Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mirka8429
14. mar 2008

didi monti ahooj

montinka
14. mar 2008

ahoj miri

mywiel
14. mar 2008

Ahojte, no ja som videla ze na utz ze mala je hlavou dole a ma ju polozenu na mojom krcku tak aspon viem preco vkuse beham na wcko. 😀 A nohy ma dohora pod mojimi rebrami. Az teraz som pochopila, ze preco ma tam picha ani som si nemyslela, ze babo je uz take dlhe az nad pupok.

mirka8429
14. mar 2008

monti no ako?ja uz zase jem..banan pre istotu

dididi30
14. mar 2008

no ahojte.....tak sme tu opat vsetky?? 😀

montinka
14. mar 2008

takze to ze ma tlaci dole brusko ked chodim moze znamenat ze tam je ulozeny drobec?

mywiel
14. mar 2008

Ja som ale potrvora... pokusam. 😀 Hovorim manzelovi ak nechces vediet co to bude tak neotvaraj sufliky v komode, uz to tam mam ulozene ruzove vecicky. 😉 🙂

mirka8429
14. mar 2008

didi zda sa ze hej 😀

monti aj ja mam dakedy taky pocit ze sa neviem ani vystriet...musim si zospodu drzat brusko ehhe

mywiel
14. mar 2008

No aspon ja to tak mam Monti ze mala ma vyslovene hlavu na mojom krcku ale este aj tak robi kotrmelce takze nie vzdy ma to tlaci, zalezi ako sa otoci zakazdym.

dididi30
14. mar 2008

monti no veru citim ho velmi dole najma vecer, ale lekarka povedala,ze este az dole nieje, ja mam dost vyskoko maternicu tak mozno to je aj fajn..aj kvoli tomu mojmu tlaku 😉
myw to moje je tak povedias skor priecnejsie,ale ja neviem mozno ma nozky niekde vzadu, lebo ja kopanice mam miernejsie, ale vyduva sa nenormalne 😀

mywiel
14. mar 2008

Ja ho mam vyslovene zvisle dolu hlavou, ale som rada lebo placenta sa mi posunula na zac. som ju mala dolu, takze cisarsky uz odpadol.

mirka8429
14. mar 2008

didi aj mne doki povedal ze je este vysoko🙂

mirka8429
14. mar 2008

myw este sa ti moze otocit inak...mne sa otocil v 33 tt dolu nohami

dididi30
14. mar 2008

mywiel, kde na zac sa posunula??
miri to vazne? ja tiez, sak ked ma lekar kukaval, tak mal prsty az v mojom krku 😀 no sak to este sa moze vselijako potocit..

dididi30
14. mar 2008

monti aj ked je ulozeny hocijako moze tlacit tam dole 😀

montinka
14. mar 2008

hm vsak ani mna to tam netlaci vzdy iba obcas ako keby mi malo vypadnut.😀 hm ale to sa este aj tak vrti lebo raz je stuchanec hore raz dolu.🙂

mirka8429
14. mar 2008

didi hej sak ja som si myslela ze uz ked je dolu hlavou tak uz tak aj ostane..a pozri...zajtra mi zacina 36tt a krpec ma stale hore hlavu...a som zvedava na vahu lebo mamka vela papa 😀

mywiel
14. mar 2008

Jasne ze sa este toci este tam je dost miesta zatial ma len 530g. 🙂

dididi30
14. mar 2008

este ma dost placu tak asi preto, za 2 mesiace bude len na jednom mieste tlacit

mirka8429
14. mar 2008

myw no ja ani neviem ako sa mi otocilll fnuuk

montinka
14. mar 2008

ale inak dobre malicko. h ale uz je dost velke ze 20 cm.🙂 aj som rozmyslala ako sa tam posklada ked bude vacsie.😀

dididi30
14. mar 2008

miri..papat mozes, vsetko bude ok, ono teraz aj babo potrebuje vela, tak to preto 😀

mywiel
14. mar 2008

Didi no pri prvom utz som mala placentu ulozenu pred krckom dolu ze sme babo skoro zle videli kvoli tej placente to mi robil vtedy vnutorny utz a placenta bola pred hlavicou pristroja tak to bralo dost neostro a teraz ako babo vyrastlo tak sa placenta posunula vyssie uz nie je dolu ale hore.

mirka8429
14. mar 2008

monti by si sa divia ako je tam moje natesno 😀

didi ale ja az teraz som sa tak rozpapala hehe papam aj ked niesom hladnaa..to je normalne?

montinka
14. mar 2008

hm ja som mala kdesi vpravo a teraz mam napisane ze placenta fundus. bohvie co to znamena. 🙂 a ano miri teraz potrebujes vyssiu energeticku hodnotu ci ako som to kdesi citala no proste vacsi prisun jedla

mywiel
14. mar 2008

Vraj ma aj dost vela plodovej vody, tak super urcite tam robi akrobacie, lebo ja ho citim v celom bruchu, hore, dolu v lavo v pravo... 😀 😀

montinka
14. mar 2008

mywiel aj ja.🙂

mywiel
14. mar 2008

Urcite robi kotrmelce kazdy den... 😀 😀

mirka8429
14. mar 2008

monti...len aby som nenabrala väcsiu vahu ako za tie mesiace 😀

myw moje ze ma plodovej vody dost..ja uz chcem mat drobca doma..len som zvedava ako sa budem tvarit ked pride den D🙂

mywiel
14. mar 2008

Najuzasnejsie bolo ked som videla tu malu rucku ako si dala palcek do ust to bola sila. 😀 V stredu idem este raz na utz ale uz aj s manzelom dufam, ze aj jemu sa podari nieco take vidiet, je to zazitok. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre