993 s tou cievkou prasknutou som to nepochopila,
Zajtra sa este spytam gynekologicky co povie aj chcem ist aj sa bojim kvoli babu.
:( dakujem za rady

moninah
1. sep 2019

@nikolleta888 ja som cestovala v dajakom 20 tt 10 hodin v aute a zvladla som to, ale nebolo to bohvieco... Mala som za chrbtom vankusik, ktory som cestou naspat zabudla a to bolo utrpenie. Tak si poskusaj, aka poloha ti je najprijemnejsia a zober si bud dajaky vankus alebo niekto ma rad ruksak pod nohy alebo hocico.

abbey1
1. sep 2019

Ženy cestujú autom, lietadlo aj v podstatne vyššom stupni tehotenstva. Väčšina to prežije v úplnej pohode. Väčšina žien má celkovo pohodové tehotenstvo, bohužiaľ, niektoré ženy postihne tragédia či sedia doma, či cestujú. Ak momentálne nemáš žiadne problémy a gynekológ cestu schváli, nie je dôvod stresovať. Iné je to v prípade zdravotných problémov.
Tu na MK ti v tomto zaručenú radu nedá nikto.

nyusika
1. sep 2019

moja sestra v siedmom mesiaci sla autom z BA do KE a veruže jej to uškodilo, až do pôrodu musela mat prísne kľúdový režim, začala sa vtedy otvárať

je to ale silne individuálne .

nikolleta888
autor
1. sep 2019

Tak vraciam iba mam bolesti hlavy uz asi 3tyzdne, a obcas ma pichne v podbrusku inac pohoda.

thoughtfulweirdo
1. sep 2019

Ja som bola v 14tt 12hodinovu cestu autom, ani mi nenapadlo, ze by to mal byt problem 🙂

floretine
2. sep 2019

@nikolleta888 a nemôžete ísť letecky? Do švajcu je to maximálne hodina a pol, lietadlo je super pohodlné oproti autu a aj omnoho bezpečnejšie ako títo všelijakí prepravcovia. Nehovoriac o tom, že sa letenky dajú zohnať veľmi lacno. Ja som si tak vždy vyčíhala lety, nikdy som neplatila viac ako 80 eur za spiatočný lístok a letela som 8x počas tehotenstva (zatiaľ).

nikolleta888
autor
2. sep 2019

@floretine to ze ja lietadla nemusim aj sa ich bojim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre